Hlavní příčiny vypadávání vlasů u mužů: hledají kořen problému

Vypadávání vlasů je spíše mužský problém kvůli mnoha faktorům a provokativním faktorům. Za prvé, u mužů se vlasy nacházejí v blízkosti pokožky hlavy, respektive je snazší vypadnout. Za druhé, vlasové folikuly jsou nadměrně citlivé na skoky mužských pohlavních hormonů, testosteronu a jeho agresivní formy dihydrotestosteronu. Je to příčina vypadávání vlasů u mužů, kteří určují léčbu alopecie.

Alopecieje patologický proces doprovázený zvýšenou ztrátou vlasů a nedostatečným růstem nových. V 90% případů je tato situace důsledkem dalších nemocí a poruch v těle, jakož i negativního vlivu vnějších faktorů. Pouzetricholog lékařje způsobilý, které příčiny a léčba bude vhodná pro každého pacienta individuálně, takže je důležité včas kontaktovat kliniku.

Důvody závislé na věku

Alopécie u mužů je ve skutečnosti dlouhým a kumulativním procesem, který je doprovázen několika příčinami a faktory ovlivnění. Odborníci se domnívají, že hlavním ukazatelem je věk člověka, na kterém záleží. V závislosti na věku se zvažuje několik příčin a typů alopecie.muži, jmenovitě:

 • 20–30 let.Nejpálčivější otázkou v moderní společnosti je, proč vlasy na hlavě vypadávají v tak mladém věku u 60% mužů, podle statistických výpočtů. Trichologové se domnívají, že z několika důvodů je to genetická predispozice, zhoršený metabolismus nebo závažné endokrinní patologie.
 • 30–45 let.Stanovení příčin plešatosti u mužů po 40 letech je obtížnější, protože jde o otázku reprodukčního období života člověka. Kromě dědičnosti a hormonálních poruch může nesprávný životní styl, stres, přepracování, které vede k metabolickým poruchám, vést k alopecii.
 • 45 let a více.Období mužské menopauzy je již zodpovědné za sebe, a proto mužské vlasy vypadávají. Mužská plešatost ve stáří je výsledkem poklesu pohlavních hormonů, a co je nejdůležitější, dekompenzace produkce dihydrotestosteronu prostatickou tkání. V tomto případě lékaři diagnostikovat věku plešatosti vlasů a vzhled šedých vlasů.

Teprve poté, co byl pacient v anamnéze a pacientka kompletně diagnostikována, je možné stanovit přesné příčiny a negativní faktory, které způsobily vypadávání vlasů. A samotný člověk by měl být podrobně projednán, po konzultaci s trichologem, alopecie, co to je a jak se s tím vypořádat.

Příčiny vnitřního charakteru

Pouze v případě, že člověk začal ztrácet vlasy a nárůst nových vlasů nevyrovnává ztráty, předpokládá specialista, žealopécie.Plešatosti se nevyskytuje v jeden den, takže mnoho mužů má tendenci mít dlouhý nedbalost vůči vypadávání vlasů, a to pouze s výraznou tvorbou plešatých míst a plešatých záplat, které začnou vydávat poplach.

Ve ​​většině případů mohou takovéto poruchy doprovázet jiné patologie a vnitřní problémy těla, a to:

 • emocionální poruchy a stresy, které mohou způsobit prasknutí malých kapilár, které krmí vlasové folikuly;
 • endokrinní dysfunkce a hormonální nerovnováha, která vede ke snížení koncentrace pohlavních hormonů, absenci sekundárních známek puberty (včetně růstu vlasů);
 • houbové nebo infekční léze epidermy, které nakonec vedou k částečné nebo úplné atrofii vlasových kořínků;
 • neoplasmy, kožní onkologie, která je doprovázena vypadáváním vlasů bez možnosti regenerace;
 • mechanické poškození epitelu, vystavení ultrafialovému záření, chemikáliím kůže, kyselinám, jiným škodlivým látkám;
 • Systémová onemocnění, jako je diabetes, anémie, nedostatečnost nadledvinek a kardiovaskulární onemocnění;
 • nedostatek vitamínů a nedostatek všech potřebných zdrojů, které krmí vlasové folikuly a jejich strukturu;
 • jakékoli chronické onemocnění v akutním stadiu.

Je těžké určit přesnou příčinu alopecie, nejspíše to může být kombinace několika faktorů najednou, genetiky a dědičné predispozice.LékařstvíPoznamenává, že DHT hormon dihydrotestosteron, to je vedlejší produkt testosteronu, je zodpovědný za proces plešatosti u mužů.

​​
Pro informaci! Dihydrotestosteron je agresivní forma testosteronu, která se hromadí ve vlasových folikulech, způsobuje vazospazmus a také blokuje podávání folikulů látkami a kyslíkem.Výsledkem je, že folikuly postupně umírají bez možnosti uzdravení a muž na většině pokožky hlavy zůstává bez vlasů.

Příčiny vnější povahy

Externí patologické příčiny jsou odborníky snadněji diagnostikovány a v průběhu léčby snadněji napravitelné.Mužská alopecie na pozadí vnějších příčin je vyléčena rychleji, ale pouze pod podmínkou včasného doporučení lékaře.Nepříznivé faktory, které mohou způsobit alopecii, zahrnují následující důvody:

 1. Nezdravá strava. Známky plešatosti se vyvíjejí pomalu a nepostřehnutelně, ale se špatnou výživou a nedostatkem vitamínů lze předpokládat přítomnost alopecie mnohem dříve.Člověk je automaticky ohrožen, pokud konzumuje smažené, mastné, sladké a moučné jídlo, které negativně ovlivňuje stav kůže a vlasů.Nejprve se podkožní tuk zvyšuje, ucpává póry a mazové žlázy, čímž zabraňuje uvolňování nových vlasů.
 2. Příjem drog. Problém plešatosti může být vedlejším efektem iracionálního a prodlouženého příjmu účinných léků.To jemohou existovat antidepresiva, antibiotika, léčiva pro imunosupresi nebo hormonální léčiva.Po jejich zrušení se situace zpravidla stabilizuje.
 3. Genetika. Jen málo mužů nedokáže pochopit, co bylo důvodem dřívějšího vypadávání vlasů, i když v 80-90% případů je alopécie dědičným faktorem.Navíc i věkové kritérium je přenášeno dědičností, to znamená, že když otec začal plešatět, ve stejném věku začnou vypadávání vlasů také v potomstvu.
 4. Stres a nedostatek pohlaví. To vše má negativní vliv na psycho-emocionální pozadí, psychické zdraví člověka, jeho sen, pracovní schopnosti a další sféry života.To vše je často doprovázeno vypadáváním vlasů.
 5. Nespavost. Lékařství potvrzuje, že hormon, který podporuje růst vlasů, je produkován tělem v noci, když člověk spí.Proto nespavost brání syntéze tohoto hormonu, což ztěžuje přirozený růst vlasů.
 6. Dlouhodobá interakce s vysoce toxickými látkami. Nejčastěji mohou muži, kteří pracují v nebezpečných zaměstnání nebo kteří žijí v oblastech, které nejsou šetrné k životnímu prostředí, pozorovat vypadávání vlasů.
 7. Úrazy. Jakékoli jizvy a jizvy často vedou k nedostatku růstu vlasů v některých místech na pokožce hlavy.Fokální plešatost je zřídkakdy přístupná korekci.

Kromě toho mohou být příčiny vypadávání vlasů na horní části hlavy, na zadní straně hlavy, na čele a na spáncích nesprávně zvoleny a produkty péče o špatnou kvalitu.výrobky obsahující agresivní chemické složky.Léčba alopecie bude vyžadovat úplné odmítnutí špatných návyků, stejně jako korekci životního stylu, která ovlivňuje stav pokožky hlavy a vlasů.

Léčba plešatosti u mužů v závislosti na příčině

Pouze určením příčiny alopecie bude lékař schopen zvolit optimální průběh léčby, který upraví stav vlasů k lepšímu.Provokační faktory, vnitřní i vnější příčiny, z nichž vypadávají vlasy, vyžadují prvořadou léčbu.Například v případě emočních poruch a alopecie na základě nervu je tento pacient poslán do sanatoria k rehabilitaci.

U androgenní alopecie je hormonální léčba vhodná pomocí syntetického analogu pohlavních hormonů až do okamžiku, kdy je hormonální rovnováha stabilizována.Kožní infekce vyžadují vhodnou léčbulokálními a interními lékypředepsanými dermatologem nebo specialistou na infekční onemocnění.Je také důležité eliminovat jakékoli vnější faktory negativního dopadu, upravit výživu a životní styl.

Teprve poté lékař vybere léky, kosmetické přípravky a postupy, kterými se stav vlasů ošetřuje.Mezoterapie a fyzioterapie, které urychlují vstřebávání léků, zlepšují průtok krve a výživu vlasových kořenů, jsou uznávány jako účinné metody.Radikální léčba - transplantace vlasů operativní a neoperativní, praktická s nízkou účinnostíkonzervativní způsoby.

Prevence

Po preventivních opatřeních by měli následovat naprosto všichni muži, kteří nechtějí čelit plešatosti v jakémkoli věku.Udržet normální stav vlasů a pokožky hlavy pomocí následujících metod:

 • použití přípravků pro péči o pleť podle typu vlasů a vlastností pokožky hlavy;
 • 83) vyvážená výživa, odmítání škodlivých produktů;
 • dodržování pitného režimu (8-10 sklenic vody denně);
 • mobilní životní styl;
 • vyhýbání se stresu, nepříznivé ekologii a kontaktu s chemickými sloučeninami.

Je obzvláště důležité léčit jakékoli nemoci, léčit poruchy v těle včas a vyhnout se chronickému stadiu.Během mimosezónních období je lepší pít průběh multivitaminů, aby se zachovala normální tělesná funkce.

Závěr

Alopecie není normální fyziologický proces, zejména pokud jde o muže ve věku 25–35 let.Přesto je v této věkové skupině více než 60% pacientů s alopecií.V souvislosti s tímto rozšířením problému zkoumají trichologové všechny možné příčiny a provokativní faktory s cílem vyvinout preventivní opatření a účinné léčebné metody.