Jak holit stroj: nuance, které jste neznali

Každý druhý člověk začíná svůj den procedurou pro odstranění přebytečných chlupů v jednoduchém jazyce - holením. Moderní holicí průmysl nabízí řadu nástrojů pro tento účel, ať už se jedná o jednorázové nebo opakovaně použitelné stroje, holicí strojky a elektrické holicí strojky, strojky na stříhání vlasů a vyžínače. Nejčastěji však muži používají běžné stroje.

Jak se správně oholit strojem, musíte se naučit od mladého věku, protože oholení naráží na růst knírek a vousů, způsobuje podráždění a zánět kůže, vede k zraněním, odřením a řezům. V tomto ohledu odborníci doporučují, aby všichni muži jednali podle standardních pokynů, jak správně holit vousy strojem doma.

Výhody této metody

Stroj na holení se objevil v provozu mužů po dlouhou dobu, mnohem dříve než moderní elektrické spotřebiče. Moderní obchody nabízejí širokou škálu a výběr strojů pro depilaci vousů a knírek a stylisté a holiči nazývají hlavní výhody používání strojů. Například:

 • Vysoce kvalitní a účinné holení . S pomocí takovýchnástroj muž bude schopen oholit chlupy na samém kořen, s výsledkem, že kůže na obličeji bude hladký a čistý. Čepele stroje odstraňují nadržené vrstvy kůže a čistí póry.
 • Přístupnost . Jak je uvedeno výše, holicí strojek najdete v každém obchodě pro domácí chemikálie, kosmetiku a jiné výrobky pro domácnost. Kromě toho se stroje prodávají za přijatelné ceny.
 • Snadné použití . Každý člověk se může oholit standardním strojem, pro provedení takového postupu neexistují žádné zvláštní požadavky.

Současně je třeba chápat, že holicí strojek by měl být používán opatrně, protože existuje možnost zranit pokožku obličeje lopatkami. Pokud se jedná o jednoúčelový stroj, lze jej použít maximálně 2-3 krát a pro opakovaně použitelný stroj je nutné pravidelně nakupovat náhradní kazety.

Pro informaci!Nevýhodou použití holicího strojku ve srovnání s elektrickými zařízeními je potřeba vody, kosmetiky pro holení a po.

Přípravná fáze

U každého muže by se strojní oholení mělo začít přípravnými činnostmi, protože správná příprava je 50% úspěšná. Je nutné připravit pokožku obličeje, aby se usnadnil kontakt epidermy, chlupů se strojem, aby se zabránilo riziku podráždění, řezů a odřenin. K tomu změkněte kůži obličeje dvěma způsoby:

 • umyjte si obličej v horké vodě několik minut;
 • navlhčete ručník v horké vodě a několik minut naneste na pokožku.tváře.

Dále musíte na pokožku aplikovat holicí přípravek.Nejoblíbenější je považován za holicí gel, který je vhodný pro všechny typy pleti, hydratuje a vyživuje pokožku a vlasy a je více než úsporný.Pro tlustý typ obličeje je lepší zvolit pěnu, kromě toho lépe fixuje štětinové chlupy, což jim umožňuje snadné oholení pomocí lopatek stroje.

Které přípravky na holení?

Při provádění holení štětiny jednorázovým holicím strojkem nebo opakovaně použitelným strojem by se měl člověk starat o výběr kosmetiky.Účelem kosmetiky na holení je zvlhčovat a zjemňovat pokožku a vlasy na obličeji, což umožní čepelím co možná nejvíce sklouznout a zbavit chlupy jakékoli tloušťky a tvrdosti.Účelem kosmetiky po holení je zabránit podráždění, suchosti, vstupu patogenní flóry do kůže.

Pro holení lze použít tyto typy výrobků:

 • pěna - vhodná pro mastnou a normální pleť obličeje, dokonale fixuje vlasy vousů a knírek,Poskytování kluzáku a rychlé odstraňování chloupků;
 • gel - hustá konzistence umožňuje malému množství produktu pokrýt velkou plochu obličeje, gel intenzivně zvlhčuje a změkčuje jak pokožku, tak vlasy, což jim umožňuje bezpečně se oholit;
 • smetana - tento nástroj je vhodnější pro osoby s citlivou a suchou pokožkou, jemnou a mastnou texturou hluboce zvlhčují a pokrývají pokožku ochrannou vrstvou.

Odborníci nedoporučují šetřit na kosmeticepro holení, protože na něm závisí stupeň traumy kůže, klouzání čepelí na obličeji a odstraňování chloupků. V žádném případě nelze oholit strojním vousem a knírem na suché kůži nebo jednoduchým mýdlem.

Techniky holení

Vousy a holicí strojek na vousy mohou být jednorázové nebo opakovaně použitelné. V prvním případě hovoříme o plastových strojích s několika lopatkami, které můžete oholit 1-3 krát, po kterých se vyhodí a vezmou nový stroj. Znovu použitelný holicí strojek je obvykle vyroben z kovu, je nahrazen vyjímatelnými kazetami, které se pravidelně mění. Princip holení s takovými zařízeními je velmi podobný.

Jak se holit strojem ve tvaru T?

Stroj ve tvaru písmene T je opětovně použitelný holicí strojek, který zahrnuje pravidelnou výměnu kazet s čepelí. Holení s takovým strojem vyžaduje stejná přípravná opatření a seznam nástrojů. Další ve stroji musíte vložit čepel, uchopte rukojeť na samém konci. Nyní musí člověk zvolit optimální úhel lopatek vzhledem k pokožce obličeje (přibližně 30 stupňů).

V ideálním případě by držadlo stroje mělo směřovat k podlaze tak, aby čepele byly v kontaktu s pokožkou. Nyní si můžete oholit chlupy na kůži obličeje. Pokud jsou chlupy špatně odstraněny, můžete přesunout čepele kolmo k vlasové linii. V žádném případě by neměla tlačit na stroj, protože to povede k řezání kůže a jehopodráždění.

Po holení štětin a vousů byste si měli umýt obličej tekoucí vodou a zkontrolovat těžko přístupná místa.Pokud vlasy zůstanou, není nutné znovu používat holicí pomůcku.Stroj jednoduše navlhčete vodou a odstraňte zbývající vlasy.Můžete se od pravidel odklonit a oholit chlupy proti růstovým liniím na takových místech, například na linii brady av blízkosti nosu, kde je obličejový reliéf.

Jak se holit jednorázovým holicím strojkem?

.Na tvářích muže jsou chlupy nejměkčí a nejposlušnější, proto je snadnější je odstranit břitvou.Stroj musí potit růstovou linii chlupů, obvykle od začátku štětin až k bradě.Pokud jsou chlupy špatně řezány podél linie růstu, můžete změnit úhel holení.

Na těžko přístupných místech při holení můžete pokožku natáhnout druhou volnou rukou.Ale tlačit as úsilím držet stroj na obličej nemůže, protože to způsobí těžké podráždění kůže.Následně oholte chlupy na krku a pohybujte strojem od krku k bradě s hladkými pohyby.V tomto případě by měl být stroj opláchnut tak často, jak je to jen možné, ve studené vodě, aby vlasy neupchávaly čepele.

Důležité! Pokud má člověk tuhé štětiny, měli byste při holení opláchnout stroj horkou vodou, aby horké čepele usnadnily stříhání vlasů.

Po krku se vousy začnou oholit, vlasy v této oblastinejdrsnější a vyžadují intenzivní zmírnění. Proto knír vyleští poslední, takže vlasy zůstanou co nejdéle pod pěnou nebo gelem na holení. Chcete-li se zbavit vousů, horní ret se přitlačí ke zubům, jako by ho tahal. Směr stroje by měl být také v mírném úhlu, nikoli však proti směru růstu vlasů.

Péče o pleť a nástroje

Při holení by měl být holicí strojek na jedno použití a opakovaně použitelný, pokud možno co nejvíce opláchnut vodou, aby nedošlo k ucpání prostoru mezi čepelí. Nástroje udržujte čisté a suché ve větraném suchém prostoru. Chcete-li se starat o svou pleť, musíte použít následující typy produktů:

 • krém - ideální pro suchou pokožku obličeje, protože obsahuje výživné látky, které intenzivně hydratují pokožku;
 • Balzám je univerzální prostředek pro všechny typy pleti, ale je nejvhodnější pro citlivou pokožku;
 • mléko - tekutá konzistence a obsah alkoholu zajistí kvalitní péči o mastnou pleť obličeje;
 • gel - univerzální prostředek pro všechny typy pleti, který chrání, hydratuje a zklidňuje pokožku po holení.

Kosmetika pro holení a po holení by neměla být pouze od stejného výrobce, ale přednostně ze stejné série výrobků značky. To ochrání pokožku a zajistí její maximální komplexní péči.

Závěr

Holení s jednorázovým strojem (holicí strojek) je mnohem jednodušší, takže vícevhodné pro začátečníky a mladé muže pro bezpečné a efektivní oholení. Aby však stroj ve tvaru písmene T oholil, je třeba ho používat, takže ho často používají zkušení muži. Technika holení obou možností je přibližně stejná, pouze pro práci s opakovaně použitelným strojem, musíte se pokusit najít optimální úhel holení. V každém případě je odstraňování štětin čepelí nejúčinnější metodou ze všech existujících.