Fáze růstu vousů: sledují růst vlasů

Máte-li více než 20 let a máte v úmyslu pěstovat vousy svých snů, tento článek je pro vás.Začínat pěstovat strniště, je důležité posoudit růst vousů, jeho tloušťku a tvar, aby bylo možné naplánovat zhruba kolik času budete muset strávit na tomto obtížném a dlouhém cvičení.

Pokud budete potřebovat dlouhou svěží vous, ze které budou všichni potěšeni, budete muset být trpěliví a pěstovat vousy asi šest měsíců.Pokud chcete, aby nebylo příliš silné a elegantní krátké vousy, bude stačit pár nebo tři měsíce.

Kdy začíná růst konce vousů?

Vzhled vousů u mužů je velmi individuální proces a má mnoho vlastností.Každý ví, že růst vousů ve všech začíná v dospívání, nicméně je velmi těžké nazvat určitý věk.V jižních zemích začínají muži nosit vousy ve velmi raném věku.Muži, kteří žijí ve více severních a chladnějších oblastech, si všimnou hrubých štětin v zrcadle, obvykle od 20 do 25 let.

U mužů, zástupců slovanských národů, vousy obvykle začínají růst ve věku 16-18 let, ale to je velmi přibližná data, protože růst vousů závisí na mnoha faktorech:genetické predispozice, stravovací návyky a dokonce i národnost.Různí lidé mají vousy začne se objevit v různých časech.Například, pro některé závody, začátek růstu strniště je považován za normu pro 16 roků, a pro jiné - 35 roků.

Z důvodu těchto nesrovnalostí odborníci doporučují ruské muže, aby se nestarali o hustotu a rychlost růstu svých vousů na 20 let, protože štětiny obvykle začínají růst ne příliš silné a rovnoměrné.Často se stává, že mladí kluci, sní o krásné a svěží vousy, doslova ve věku 17 let, se začínají obávat, že jejich štětiny nejsou příliš tlusté a zažijí různé prostředky pro urychlení růstu vlasů.Je to naprosto zbytečné, kromě toho může být nebezpečné, pokud mají výrobky nízkou kvalitu.

Faktory ovlivňující růst vousů

Kluci, kteří chtějí pěstovat stylové vousy, by měli znát stádia svého vzhledu, aby se nemuseli obávat toho, co vypadá vousy.ne tak, jak očekávají.První příznaky vlasů se začínají projevovat již v období dospívání - ve věku 14-15 let, přibližně o 20 let později se v těle mladých mužů pozorují závažné změny hormonálních hladin, které vážně ovlivňují vzhled vlasů.Zpočátku to nebude příliš silný a jednotný, ale to neznamená, že to tak navždy zůstane.Růst vousů ovlivňuje několik hlavních kritérií:

  • Testosteron .Hladina tohoto hormonu přímo ovlivňuje rychlost a kvalitu růstuštětiny.Nedostatek testosteronu může být dostatečně rychlý, aby se naplnil, pokud se začnete aktivně zapojovat do sportu.V tomto případě by měly být třídy pravidelné a s dostatečným zatížením, protože pouze v tomto případě bude požadovaný efekt.
  • Individuální predispozice .Obvykle, kdyby otec a dědeček měli vousy, pak jejich synové a vnuci budou mít na tváři také krásné strniště.
  • Patří ke specifickému typu barvy .Je známo, že vous má tlustší a tvrdší vousy než blond.

Proč vousy rostou příliš rychle nebo příliš pomalu?Existují pro to různé důvody!

Jak rychle vousy rostou?

Vousy jsou nyní módním trendem, vážným doplňkem k jakémukoli mužskému obrazu, který může každému člověku dodat brutalitu a kouzlo.V návaznosti na módní trendy se mnozí muži rozhodnou pěstovat vousy a doufat, že tak učiní co nejdříve, někdy i bez znalosti toho, jak moc roste.

Vzhledem k tomu, že vousy rostou pomalu, často se muži uchylují k pochybným prostředkům, které urychlují růst vlasů.Někdy dokonce berou hormonální léky, aby ovlivnily proces růstu vlasů zevnitř těla, čímž narušují hormonální hladiny.Pokud problém existuje, je třeba zjistit příčinu pomalého růstu vousů a vyhledat lékařskou pomoc.

Obvykle vousy v závislosti na požadované délce rostou v průměru z měsíce na šest měsíců.To vše je individuální a závisí na tomjaký výsledek očekáváte.

Stupeň 1 měsíc

Počínaje pěstováním vousů, během prvních 2-3 týdnů určitě pocítíte nepříjemný pocit svědění a mírné zarudnutí na kůži obličeje. Během tohoto období bude měsíční vous vypadat velmi neatraktivně a nedbalý - vlasy se mohou vyčnívat v různých směrech, zkroutit a píchnout kůži. Nejproblematičtějším místem v tomto smyslu je samozřejmě krk, protože je neustále v pohybu.

Chcete-li přežít toto nepříjemné období, zkuste jednoduše vydržet a neomýt vousy šampony nebo prostředky obsahujícími alkohol, abyste nedráždili kůži ještě více.

Tip!Během tohoto období používejte běžné mýdlo na péči o vousy. Šampony lze použít o něco později.

V této fázi je již možné označit obrysy vousů, které byly oholeny, což je zbytečné, a pokud je tvar dán, dokud se neobjeví, pak již mohou být patrné požadované obrysy. Snažte se zkrátit délku chlupů příliš mnoho, protože muži často odříznou příliš mnoho a pak musí znovu růst.

Pokud vousy rostou nerovnoměrně, nespěchejte je oholit. O něco později, když se stane silnějším, může být jeho tvar mnohem hezčí a vyrovnanější.

2 měsíce

Vousy tohoto věku získávají hustotu a objem. Nyní se dá snadno oříznout, ale pouze tím, že se jí získá požadovaný tvar, spíše než zkrácení strniště. V této fázi je důležité umožnit další růst vousů, i když již bylo dosaženo požadované délky. Je velmi důležité dosáhnout správnétloušťky.

Dokonce ani po dobu dvou měsíců by se vousy neměly zcela tvořit.Nechte ji růst a sbírat okázalost.

Máte-li dostatek trpělivosti a nezřeknete si vousy dříve, všimnete si, že se chlupy začínají kroutit a vousy jako celek se nahlíží brutálně.

Pro informaci! Je důležité řádně se o takové vousy starat.K tomu musíte denně umýt čistou vodou a jednou týdně (můžete mít dvě), důkladně omyjte vousy mýdlem.V této fázi můžete již koupit speciální vousový šampon a používat jej pravidelně.Můžete také použít olej na vousy denně.

3 měsíce

Pokračujte ve všech výše uvedených postupech, nezapomeňte vousy nařezat, omyt a začít česat.V tomto období se srst na špičkách ještě více kroutí, a proto by se rituál praní a česání vousů měl stát denně.Pokud se o ni budete pravidelně starat, bude mít hezký atraktivní vzhled.

Důležité! Pokud sušíte vousy fénem, ​​pak to udělejte zdola nahoru.Dává to okázalost a tvar.

6 měsíců

Svou expozici můžete jen závidět - po dobu šesti měsíců pěstujete vousy a to opravdu trvá na atraktivním a žádoucím tvaru.Je lepší se zkrátit a zkrátit vousy v holičství, alespoň zpočátku, dokud se naučíte, jak se o to správně starat.Sušení vousů po mytí by nemělo být velmi horké, aby nedošlo k poškození vlasů.Chcete-li krásně dát vousyPoužijte kovový nebo dřevěný hřeben.

Teď, když jste vyrostli v opravdové nádherné vousy, můžete cítit rozdíl mezi tekutou štětinou, která byla zpočátku, a bujnou vegetací, která vás činí více mužným. Teď jsi skutečný vousatý muž.

Bylo by hezké najít dobré kadeřnictví a pravidelně tam padat, aby vousy byly ve stylovém a krásném tvaru. Již můžete bezpečně a plně používat speciální vousy, oleje, vosky a další prostředky.

Doporučení endokrinologa

Máte-li na tvářích pomalu rostoucí bradku nebo dokonce sotva znatelné strniště, požádejte svého endokrinologa o pomoc, abyste mohli určit nezbytné testy. Příčinou této situace jsou často destabilizované hormony, které však lze napravit. V žádném případě nemůžete předepisovat hormonální léky nebo rozmazávat obličej pochybnými lidovými prostředky. Vyplnit a upravit počet hormonů zodpovědných za růst vousů je snadné. Je důležité zároveň pochopit, jak neubližovat tělu samoobsluhou, ke kterému se muži tak rádi uchylují.

Překrásný vous je nepravděpodobné, že poroste za měsíc, pokud sníte o skutečně svěží a stylové vousy. Čím déle si myslíte, že by měla být vousy, tím více trpíte trpělivostí, kterou budete muset pěstovat.

Obvykle je stadium vousů každého muže jiné a všimnout si, jak rychle vousy rostou a jak se mění, můžete si pořídit pravidelné fotografie. To umožnívyhodnotit například růst vousů za měsíc nebo dva. Takže můžete zhruba odhadnout rychlost a fázi růstu vousů.