Jak kouření ovlivňuje účinnost a sperma u mužů?

Kouření není jen špatný zvyk, který je pozorován u více než poloviny mužské populace, je to jeden z faktorů negativního vlivu na účinnost a reprodukční funkci. Téměř každý si je vědom nebezpečí tabáku, ale jen velmi málo lidí ví jistě, jak kouření ovlivňuje účinnost u mužů.

Pravidelné kouření ovlivňuje funkčnost mnoha orgánů a systémů. Nedávné studie vědců a lékařských specialistů spolehlivě potvrdily, že takový špatný zvyk může vést k nízké účinnosti a dokonce i neplodnosti. Jak bude kouření ovlivňovat mužský reprodukční systém a jeho reprodukční zdraví, bude popsáno později.

Jak kouření ovlivňuje účinnost u mužů?

Téma kouření a účinnosti je opakovaně vzneseno vědci a lékaři, neboť podle statistik více než polovina mužské populace podléhá tomuto zvyku. A odborníci říkají jedním hlasem, že i mladí lidé, muži ve věku 20-30 let, mohou pociťovat účinek kouření na účinnost.

Nejnovější experimentální údaje od vědců ukázaly, že tabákové výrobky ovlivňují účinnost taktozpůsobem:

 • systematické zavádění nikotinu do těla vede k produkci dopaminu, což snižuje koncentraci testosteronu, který ovlivňuje účinnost, libido a schopnost člověka otěhotnět dítě;
 • hormonální poruchy dříve nebo později mají negativní vliv na endokrinní systém, narušují metabolismus a další důležité procesy;
 • nikotin způsobuje vazokonstrikci, ztenčování cévních stěn, v důsledku takových změn nemohou být tkáně a buňky falusu dostatečně naplněny krví, což poskytuje silnou erekci ;
 • křeč kapilár a tepen nemá nejlepší vliv na práci kardiovaskulárního systému;
 • nikotin také vede ke zvýšení viskozity krve, což je doprovázeno výskytem nadměrných aterosklerotických plaků a rozvojem pozdější aterosklerózy.
Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Spolu s vdechováním cigaretového kouře zevnitř přijímá tělo více než 5000 složek, ale amoniak, dehet, oxid uhelnatý a různé kyseliny jsou považovány za nejškodlivější a nejnebezpečnější pro lidský život a zdraví.

Mění se kvalita spermií?

Další důležitou otázkou, kterou vědci a zdravotníci pravidelně zkoumají, je to, jak kouření ovlivňuje zdravé spermie. Spermie je semenná tekutina, která je zodpovědná za pokračování lidské rasy.

Bylo zjištěno, že pravidelné kouření tabákucigarety vedou k několika destruktivním procesům:

 • změny struktury semenné tekutiny a její tloušťky;
 • snížení kvality spermií;
 • snížení aktivity a motility spermií;
 • zničení spermií.

I když se dítě narodí, rizika vývoje jeho vad a vývojových postižení budou mnohem vyšší než v případě, že je dítě pojato nekuřákem.Kouření primárně snižuje hladinu androgenů v těle, na které přímo závisí erekce i účinnost a kvalita ejakulátu.

Fakta a studie v této oblasti

Nedávné studie odborníků v této oblasti vyvolaly důležité otázky, jako je to, zda kouření ovlivňuje sexuální potenciál, a možnost plodit plod, ať už se účinnost zlepšuje.po ukončení kouření, jak dlouho po ukončení kouření je čekat, až se sexuálně aktivní a zdraví muži vrátí do práce.

Statistiky ukazují, že pokud člověk kouří krabičku cigaret denně, riziko vzniku impotence se zvýší o 60%.Také tito kuřáci o 75% snížili plodnost a kvalitu spermií, a tím i šance na otěhotnění zdravého dítěte.Odborníci ukázali, že počet a trvání sexu u mužů, kteří pravidelně konzumují kouř, se snižuje o polovinu.

Obnovení účinnosti po kouření

Studie mužů, kteří trpěli problémy s potencí na pozadí kouření, ukázaly, že již 1,5 měsíce po zbavení se takové závislostiúpravysexuální schopnosti a funkce byly pozorovány u 35% pacientů. Proto stojí za zvážení zvlášť, co se stane po odvykání tabáku a jak rychle se zlepší kvalita sexuálního života.

Co se stane po vzdání se zvyku?

Poté, co se zbavíme zvyku otrávit tělo tabákovým kouřem, stojí za to pozorovat následující pozitivní změny v lidském těle:

 • postupná dilatace plavidel;
 • čištění krevních cév a krve z plaků;
 • obnovení optimální hladiny androgenů;
 • postupné zvyšování libida;
 • posílení erekce;
 • zlepšit kvalitu spermatu.

Kardiovaskulární systém již nebude trpět stresem a stresem a endokrinní systém bude také fungovat lépe. To vše je dlouhý a postupný proces, který vyžaduje trpělivost a víru ze strany mužů.

Jak dlouho bude trvat viditelné výsledky?

Každý člověk po ukončení kouření chce vědět, kolik energie je v čase obnoveno. Žádný odborník nebude schopen říci přesný termín, protože mnoho závisí na věku muže, jeho zdravotním stavu a kuřáckém zážitku. Například 5letý kuřák může očekávat, že po 5-7 měsících od ukončení tabáku zavede sexuální funkce.

Závěr

Kouření je závažným zvykem, který negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém, nervové a endokrinní systémy, sexuální funkce a obecné zdraví. Urologové a andrologovéDůrazně doporučujeme přestat kouřit, protože to vede ke snížení účinnosti a reprodukční funkce.