Historie mužské módy: od 19. do počátku 21. století

Historie pánské módy má spoustu zajímavých a vzrušujících chvil.S každou novou dekádou se trendy dramaticky změnily, muži se změnili z elegantních, elegantních machosů na pouličních lupičů nebo naopak.Pánská móda 19. století byla docela zajímavá a neobvyklá, takže by nebylo zbytečné si pamatovat, jak se to všechno stalo, a kreslit analogii s trendy moderního stylu.

Ano, oblečení z 19. a 20. století a naše jsou mírně odlišné, ale čas nestojí.Pokrok nastal nejen v technických termínech, ale také v oblasti módy, která je jasně viditelná, pokud kreslíme analogii s obrazy z minulého století.Chcete-li se dozvědět více o historii pánské módy, mělo by být podrobně zváženo.

Využíváme analogii pánské módy v různých letech

V každé éře, jak ženské, tak mužské módy, měly své vlastní vlastnosti.Bylo tam mnoho praktických a jednoduchých, elegantních a elegantních, nepohodlných a jasných obrazů.Pánská móda od 19. století každého překvapila svou rozmanitostí a originalitou, a proto stojí za to vrátit se k tomuto tématu z širší perspektivy.

19. století

MužiMóda 19. století v Rusku nebyla něco mimořádného. Za jeho charakteristické rysy lze považovat následující parametry:

 • použití ocasů z barevného plátna;
 • oděvy a obuv, které odrážejí nadbytek luxusu;
 • nepraktické, ale dobře vypadající oblečení;
 • použití vícevrstvých obrazů a korzetů, takže břicho nebylo patrné;
 • kostýmy musí být přísné, šité z trvanlivé a elegantní tkaniny;
 • zkrácený nátěr pro každodenní nošení byl aktivně používán;
 • oblečení z batiste, krep, mušelín, taft, mušelín, v modré, černé a hnědé odstíny, kostkované nebo pruhované se stalo populárním;
 • kožené podvazky byly používány značně;
 • muži měli na sobě vesty s drahými knoflíky, klobouky a kabáty, elegantní kravaty.

V této době si lidé nemohli ani myslet, že by v obraze mohla být přítomna nepatrná nedbalost, ale nikdo by ani nemohl podezírat o takovém oblečení jako džíny. V módě byla zdrženlivost a elegance.

Do 50. let

Starší muži si dobře pamatují, co je to móda 50. let. Od konce 19. do poloviny 20. století si muži začali myslet, že nepotřebují žádné další patosy a do svého každodenního obrazu začali uvádět jednodušší a praktičtější věci.

Následující momenty lze považovat za charakteristické rysy mužského stylu této módní éry:

 • aktivní využití obleků v klasickém stylu;
 • nošeníširoké kalhoty se záhyby a manžetami, někdy velmi světlé barvy;
 • použití pruhovaných kravat, bílé nebo kostkované košile;
 • nošení čepic s pláštěnkami a dokonce i teplých zimních kabátů;
 • aktivně používali těžké kabáty s poměrně velkými kapsami a límci.

V té době byla taková šatní skříň jako pánské ponožky s podvazky společná. Takové zařízení nedovolilo ponožkám sklouznout dolů, což byl dobrý reliéf.

To je důležité! Až do třicátých lét, armáda-oděv stylu byl preferován v pánském šatníku. To je způsobeno tím, že hovoříme o aktivním nepřátelství.

50s

Tato éra měla také své vlastní zvláštnosti pánské módy. Zástupci silnějšího pohlaví se začali oblékat praktičtěji a pohodlněji. Košile a kalhoty s pruhy, čepicemi, těžkými kabáty zůstaly v módě, ale ocasní kabáty a čepice byly už minulostí. Muži i nadále nosili rodinné kalhotky, ponožky s podvazky a čepice. Tento trend byl nejen klasický, ale i světlejší barvy, pruhy a klec byly považovány za módní. Kalhoty s pruhem nebo buněčným vzorem byly aktivně kombinovány s monotónními bundami, které vypadaly velmi zajímavě.

60. let

Pánské módě 60. let se také podařilo zanechat svou stopu ve stylovém průmyslu, který se dodnes připomíná. Do této doby můžete bezpečně aplikovat takovou frázi jako snahu o minimalismus. Oblíbeným trendem byla jednoduchost a přísnost.

RozlišovacíVlastnosti mužského stylu šedesátých let vypadaly takto:

 • použití přilehlých tvarových bund s jednou prsou;
 • oblečení získalo více sportovních odstínů;
 • mezi použitými tkaninami se stávají vůdci sametem a semišem;
 • muži začínají aktivně nosit vesty;
 • použité košile s vysokým límcem, těsné kalhoty a elegantní kravaty;
 • úzké pánské kalhoty aktivně vstoupily do módy;
 • mladí muži začali nosit oblečení živějších barev a zanechali v pozadí trochu klasické možnosti.

Pánské košile měly stylové obojky pro apache, stejně jako štěrbiny po stranách. Zástupci silnějšího pohlaví nejsou vždy zastrčeni do košile v kalhotách, což připomíná nezapomenutelné obrazy chlápků.

70. let

Pánská móda měla v roce 1970 také své charakteristické rysy. To bylo v té době, styl každého muže úspěšně zobrazoval nepřetržitý pozitivní. Bylo to v 70. letech, kdy se objevily pánské pletené svetry a barevné kalhoty s vysokým pasem.

Objevilo se mnoho jasných a originálních věcí, které začaly šít jen proto, že tkanina byla dostatečně levná. Muži nosili prostě šíleně jasné věci, které se někdy podobaly ženskému šatníku, ale doba této barvy a stylu šílenství netrvala dlouho.

To je důležité! Pánská móda 70. let byla považována za nejneobvyklejší a šílenou. Pokud má někdo zájem podívat se na muže, kteří jsou oblečeni vtipně a dokonce směšně, pak stojí za to otevřít módní publikace, kdePrezentované cibule tohoto konkrétního času.

80s

Pánská móda 80. let již nebyla tak jasná a bláznivá.V této době však styl těchto chlapců doplňoval výrazné agresivní poznámky.Muži aktivně používali nejen věci jasných barev, volný střih, ale také nádherné účesy, což je prostě nereálné zapomenout.

Móda 80. let si společnost vzpomněla díky následujícím přízvukům:

 • sportovní oděv začal získávat na popularitě;
 • denim položky přišly do módy;
 • velmi populární byly krátké dresy a šortky;
 • Banánové kalhoty, zúžené na dno, se často začaly používat;
 • Zástupci silnějšího pohlaví aktivně spojili různé barvy svého obrazu.

Styl 80. let v oděvu je něco neuvěřitelně jasného a zajímavého, takže je to dodnes dobře zapamatováno.

90. léta

Pánské oblečení z 90. let je něco, co se blíží modernosti, ale stále má své vlastní originální a nezapomenutelné poznámky.Stejně jako v 80. letech, v šatníku každého chlapa jsou věci jasných barev.Obchodní obleky s prodlouženou linií ramen se staly módními a kolekce Versace - šedé kalhoty a karmínové bundy jen otřásly světem.Navíc, v těch letech, doplňky takový jako mechanické hodinky a poněkud velký zlatý řetěz byli považováni za znamení stylu a konzistence.

Také muži této doby odvážně oblékali klasické bundy se sportovními kalhotami, nosili peněženky aaktivně doplňovali svůj každodenní vzhled kostýmy Adidas. Populární byly také džíny a kšiltovky.

Začátek 21. století (od roku 2000 do roku 2010)

Pánská móda 20. století se prostě radikálně liší od toho, co bylo na počátku 21. století. Nové tisíciletí ukázalo, že ne všechny módní možnosti skutečných machoes byly zcela odhaleny. Zástupci silnějšího pohlaví si dovolili být otevřenější, začali nosit džíny, které vyjadřují jejich sexualitu.

Za 2000 let lze považovat epochu metrosexuálů a dobu pronásledování krásného těla, které bylo aktivně vystaveno. To, co bylo před deseti lety neslušné, bylo na počátku 21. století považováno za módní a stylové. V pánském šatníku se nacházely jak kostýmy, tak klasické věci, ale už se nezdály beztvaré, ale aktivně zdůrazňovaly všechny ctnosti.

2010 až 2018

Mužské šaty se od roku 2010 trochu změnily. Pokud byla civilní bunda pánské módy 1904-1906 považována před více než 100 lety za praktickou věc, je těžké ji najít i v muzeu. Od roku 2010 do roku 2018 se módní trendy pánského šatníku aktivně měnily, ale následující funkce byly nejpamátnější:

 • roztrhaná trička a džíny ;
 • vrstvení a snadná nedbalost;
 • jemné tóny glamouru v mužském stylu;
 • dlouhé a asymetrické věci.

Pánská móda naší doby se těší a různé doplňky. Muži nezapomínají na věci v klasických barvách, ale mohou také nosit světlejší oblečení. Například letos jsou považovány za módnívěci s různými geometrickými tisky a pruhy, můžete si koupit prodloužené košile, roztrhané nebo hubené džíny, stylové roláky a vesty.

Hlavní kardinální rozhodnutí v pánské módě

Stylové pánské oblečení, pánská móda a styl je velmi zajímavé téma. Móda pro pánské oděvy v roce 2019 slibuje, že dodá své jasné a neobvyklé poznámky, ale teď to nikdo neviděl, stojí za to připomenout, jaká řešení v mužském stylu se stala nejneobvyklejším a kardinálem pro celé tisíciletí. Od 19. do 21. století měla pánská móda několik kardinálních obratů, z nichž hlavní jsou následující:

 • použití zkrácených bund a předražených kalhot;
 • bílé kalhoty s dokonale polstrovanými šipkami a krátkými golfovými kalhotami;
 • vlněné ponožky a ponožky s podvazky;
 • kombinace úzkých džín a dlouhých bund;
 • použití v pánské módě příliš jasných věcí, které se více podobají ženám;
 • Havajské košile a široké až spodní džíny;
 • nedbalé a lehce opotřebované obrazy, roztrhané džíny;
 • velmi krátké šortky a dlouhé košile, někdy i asymetrické.

Pokud vezmeme v úvahu všechny nuance pánské módy, můžeme říci, že to bylo vždy zajímavé. Každé desetiletí přidalo k mužskému stylu nějaké čerstvé, zajímavé a dokonce i vtipné poznámky, které prostě nelze zapomenout. Pánská móda byla vždy něco zvláštního aDnes nikdy nepřestane udivovat ostatní.

Závěry

V každé éře byla pánská móda něco zajímavého a úžasného. Ukazuje se, že nejen ženy věděly, jak být jasné a mimořádné, v tomto ohledu se zástupci silnějšího pohlaví nevzdali. V pánských lukách různých časů existovaly příliš přísné a příliš jasné a někdy i nepochopitelné prvky oblečení.

Modnikov byl vždy dost, dost z nich i dnes. Hlavní věc je, že člověk by se neměl ztratit v obrazech různých období a nezapomínat na svou individualitu mezi populárními trendy. Je nutné nutně sledovat trendy módy, ale zároveň pozorovat, že vyhovuje představiteli silnějšího pohlaví podle věku, postavy a postavení ve společnosti.