Jak dlouho by měl muž uvázat na etiketu?

Kravata je základním atributem obchodní image a stylu mužů, může být různých typů, barev, možností tkaní, ale musí být přítomna. Stylisté věří, že košile a kalhotový oblek bude vypadat neúplně bez motýla nebo kravaty. Proto musí člověk nutně zvolit správné příslušenství, kombinovat tisky a barvy.

Velikost kravaty, tj. Její šířka a délka, jsou považována za důležitá kritéria pro výběr. A pravidla etikety dokonce učí, jak dlouho by muž měl mít kravatu, v jakém případě v životě musí být nasazen. Délka kravaty může zdůraznit nejlepší aspekty vnějších dat člověka a může drasticky zkazit proporce a celkový obraz.

Délka kravaty, jak si vybrat?

Každý moderní a elegantní člověk se primárně zajímá o optimální a správnou délku kravaty podle norem a požadavků etikety, dále pak o další kritéria a parametry. Stylisté doporučují především věnovat pozornost maličkostem a kvalitě příslušenství a teprve pak porovnávat tisky a barvy. Nesprávná délka kravaty může výrazně zničit celkový dojem obrazu. Na délkuKravata ovlivňuje jak typ příslušenství, tak délku košile.

Délkou kravaty

Obecně se podle etikety uvádí, že optimální délka kravaty by měla být měřena v již zapleteném stavu.Faktem je, že dnes stylisté a designéři praktikují více než 30 typů uzlů, z nichž mnohé výrazně zkracují délku příslušenství na krku člověka.Proto, když si vyberete, musíte okamžitě vypočítat přibližně kolik centimetrů kravaty bude jedeno cvičeným uzlem.

Etiketa vyžaduje, aby v klasickém provedení s přísnou košili a oblekem byla délka kravaty 132-147 cm, po tkaní kravaty by měl široký pruh směřovat dolů k přezce pásu,až na okraj ji mírně zakryl.Optimální délku lze určit následovně: kravata by měla být připevněna na jednom konci k krku a druhá by měla dosahovat kolen.Díky takovému životu si hackující muž jakékoli výšky vybere správnou velikost příslušenství.

Podle délky košile

Odborníci doporučují věnovat pozornost ručně vyráběným kravatám, neboť se jedná o zboží nejvyšší kvality.V ideálním případě to bude hedvábné doplňky, protože tato tkanina vydrží nejdelší dobu pro slušný vzhled a tvar.Je také dobré, když se okraj kravaty drží dobře a šev spojující hrany kravaty se posouvá.

Pokud je kravata delší, může být zastrčena do kalhot, zejména pokud je na košili nasazena vesta.Nedávné módní trendy diktují volbu vvýhody prodlouženého příslušenství, díky kterému můžete skrýt plnost mužů.V neformálním nastavení může být délka vazby kratší než obvykle.Velcí muži jsou vhodnější k výběru vazeb, které jsou dokončeny mezi 5 a 6 tlačítky košile.

Pro tenkou konstrukci je však lepší zvolit úzké vazby s délkami až do spony pásu.V módě je dnes také zvláštní neformální obraz muže, když je kravata zastrčena mezi 3 a 4 košile.Pod jakoukoliv verzí klasické kravaty nosí košili s dlouhými rukávy.Pro moderní a neoficiální verze kravaty jsou však přípustné zkrácené a letní modely košile.

Podle typu vazby

Určete, kde by měla být vazba podle pravidel etikety, pokud porovnáte jeho vzhled a postavu člověka.Stylisté doporučují zvážit možnosti vazeb, jejichž délka se pohybuje mezi 130-145 cm Ideální velikost je určena podle ústavy, výšky a postavy samotného člověka, protože všichni lidé jsou odlišní a individuální.Výběr kravaty, která bude pokrývat pár kalhot pár centimetrů bude win-win.

Podle typu spoje je také stanovena jejich optimální délka, přibližné údaje budou uvedeny v tabulce níže.

Šířka kravaty je obvykle asi 9 cm, ale závisí také na postavě a výšce muže.Obézní muži by měli zvážit kravatu se svislým nebo geometrickým potiskem.Při krátkém vzrůstu je lepší zvolit malý vzor, ​​rozmazanýobrázky nebo dokonce prosté příslušenství. Vysoké štíhlé muže jako příslušenství s vodorovnými a šikmými širokými pruhy, stejně jako velký tisk.

Tip!Stylisté doporučují pozorně sledovat italské vazby, protože je to tato země, která je považována za nejlepšího výrobce vysoce kvalitních doplňků pro muže.

Co mám dělat, pokud je kravata velmi dlouhá?

V případě, že správná délka vázanky neodpovídá normám a normám etikety, musí člověk najít způsob, jak vizuálně zkrátit dlouhé příslušenství. Můžete se rozhodnout pro kardinální krok a vzít ho do studia za účelem změny. Také podléhat nošení vesta kravatu zastrčenou do kalhot. A můžete si vybrat nejlepší variantu uzlu, jehož prostřednictvím kravata sníží délku na ten, který vyžaduje etiketu.

Varianta tkaní je ideální pro neformální setkání Prince Albert. Vytvoří asymetrickou a originální podobu a na následujícím obrázku se ukáže, jak správně tkát.

Nejjednodušší život, jak zkrátit kravatu, je lemovat malý uzel. Tato verze je ideální pro oficiální setkání, jednání a důležité události. Mimořádně působivý Malý uzel se podívá na štíhlé a vysoké muže. A jak to splétat, poví následující obrázek.

Možnosti tkaní proTrinity a Eldridge byly rovněž vyvinuty pro práci s prodlouženými kravaty. Tyto uzly jsou v případě Eldridge poněkud obtížnější splétatObecně se provádí 15 kroků podle instrukcí. V každém případě bude mít prodloužená délka na límci košile složitý, vícevrstvý a objemný uzel.

Fotogalerie


Závěr

Ve skutečnosti pouze pozorovaná pravidla pro nošení kravaty a pravidla etikety řeknou muži, jak nejlépe vybrat kravatu. A pokud jsou prodloužené a tak módní kravaty vhodné pro vysoké štíhlé muže dnes, jsou naprosto kontraindikováni pro krátké muže. Je důležité brát v úvahu nejen délku a šířku příslušenství, ale také jeho typ a kombinaci s košili a kravatou.