Důvody, proč je uvolňováno málo spermií

Někdy se zdá, že jen ženy mají spoustu otázek o intimním zdraví, ale ve skutečnosti nejsou o nic silnější se silnějším sexem. Například zástupci silnějšího pohlaví mají často otázku, proč je po sexuálním kontaktu uvolněno malé množství spermií, nebo vůbec není, je to vážná odchylka od normy, co dělat v takovém případě. Všechny tyto otázky by rozhodně měly být zodpovězeny tak, aby člověk mohl chránit své intimní zdraví a vědět, co dělat, když nastane problém.

Pokud se vylučuje malé množství spermií, pak stojí za to uvažovat o návštěvě u lékaře. Koneckonců, pouze lékařské vyšetření lékařem může tuto situaci zcela objasnit. Léčba těchto příznaků by neměla být lehkovážná, protože může způsobit vážné onemocnění a patologie.

Kolik spermií by mělo být uvolněno během sexu?

Před položením otázky, proč má člověk málo spermií, stojí za to zjistit, kolik z toho je normální. Mnohé studie provedené lékaři prokázaly, že množství vylučovaných spermií, které lze považovat za normální a nemělo by způsobit žádné vzrušení, je přibližně 2-8 ml.

Takovéukazatele byly stanoveny jako norma zahraničními lékaři, zatímco domácí zdravotnický personál oznámil číslo 2-6 ml.Pokud se uvolní méně než 2 ml ejakulátu, mělo by to být důvodem pro vzrušení a důvodem, proč jít k lékaři.

Příčiny hypospermie

Pokud se vylučuje málo spermií, pak se tento stav v moderní lékařské praxi nazývá hypospermie.Toto onemocnění může způsobit neschopnost otěhotnět dítě, a to i tehdy, pokud je počet spermií dostatečný.To se děje proto, že je to objemové množství ejakulátu, které neutralizuje kyselé prostředí pochvy a pouze v tomto případě se spermie dostanou do vaječné buňky a provedou oplodnění.Příčiny tohoto problému mohou být následující faktory:

 • existují různá genetická onemocnění nebo hormonální poruchy;
 • existuje problém nedostatečné sekrece prostaty;
 • existuje překážka nebo retrográdní ejakulace ;
 • je přítomna nadměrná akumulace spermií nebo je pozorována chronická prostatitis;
 • Je pozorováno onemocnění varikokély nebo stres.

Pokud mladý člověk často pije alkohol nebo užívá drogy, zvyšuje se riziko vzniku onemocnění.Problém může vzniknout v důsledku obezity, stejně jako po některých chirurgických zákrocích.

To je důležité! Pokud má zdravý muž příliš často sex, riziko vzniku problémumůže také nastat jako u příliš dlouhé abstinence.

Jak diagnostikovat porušení?

Je-li méně spermatu, pak musíte jít do nemocnice a diagnostikovat tento problém. Aby člověk pochopil, zda existuje problém a jak je to vážné, musí udělat následující:

 • domluvit se s lékařem;
 • zdržet se pohlavního styku po dobu 4-5 dnů;
 • předat analýzu spermatu.

Pokud by analýza porušení neodhalila, pak by lékaři mohli zjistit, že člověk má příliš často sex. Chcete-li pochopit, zda existují nějaké další problémy, musíte podstoupit ultrazvukové vyšetření, provést krevní test, vyšetření moči a být testován na dopler. Až po kompletní diagnóze budou lékaři schopni určit příčinu problému u zástupce silnějšího pohlaví a přiřadit mu odpovídající léčbu.

Metody ošetření

Má-li člověk málo spermií, pak by to mělo být důvodem k návštěvě lékaře. Po určení přesné diagnózy může lékař předepsat zástupci silnějšího pohlaví následující typy léčby:

 • léčba léky, které jsou předepisovány na základě příčiny poruchy;
 • sezení fyzioterapie v tlakové komoře;
 • radikální korekce životního stylu, odstranění špatných návyků a změny ve stravě;
 • chirurgický zákrok.

Jako doplňkovou terapii můžete samozřejmě použíttradiční medicíny, ale při této příležitosti stojí za to se poradit se svým lékařem.

Pozor!Příčinou problému může být čistě psychologická situace, takže člověk by měl vyloučit všechny stresující situace a některé nervové poruchy.

Prevence

Pokud člověk nemá dostatek spermií, pak to není nejpříznivější signál. Aby se předešlo tomuto problému, je nutné včas provádět prevenci, která by měla spočívat v následujících bodech:

 • ukončit špatné návyky;
 • vyhnout se všemožným stresovým situacím;
 • Snažte se nepřiměřeně se zdržet pohlavního styku a nezúčastňovat se ho příliš často;
 • v případě sebemenších problémů okamžitě kontaktujte lékaře;
 • Nepovolit nadměrné přibývání na váze.

Pokud člověk řekne, že když skončím, mám málo spermií, pak ho musím okamžitě vzít k lékaři, aniž bych začal situaci. Tento problém může vést ke kompletní sterilitě, takže jej nelze ignorovat. Nejlepší je vyhnout se problémům, než se jich snažit zbavit.

Závěr

Problémy s mužským intimním zdravím mohou nastat kdykoliv a nelze je ignorovat. Pokud se vylučuje příliš málo spermií, pak byste měli určitě jít k lékaři a podstoupit kompetentní diagnózu. Pokud problém skutečně existuje, je nutné s ním zacházet podle všech doporučení lékaře.

Mnoho mužů má problémy se spermiemi a pokud začnete včaseliminovat, pak můžete uložit reprodukční funkci. Pokud není dost spermií - to by mělo být důvodem pro vzrušení, protože to je tento faktor, který může být důvodem, proč se zástupce silnějšího pohlaví nikdy nemůže stát otcem. Zdraví mužů by mělo být sledováno alespoň zdravím žen, protože hraje velmi důležitou roli.