Elektrické holicí strojky s nastavitelnou délkou štětin: co je lepší než jiné?

Móda pro vousy přijala téměř celý svět, nebo spíše jeho silnou polovinu společnosti. Dnes, mnoho mužů dává přednost dlouhé a silné vousy určitého tvaru a tloušťky. Odborníci poukazují pouze na to, že v takovém obrazu je důležité, aby nedošlo k přetížení obličeje vegetací, proto je třeba tvar vousů pravidelně upravovat a stříhat na další délku.

Kvalitní elektrický holicí strojek s nastavitelnou délkou štětin vám umožní rychle a hladce řezat vousy na požadovanou délku, aniž by došlo k odříznutí přebytku. K tomu odborníci vytvořili vyžínače a stroje s různými tryskami, díky nimž jsou chlupy rozřezány na určitou úroveň. S pomocí stroje můžete získat třídenní strniště nebo i objemné vousy střední a maximální délky.

Výhody holicího strojku s nastavitelnou délkou štětin

Zpočátku byly elektrické spotřebiče určeny pro muže, kteří nesnášejí kontakt s ostrými lopatkami strojů a holicích strojků, kteří trpí vážným podrážděním, zánětem a dokonce i kontaktní dermatitidou. Po nějaké době, vývojáři vytvořili jiné možnosti pro elektrické holicí strojky už s tryskami, tak že zařízení může, jak řezat vlasy k nule, a nechat štětiny určité délky.

Holicí strojek s nastavitelnou délkou štětin má následující výhody:

 • ssnadno zastřihne vlasy i při zvýšené hustotě a tvrdosti;
 • zařízení má trysky různých délek pro široký výběr mužů;
 • během ořezávání může přístroj dokonale vyříznout pěstované štětiny;
 • lze použít pro modelování, řezání, stříhání a holení vousů;
 • je kompaktní a multifunkční elektrický přístroj pro muže;
 • nevyžaduje použití kosmetických a přípravných postupů;
 • nezanechávají podráždění, suchou pokožku, nepoškozují ji;
 • zvládá i těžko dostupná místa;
 • ergonomické a externě estetické zařízení.

Elektrický holicí strojek mohou muži používat pravidelně i průběžně. Nejčastěji tyto holicí strojky naznačují několik trysek v soupravě najednou pro získání různých výsledků, včetně holení vlasů zcela na nulu.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na srážky mužských vlasů
"Jedinou nevýhodou holicího strojku s nastavitelnou délkou štětin je jeho vysoká cena, což je však odůvodněno univerzálností zařízení."

Způsob použití

Je nezbytné použít takové zařízení pro oříznutí vousů a knírek na požadovanou úroveň podle stejného principu jako zastřihovač nebo strojek. Konkrétně:

 • podle pokynů na zařízení, musíte nainstalovat potřebné trysky;
 • před broušením musí být vousy a kníry omývány mýdlem, aby se chlupy stáhly asnadnější oholení;
 • vlasy by měly být ponechány přirozeně vyschnout;
 • začít, hřebenem vousy a kníry;
 • pak pomocí elektrického holicího strojku začnou odříznout další chlupy od spánků až k lícům;
 • po přesunu do oblasti brady;
 • nyní ostříhejte vlasy na krku;
 • na konci musíte zastřihnout chlupy knírem, pohybovat přístrojem od středu vousů v různých směrech.

Po dokončení akce musí být vousy vyčesané hřebenem a pomocí nůžek odříznuty vyčnívající chloupky. Přístroj je očištěn od chloupků podle požadavků tohoto modelu a výrobce. Moderní modely jsou navíc vybaveny automatickou samočisticí funkcí.

Recenze populárních modelů

Výrobci holicích přístrojů a nástrojů stále více začínají vyrábět vylepšené a zdokonalené verze. Pokud vezmeme v úvahu pouze elektrické holicí strojky, které vám umožní nastavit délku štětin, jsou tyto značky hodné zástupců těchto zařízení:

 1. Braun CruZer6 Faceje známá značka holicího strojku, který lze díky voděodolnému pouzdru prát pod tekoucí vodou. Používejte holicí strojek pro suché a mokré srážky vlasů a přístroj pracuje jak ze sítě, tak z baterie. Předpokládá se, že trysky mají různé délky, jmenovitě 1,2; 2,8; 4,4; 6 mm.
 2. Philips S5110- tento holicí strojek lze také považovat za přístroj s nastavitelnou délkou štětin, protože sada se dodává s vyžínačem s tryskami jako samostatnýmřezání, odnímatelná hlava. Přístroj zvládne velkou plochu najednou, čímž získá efekt malé štětiny. Zastřihovač navíc zvládne nejen vousy, ale také tanky a kníry.
 3. Valera X- Master 652.02 /652.03 - profesionální stroj pro řezání štětin, s ostrými čepelemi z japonské uhlíkové oceli a pěti hřebeny o šířce 4, 8, 12, 16 a 20 mm, které vám umožní nastavit délku vlasů po střihu. Přístroj pracuje na síti a autonomně díky baterii.

To samozřejmě není úplný seznam modelů a firem elektrických holicích strojků, které člověku umožňují nejen oholit vousy, ale také nechat štětiny různých délek. Toto je jen seznam nejprodávanějších modelů podle hodnocení odborníků.

Závěr

Kvalitní elektrický holicí strojek s nastavitelnou délkou štětin je kompaktní, mobilní a ergonomické zařízení se seznamem funkcí pro stříhání, holení, ořezávání a modelování knírek, vousů a chrámů. Absolutně každý muž doma může takový předmět použít bez zvláštních dovedností a praxe. Elektrické holicí strojky znamenají řezání za mokra a sucha, mohou pracovat z baterie nebo ze sítě. Ceny za tato zařízení jsou vysoké, ale vlastnosti a univerzálnost elektrických holicích strojků zdůvodňují jejich náklady.