Hřeben vousů a vše o něm

Popularita mužského vousu se neustále mění, mizí a pak znovu oživuje.V tomto ohledu vzrostla poptávka po všech typech nástrojů a zařízení pro řezání, holení, modelování, styling a komplexní péči o obličejové vlasy.Například hřeben pro vousy je nezbytnou vlastností jakékoli vousaté osoby, protože bez tohoto nástroje nemůže žádný výše uvedený postup.

Hřeben pro vousy a kníry se vyrábí ve formě hřebene se specifickou velikostí a umístěním zubů pro plnohodnotné česání, rovnání a pokládání vlasů.V souvislosti s tak velkou poptávkou po hřebenech vousů vyrábějí výrobci různé typy pro různé funkce.Při výběru konkrétního hřebene je důležité vyjasnit, pro jaké úkoly je určen, a jak je používat.

Proč potřebuji hřeben na vousy?

Dnes, móda pro vousy diktuje svá vlastní pravidla, která nabízejí různé druhy vousů a knírek různým mužům.Toto může být malé strniště několik dnů nebo tlustá, hustá vegetace, kudrnatý nebo krátký, s knírkem nebo vousy.vousyOdborníci nazývají asi 30 populárních typů vousů, z nichž každý přijímá hygienické postupy, česání, řezání a styling.

Vlasy na obličeji se musí starat o nic méně než na hlavě, v tomto ohledu výrobci nabízejí speciální kartáče na vlasy pro vousy a vousy, které jsou kompaktní s určitým rozložením zubů.Nástroj je speciálně navržen tak, aby byl malý, aby ho člověk mohl vložit do kapsy a vždy ho nosit s sebou.Zuby takového hřebenu jsou umístěny velmi blízko u sebe a zaujímají malou velikost.

Znalecký posudek
Alexey Strizhnikov
Barber, odborník na účesy mužů40]
„Kvalitní hřeben pro kníry a vousy by měl mít zuby se zaoblenými konci, protože ostré špičky mohou poškodit pokožku obličeje a způsobit podráždění.“

Jaké jsou typy?

Jakýkoli hřeben pro kníry a kníry by měl být v ideálním případě vyroben z přírodních materiálů, protože se bude neustále dotýkat kůže obličeje.Syntetické a umělé materiály mohou vyvolat alergickou reakci a podráždění až po kontaktní dermatitidu.Při výběru stojí za to věnovat pozornost výrobci, preferuje známá jména.

Štětec

Kartáč byl používán muži po mnoho let, dnes je lídrem v oblasti poptávky.Je známo, že štětec na knír a vousy z přírodních materiálů nejenže napomáhá k jejich položení, ale takénavíc stimuluje růst vlasů. Kartáč můžete použít v tandemu s kosmetikou pro aplikaci olejů nebo balzámů na vlasy a pokožku obličeje.

Kartáč mohou používat muži s vousy s vysokou tuhostí a tloušťkou. Štětce jsou vyrobeny z plastu nebo přírodních materiálů, jako jsou vlasy z žíně, kančí štětiny a různé druhy dřeva. Kartáče mohou být různých barev, velikostí a tvarů podle přání zákazníka. Dobrá funkčnost má kartáč na vousy a vousy z nylonových štětin. Štětce jsou SOLOMON'S BREAD, ZEUS, ROCKY MOUNTAIN a BORODIST.

Hřeben

Ideální volbou pro česání knírek a vousů je hřeben, který je vyroben ze dřeva. Díky tomuto materiálu přidávají hřebeny vlasům lesk, zhušťují strukturu a zabraňují průřezu, zamotávání vlasů a řídnutí vlasů. Hřebeny vousů jsou tak kompaktní, že mohou být vždy v kapse muže. Jsou snadno ovladatelné a velmi žádané.

Při výběru hřebene je nezbytné věnovat pozornost výrobním materiálům tak, aby byly přirozené. Důležitými faktory výběru budou indikátory, jako je tloušťka zubů, vzdálenost mezi nimi a bilaterální dispozice zubů hřebenatky. Nejoblíbenější dnes a vysoce kvalitní hřebeny nabízejí pánské značky MANLY CLUB, BORODIST, DR. DITTMAR.

Pro styling

Perfektní hřeben pro styling vousů je speciální hřebenstyling, který nejen česání vlasů, ale také pomáhá modelovat vousy s jasným rovnoměrným obrysem. Na vršku hřebene se předpokládá zakulacená hrana, kterou lze aplikovat na tváře a oholit další strniště. Tyto hřebeny jsou vyráběny v omezeném množství, takže je někdy těžké je najít v prodeji.

Pro řezání

Výrobci přístrojů pro vousatých mužů vyrábějí odděleně speciální hřebeny pro řezání vousů a vousů, které budou používány v tandemu s vyžínačem nebo nůžkami. Pro dokonale rovný řez odborníci doporučují použití ebenových hřebenů, které se vyznačují antistatickým účinkem a dobrou hustotou. Plastové nebo dřevěné hřebeny mohou být při řezání nože poškozeny.

Výhoda ebenových mušlí spočívá v tom, že tento materiál je několikrát levnější než přírodní materiály, i když v jiných ukazatelích a funkčnosti nejsou horší než ostatní hřebeny. Ebenové nástroje nevyschnou ani elektrifikují chlupy, nevedou k průřezu a spleti vousů. Doma, s pomocí takového hřebene, řezání a ořezávání vousů bude co nejostřejší a nejjednotnější.

Nebezpečné

Dalším typem nástroje, jako je tento, je nebezpečný hřeben pro vousy a kníry, jmenovitě skládací hřeben. Ve skutečnosti takové hřebeny nenesou žádné nebezpečí, ale pouze se podobají designu a tvaru holicích strojků. Výrobci nejčastěji nabízejíhřebeny s dřevěnými úchyty a kovovými zuby.Kompaktní velikost, tvar skládání a trvanlivost materiálů činí tento hřeben trvanlivým a pohodlným na používání.

Materiály pro výrobu

Materiály, z nichž výrobci vyrábějí hřebeny na vousy, mohou být zcela odlišné.Odborníci doporučují věnovat pozornost tomuto kritériu při výběru hřebenů, tolik závisí na materiálech, včetně bezpečnosti použití a funkčnosti nástroje.Nejběžnější materiály pro výrobu hřebenů pro kníry a vousy mohou být:

  1. Kovje univerzální a odolná verze hřebenu, která je vyrobena z nerezové ocelinebo niklové stříbro.Tyto hřebeny jsou vhodné pro čištění pokožky a vlasů od tuků, pro úpravu vlasů a také masáže.
  2. Dřevoje přírodní materiál, který je odolný proti klasickému rázu, trvanlivý materiál, který je trvanlivý a vhodný pro vlasy.Tyto hřebeny jsou ideální pro jemnou a citlivou pokožku.Dřevo dodává vlasům lesk a energii, zvyšuje jejich pevnost a tloušťku.
  3. Ebonitje cenově výhodný materiál, který není z hlediska kvality a funkčnosti horší než kov a dřevo.Ebonitový materiál zaručuje antistatický efekt a lze jej použít k oříznutí vousů a knírek.
  4. Kartáče na vlasy- nejčastěji přírodní materiály pro tvorbu kartáčů jsou kance z kanců nebo chlupy.
  5. Plastic- možnost rozpočtuhřebeny a hřebeny, které budou stát časově levnější.Tyto hřebeny jsou však v provozu krátkotrvající a během česání mohou způsobit statický efekt vlasů.

Při výběru hřebene je důležité věnovat pozornost výrobním materiálům, protože každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody.Volba je však věcí preferencí a potřeb.Podle požadavku je vůdce kov, protože je trvanlivý a odolný.

Jak používat?

Odborníci radí všem vousatým mužům, aby používali vousový hřeben pro zamýšlený účel asi 5krát denně.Pro urychlení lokálního krvácení a přivedení vlasů do normálního stavu je nutné vlasy několik minut čistit.

Systematické používání hřebene je určujícím faktorem úspěchu.Česání vousů by mělo být prováděno podle 3 úkolů:

  • odstranění zamotání vlasů;
  • masáž pokožky a stimulace růstu vlasů;
  • vlasový styling v požadovaném tvaru a směru.

Můžete použít hřeben v tandemu s kosmetickými přípravky, například s oleji, které vyživují a stimulují růst vousů.Oleje se aplikují na chloupky a kartáč je rovnoměrně rozložen po celé délce, což zajišťuje masáž pokožky obličeje.To vše zlepšuje kvalitu vlasů a urychluje jejich růst, ale pouze za podmínky systematického používání olejů a kartáčů.

Náklady

Kvalitní a komplexní péče o vousy je ve skutečnosti nákladným potěšením.Cena hřebenů proVousy jsou přímo závislé na jejich výrobních materiálech, velikosti a tvaru, rozmanitosti a funkčnosti. Nejdostupnější hřeben je vyrobený z ebonitu a kovových materiálů. Jejich cena se pohybuje od 350 rublů a více. Design a kovové hřebeny budou stát asi 900-1000 rublů.

Je to důležité!Nejdražší jsou kartáče, jejichž cena začíná od 2000 rublů.

Tipy pro péči

Pokud hovoříme o kovovém hřebenu, musí být chráněn před vlhkostí a vlhkým vzduchem tak, aby kov neoxidoval a nezakrýval hrdlem. Pravidelně hřeben antiseptický roztok a zbytkovou vlhkost odstraňte papírovou utěrkou. Dřevěné hřebeny by měly být chráněny před vlhkostí, vysokými a nízkými teplotami vzduchu, aby nedošlo k narušení struktury a integrity stromu. Hřebeny, kartáče a hřebeny uchovávejte na větraném suchém místě.

Závěr

Hřeben vousů je nezbytným vousatým nástrojem, který se používá několikrát denně. Hřeben je multifunkční podle svého účelu, může být kovový, ebenový, dřevěný nebo plastový a také ve formě štětce z přírodního vlákna. Hřebeny pomáhají položit vousy, střih, model a střih, stejně jako rovnoměrně aplikovat kosmetiku. Nejlevnější hřeben pro knír a vousy stojí asi 350 rublů, nejdražší - několik tisíc rublů.