Efektivní metody holení na suché kůži: tuto techniku ​​studujeme

Samo o sobě systém suchého holení zahrnuje odstranění vlasů na obličeji bez použití vody a pěny nebo gelu.Nejčastěji se termín "suché oholení" používá při použití elektrického holicího strojku, ale existuje technika, která vám umožní zbavit se nežádoucího strniště na obličeji a pomocí běžného ostří.

Informace o tom, jaké metody holení na suché kůži jsou lepší, budeme hovořit o jejich výhodách a nevýhodách v tomto článku.Vezmeme v úvahu nejdůležitější otázky tohoto tématu a základní pravidla.

Co znamená suché oholení?

Suché holení znamená, že proces probíhá bez použití vody, to však neznamená, že kůže nepotřebuje předchozí přípravu.Aby bylo možné efektivně a přesně oholit sucho, je třeba nejprve očistit pokožku na obličeji a parní.V tomto případě nebude holení doprovázeno nepříjemnými pocity a následným podrážděním.

Je-li kůže na obličeji náchylná k tukům, je žádoucí ji před holením odmastit mlékem nebo kolínskou vodou.Když je zcela suchý, můžete začít řezat vlasy na obličeji strojem nebo elektrickým holicím strojkem.

Co se liší od mokrého?

Rozdíl je v tom, že suchá metoda nezahrnuje použití pěny nebo gelu. Mokré holení vyžaduje neustálé oplachování holicího strojku během práce, zatímco se můžete rychle oholit přes dřez nad suchou. Při nesprávné přípravě a výběru holicího strojku se však může na kůži vytvořit zánět a chloupky nemusí být zcela odstraněny. To je proto, že většina mužů dává přednost mokré metodě, která se považuje za méně traumatickou.

Jaké jsou některé způsoby holení?

Pokud není v blízkosti koupelna a potřebujete se oholit, můžete použít dva způsoby suchého holení: elektrickým holicím strojkem a běžným strojem.

Použití elektrického holicího strojku

Tento typ holicího strojku funguje dobře na zcela suchém povrchu. Když je připravena, můžete začít holit na suché kůži. Pro začátek stojí za to použít nůžky na zkrácení příliš dlouhých vlasů. Pokud štětiny nedosahují 3 cm, lze tuto položku vynechat.

Tip!Doporučuje se držet jakýkoli elektrický holicí strojek v pravém úhlu k povrchu, čímž se dosáhne maximálního kontaktu lopatek s ním. Toto pravidlo minimalizuje čas strávený holením.

Elektrický holicí strojek musí pracovat pomalu podél přímek. Při použití rotačního elektrického holicího strojku by pohyby měly být kruhové a hladké.

Pro maximální čistou práci napněte kůži dvěma prsty. Na rovném povrchuholicí strojek se snadněji pohybuje a vlasy rovnoměrně odstraňuje, což zaručuje čistý a čistý výsledek.

Doporučuje se začít citlivou oblastí krku.Elektrický holicí strojek se v počáteční fázi ještě nezohřeje a není ucpaný, což vám umožní pohodlnější a šetrnější řezání vlasů, aby nedošlo ke zranění.

Důležité! Elektrické holicí strojky některých značek se během provozu zahřívají.Pokud si všimnete, že je přístroj zahříván, je lepší ho na chvíli vypnout a pokračovat v práci i po vychladnutí.

Holení se strojem

Je důležité, aby byl stroj nový a ostré nože.V tomto případě není nutné tisknout na kůži a zranit ji.Po výběru holicího strojku je vhodné použít nástroj pro vytvoření vrstvy mezi pokožkou a čepelí.Pro tento účel je dobré mléko, kondicionér a dokonce i kokosový nebo olivový olej (v závislosti na tom, co je po ruce).

Stroj je poháněn ve směru růstu vlasů.Je třeba si uvědomit, že volba suché metody je nezbytná pro minimalizaci rizika poranění, proto se nedoporučuje holit vlasy proti jejich růstu.Jinak jistě dosáhnete hladšího efektu, ale nemůžete se vyhnout zraněním a vzniku zčervenání.

Poté, co je proces dokončen, netřete si obličej ručníkem, stačí použít hydratační krém nebo kapku kokosového oleje, aby se zklidnila podrážděná kůže.

Jak se starat o svou pleť?

Bez ohledu na zvolenou metodu, kůže na obličeji,po provedení takového traumatického postupu potřebuje péči a ochranu. Předem si musíte zakoupit krém na bázi oleje nebo krém po holení. Produkt po aplikaci uzavírá póry a zklidňuje podrážděnou pokožku, musí nutně odpovídat typu pleti. Vyhněte se zbytečně mastným krémům po holení, které mohou ucpat póry a vyvolat zánět vlasového folikulu. Kromě toho, že je navenek ošklivý, je takový zánět bolestivý a neprojde dlouho.

Použití hydratačního balzámu po balzámu po holení není nutné, ale pokud je kůže člověka suchá a tenká, je lepší tento produkt péče o pleť nezanedbávat. Obnoví rovnováhu vody a odstraní sušení a loupání.

Jaká metoda je lepší: suchá nebo mokrá?

Suché i mokré holení mají své výhody a nevýhody. Přesto je mokrá metoda opatrnější. Vlhký povrch obličeje umožňuje snadnější klouzání holicího strojku a zanechává po něm bez podráždění mimořádně hladkou pokožku.

Pokud je aktivní život člověka spojen s neustálými služebními cestami a přechody, pak není vždy možné najít koupelnu. V tomto případě je nejlepším řešením oholit suché.

Pro informaci!Je nutné vědět, že elektrický holicí strojek používaný pro suché a mokré holení je odlišný. Existují modely odolné proti vlhkosti, které lze použít na mokré i suché pokožce. V každém případě, před nákupem, měli byste se obrátit na prodejce.konzultant tento okamžik, aby nedošlo k pokazit drahé věci.

Chtěl bych říci, že kůže na tváři každé osoby je odlišná, proto je třeba zvolit způsob holení individuálně.Například, citlivá a jemná kůže, a to i se silnou touhou, se nedoporučuje být zraněn pomocí suché metody, jinak se změní na červenou a podráždění nebude trvat dlouho čekat.Je třeba mít na paměti, že byste neměli trávit čas na holení, abyste vypadali dobře a nezakrývali se červenými skvrnami.