Goatee u mužů: jak žehlit a jak to udělat správně?

Navzdory skutečnosti, že fráze kozí vous na sluchu je vnímána mnoha lidmi se smíchem.Takový mužský doplněk však nejen dodává obraz originality, ale je také nedílnou součástí hvězdného stylu.

Hladce oholený muž je dnes raritou, a pokud chce přidat styl exotického tajemství, bude tento typ vousů tou nejlepší volbou.Po prostudování všech níže uvedených informací nebude těžké porozumět složitostem řezání kozlíku, procesu pěstování a potřebných nástrojů.

Jak to vypadá?

Objem vlasů, na tváři mužů, když se tvoří kozí brada, je koncentrován pod spodním rtem a uprostřed brady.Po stranách jsou omezeny svislými čarami, které mohou být zaobleny a hranou na bradě.V tomto případě může být krk také pokrytý vlasy nebo být čistě oholený.Jejich délka se však pohybuje od krátkých po poměrně dlouhé.Formulář se podobá anglickému písmenu U. Na fotografii níže můžete vidět muže s výrazem vousů.

]
Důležité! NěkteréZástupci silnějšího pohlaví si dokonce pletou vousy.Takové rozhodnutí, samozřejmě, může přidat k pobuřující styl, ale hlavní věc je nepřehánět, takže styl se nepodobá městský šílenec.

V klasické verzi se kozí vousy nosí bez knírku, ale v průběhu času ho muži začali kombinovat s knírkem, přičemž hlavní podmínkou je, že jsou kombinovány s vousem po délce vlasů.

Komu?

Lze říci, že tento typ vousu je vhodný pro jakýkoliv tvar obličeje a jakoukoli postavu, je univerzální.Vše záleží na osobních preferencích mužů.

Pro informaci! Kozí vous je často kombinován s kozlíkem.Tento typ se vyznačuje symetrickějším půlkruhovým tvarem, který je umístěn kolem brady s hladkým přechodem délky.

Hladký, kulatý tvar kozlíku umožňuje nastavit tvar kulatého obličeje a přetáhnout jej do dokonalého oválného tvaru.

Také tento typ vousů umožňuje napravit zjevné vady vzhledu.Má-li člověk ostrý, šikmý nebo mírný tvar brady, může být snadno upraven kozím vousem.Vizuálně vytáhne kulatý obličej, který získává aristokratické rysy a váží ostrou bradu trojúhelníkové tváře, čímž přidává celkový obraz mužskosti.

Je třeba mít na paměti, že muži jakéhokoli věku, kteří se rozhodnou pěstovat bradku, získají pohled na lovelovery nebo dokonce na padouchy, kteří nemusí být skutečný život.Takový obraz je velmijako většina mužů, tak mnoho lidí dává přednost této formě vousů. Člověk by se však měl rozhodnout předem, a to jak délkou vlasové linie, tak svým tvarem, aby konečný výsledek obraz nezlevnil a neznamená, že by byl příliš vymyšlený nebo směšný.

Jak růst?

V počátečním stádiu je třeba odložit holicí strojek a nechat vlasy na obličeji růst, dokud nedosáhne optimální velikosti. Bude to trvat jeden a půl měsíce.

Je třeba mít na paměti, že vlasy by měly být silné a jednotné, jinak by vousy vypadaly směšně. Doporučuje se namazat vlasy a vousy samotným lopuchem nebo ricinovým olejem a uvidíte, jak je jejich růst aktivován.

Doporučuje se trpět trpělivostí a před růstem požadované délky srsti stojí za to připravit se na to, že během prvních týdnů růstu se štětiny svěží a silně pichnou kůži, zatímco vzhled bude zdaleka ideální. Tentokrát musíte vydržet tak, aby v budoucnu mohla srst na srsti zajistit vytvoření čistého vousu kozy s přesnými hranami bez plešatých skvrn.

Jaké nástroje použít pro srážky?

Pro řezání a péči o vousy z kozí brady je třeba zakoupit následující nástroje a materiály:

  • Kadeřnické nůžky s hladkými, ostrými čepelí. Toto je nejdůležitější příslušenství, které se používá k vyrovnání tvaru.budoucí vousy;
  • hřebenatka s jemnými zuby, která umožní narovnání zamotaných vlasů, aby se úhledně rozřezala;
  • ostrý holicí strojek pro čisté holení tváře a krku;
  • zastřihovač s několika tryskami, který vám umožní vytvořit jasné kontury vousů;
  • holicí gel a lotion po holení s uklidňujícím účinkem.

Jak na to: instrukce krok za krokem

Když vlasy dosáhly požadované úrovně, můžete začít navrhovat vousy. Než začnete dělat první kroky, je třeba všechny vlasy dobře rozčesat, aby byl účes čistý a symetrický.

Když se vlasová linie ustálila, můžete se již rozhodnout o konturě budoucího vousu a označit ji a pak pokračovat k odstranění přebytečných vlasů.

Ořízněte vlasy nůžkami. Během stříhání vlasů se vlasy natahují hřebenem a nůžky se uvolňují. Směr ostří je striktně zdola nahoru, jinak můžete vytvořit nepravidelný tvar, který bude velmi obtížné opravit.

Tip!Během procesu stříhání se nůžky pohybují z krku na bradu, což ponechá optimální délku. Aby měl vousy elegantní vzhled, je nutné pečlivě zastřihnout všechny vlasy, které vyčnívají po stranách.

Vlasy jsou odebírány v malých provazech, pokaždé kontrolují správnost formuláře. Pro zajištění hladkých hran a ostrých linií se používá vyžínač. Chcete-li vytvořit čistý okraj pod rtem (což je velmi důležité), použijte zastřihovač s čistou tryskou apoužijte holicí strojek pro hladké oholení krku a tváře.

Vlastnosti péče

Jakmile dosáhnete dokonalého tvaru bradky, měli byste pochopit, že potřebuje neustálou péči. Je nutné pravidelně stříhat volné vlasy tak, aby tvar brady nebral rozmazaný vzhled.

Ráno a ve večerních hodinách je jen nutné hřeben vousy a nejpřesnější muži s sebou nesou hřeben a dělají to po celý den. Vlasy je třeba hřebenem prohrábnout shora dolů tak, aby linie vousů byly hladké.

Nezapomeňte, že je třeba umýt saponátem, nejen vlasy na hlavě, ale i na obličeji. Tento postup se provádí minimálně jednou týdně a ráno a večer stačí jen opláchnout vousy pod tekoucí vodou a dobře ji stlačit.

Pro péči se doporučuje používat pouze kvalitní šampony, gely a balzámy s přírodními ingrediencemi, aby se zabránilo vypadávání a ztenčování vlasů.

knír a kozí vous

Kozí knír a kozí brada spolu dobře jdou. Tato možnost doplní obraz brutality. Současně je vlasová linie ponechána kolem nosu a horního rtu a je pečlivě oříznuta tak, aby vlasy nevisely přes ret s štětinami a nepodobaly se mrožovým knírkům.

V tomto případě se hladce oholí pouze lícní a krční oblast. Tento obraz je již po mnoho let používán slavným hercem Johnnym Deppem a nelze se dohadovat o tom, že vypadá efektně a přitahuje ženské pohlaví.

Každý člověksny o pozornosti žen a to je fakt! Elegantní kozí vousy, s knírkem nebo bez něj, se stanou nepostradatelným doplňkem pro vytvoření obrazu lásky a dobyvatele ženského srdce. Je důležité neustále se o ni starat a sledovat rovnoměrnost linek, jinak i ta nejpozoruhodnější forma ztratí svůj vzhled a učiní obraz nedbalým nebo dokonce zanedbávaným. Je důležité milovat sami sebe a mít čas na udržení brady v požadované formě. Pouze v tomto případě bude věnována pozornost ženám!