Jak holit holicí strojek a neřezávat

Mnoho mužů oholí strniště na obličej. K tomu používají trimry, stavy a někdy i břitvu. Abyste mohli používat nejnovější nástroj, musíte mít speciální dovednosti. Dnes budeme mluvit, jak se holit břitvou.

Budeme zvažovat mnoho doporučení pro jeho použití. Naučíme se také monitorovat kůži po takovém postupu, stejně jako klady a zápory tohoto holicího strojku.

Co je to břitva?

Břitva s vyměnitelnými břity se nazývá šroub. Holicí strojek má skládací strukturu, do které jsou vloženy různé čepele. Takové holicí strojky byly vyrobeny pro korekci účesů v chrámech, na zadní straně hlavy a korekci postranních břehů. Byly používány, dokud nevynalezly holicí strojky.

I když se objevily bezpečné stroje, mnoho mužů dává přednost holení břitvou. Tento nástroj dobře oholí obličej, po kterém se dokonale vyhladí.

Jaké je nebezpečí?

Pokud jde o otázku, zda je použití takové holicí strojky nebezpečné, můžetejednoznačně řekněte ano. Tento nástroj je velmi ostrý a můžete se zlomit špatně. Kůže na obličeji je velmi jemná a snadno zranitelná.

Kromě obličeje lze zranit krk, ucho a ruce. Praxe a znalosti pomáhají šikovně používat břitvu bez řezání.

Základní zásady čistého holení (jak držet holicí strojek, co naklonit, jak natáhnout kůži)

Začátečník musí zvládnout základní principy používání holicího strojku. Je důležité, aby čepel byla vždy ostrá, což vám usnadní holení. Ostrá čepel rychle a účinně odstraňuje chlupy z obličeje.

Takový holicí strojek by měl být udržován pod určitým úhlem. Tento nástroj lze držet třemi způsoby.

 • Palec by měl být ve spodní části krku a spočívá na patě. Malý prst by měl být položen na drážku ocasu. Položte zbývající prsty na nástroj ucha.
 • Palec ležel na rovné části hraběte zevnitř. Dali jsme malý prst na bagrování ocasu. Zbývající prsty leží jako palec na vnější části dopravního letadla.
 • Ukazatel a prostředníček ležel na vnitřní straně hraběte. Prstek by měl být na zářezu ocasu a prstenec prstu drží vnitřek dříku. Palec drží úchyt na křižovatce dříku a čepele. Současně by měl bodat vzhůru.

Holicí strojek by měl vždy pohybovat hlavou dopředu. Ujistěte se, že je nástroj v úhlu nejméně 40 stupňů. Břitva funguje velmi jednoduše, hlavní věc je, aby se kartáčkem jasně a krátce pohyboval. Netlačte na nějdávejte si pozor, protože bude trhat vlasy a poškodit pokožku.

Hlavní výhody tohoto způsobu holení spočívají v tom, že nástroj může být s sebou vždy přepravován, slouží dlouhou dobu a má vynikající výsledek.

Pro informaci!Břitva bude účinná pouze tehdy, bude-li správně použita a bude o ni pečováno.

Technika holení břitvou (přípravná fáze, instrukce krok za krokem)

Pro bezpečné oholení potřebujete vědět, jak používat holicí strojek a jak jej držet. Technika holení začíná v přípravné fázi:

 1. Je nutné navlhčit obličej teplou vodou. K tomu si můžete osprchovat. Díky tomu se vaše póry otevřou a vaše vlasy zjemní a postup holení bude lepší. Tvář můžete zvlhčit teplým a mokrým ručníkem.
 2. Olej naneste na vousy. Olej zjemňuje vlasy a usnadňuje oholení. Můžete použít jojobový olej, slunečnice, kokos nebo olivy.
 3. Holicí kartáč nechte několik minut v horké vodě, aby se změkčil. Nejjemnější štětce na holení jsou vyrobeny z jezevčích vlasů.
 4. Napište do nádoby s mýdlovou vodou nebo smetanou. V těchto výrobcích jsou oleje, které přispívají k lepšímu oholení. Pokud chcete, můžete použít speciální vzhledy.
 5. Smyjte mýdlo kartáčem, aby byl tlustý.
 6. Naneste pěnu na štětiny. Tento nástroj by neměl být příliš mnoho, protože dodatečná pěna bude zasahovat pouze do tohoto systému.

Když jste připraveni na proceduru, můžete začít oholit. Processe skládá z několika etap.

 1. Vezměte holicí strojek tak, aby byl mezi palcem a třemi dalšími prsty.Mnozí nedrží rukojeť, protože neumožňují plnou kontrolu holicího strojku.Palec by měl být pod krkem břitvy.Zbývající tři prsty by měly být na druhé straně nástroje.
 2. Úhel břitvy vzhledem k pokožce by neměl překročit 40 stupňů.Břitva by neměla být rovnoběžná nebo kolmá na obličej.
 3. Na druhé straně je třeba dotáhnout kůži obličeje, abyste si vlasy lépe oholili.Díky tomu nezmeškáte ani jediné vlasy.
 4. Ve směru růstu vlasů jsou nezbytné tváře na holení.Musíte začít z horní části tváře.V procesu břitvy musíte stroj opláchnout.
 5. Holením tváří se můžete přesunout na bradu a horní ret.Aby nedošlo k řezu brady, udělejte krátké pohyby čepelí.Rty se musí během břitvy dotáhnout.
 6. Pak můžete přejít na krk a oblast pod čelistmi.Tyto části lze oholit stejně jako tváře.
 7. Pěnu umyjte z obličeje a znovu ji naneste.
 8. Opětovné oholení celého obličeje pouze v opačném směru růstu vlasů.Buďte velmi opatrní, abyste se neřezali.
 9. Po ukončení procedury opláchněte obličej studenou vodou, aby se póry uzavřely.
 10. Používejte po holení nebo balsamu.

Proces holení je ukončen.Pokud jste začátečník, pak budete často stříhat, postupem času se naučíte, jak se rychle a bezpečně oholit.Po holení je třeba nůž vyprat a otřít do sucha.

Poradenství! ToSnažte se používat dobré holicí produkty, aby se snížilo riziko poranění, a před procedurou se ujistěte, že je váš obličej parní.

Poučení na holení s břitvou (video)

Než začnete používat holicí strojek, projděte si školení, které vám pomůže správně používat holicí strojek. Níže jsou lekce videa, které pomohou zohlednit všechny nuance.

Péče po holení

Aby pokožka vypadala po holení zdravě, musíte se o ni starat. Někteří kupují speciální produkty péče o pleť. Můžete si vytvořit pleťové vody, abyste si byli jisti kompozicí.

Krmte kůži olejem, protože po holení vypadá obličej suchý a pomačkaný. Speciální prostředky hydratují pokožku, zmírňují podrážděnost a zánět.

Skladování a péče o holicí strojek

Je nutné pravidelně a účinně pečovat o ostrý holicí strojek, což pomůže udržet nářadí v dobrém stavu po dlouhou dobu. Břitvu můžete vyrovnat s řemínkem na opasek. Můžete dokonce zarovnat čepel samotným pásem. Musíte držet čepel na pásu, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Poté musíte ostříhat břitvou. K tomu můžete použít brusný kámen. Pozemní stroj může být použit asi dva měsíce, pomalu se stává matným.

Přístroj skladujte na otevřeném a suchém místě. Vlhkost by neměla spadnout na holicí strojek. Každé dva měsíce namažte čepel olejem tak, aby se nepokazila.

Užitečné tipy

Pokud nemáte praxi používání akutníholicí strojek, pak musíte koupit 13 cm holicí strojek, který vám pomůže naučit se jej používat.Dovednost vás předá s časem, takže se nenechte odradit, pokud máte špatné oholení.