Druhy pánských prstenů: signety, prsteny a prsteny

Většina kluků nemá dostatek zkušeností v komplikovanosti etikety spojené s nošení prstenů. To není problém, protože na to stačí 5 minut. Obecně platí, že existuje mnoho tradic, pokud jde o šperky a zejména prsteny. Mohou být použity k vyjádření, aniž byste museli otevřít ústa.

Ve skutečnosti se pánské prsteny objevily mnohem dříve než ženy. Dokonce i v Mezopotámii muži nosili výrobky zdobené erbem rodiny nebo monogramem. Než se tedy rozhodnete o šperku, nebude na škodu zjistit jméno mužského prstenu, kde to bude vhodné a z jakého materiálu je vyroben.

Móda pro pánské prsteny

Mnoho moderních stylů šperků nemusí mít rád většinu vkusu mužů. Prsteny byly vždy mužské i ženské (a genderově neutrální). Tam jsou obvykle dva hlavní argumenty, kritici prstenů pro muže:

\ t
  • že je příliš ženský;
  • Je to velmi honosné.

Ve ​​skutečnosti však existuje pouze jedna vážná námitka proti mužským prstencům:

  • muži, kteří dodržují staré tradice;
  • britští a evropští šlechtici;
  • lidé, kteří nenosí šperky vůbec.

Člověk může dát svůj tajný význam do svého oblíbeného šperku, nebo si s jeho pomocí uchovat nádherné vzpomínky. Skutečností je, že prsteny posílají zprávu. Po tisíce let je muži nosili, aby signalizovali stav a bohatství.

Jaké jsou typy?

Moderní klenotníci úspěšně kombinují tradice a nejnovější technologie v procesu výroby pánských prstenů. Jsou vytvořeny jak klasické produkty, tak originální návrhy. Všechny pánské prsteny jsou rozděleny na jednoduché a komplexní prstence.

Svatba

Snubní prsten označuje jednoduchý typ výrobku. Dokonce i ti muži, kteří neradi nosí prsten, připisují tento prsten povinným atributům. Většina z nich dává přednost výrobku vyrobenému v klasickém stylu. Tyto typy mužských prstenců jsou rovnoměrné na šířku, bez znatelných vyvýšení, jsou noseny ženatými lidmi na pravé straně, aby ukázali, že jsou ženatí. Prsten může být jedna zlatá stuha nebo může být rytý, nebo mohou být nastaveny malé drahokamy.

Známky

Mezi hlavními druhy šperků, které muži nosí, jsou prstence. Jejich účel byl stanoven v názvu - byly použity jako pečeť. Existovaly různé typy pánských značek: ryté, s iniciálami majitele.

Existuje několik pravidel pro nošení tohoto příslušenství. Například ve Francii a některých dalších zemíchjen hlava rodiny mohla nosit prsten na prstenci levé ruky a obyčejní lidé mohli nosit malý prst jeho levé ruky nebo prstenec pravé ruky.

​​

Dnes je místo znaku nebo iniciál ozdoben vzorem vzorů a neexistují žádná závazná pravidla pro jeho nošení.

Signet Ring s kameny

Signály jsou složité kruhy, jsou masivnější a složitější.Kroužek má vložku ve tvaru drahého kamene.Často jsou masivně větší než průměrné prsteny a při pohledu na člověka okamžitě upoutají pozornost a upozorňují na sebe.

Přítomnost prstenců v člověku znamená vysoký sociální status, jeho autoritu.V této době se nosí jako talisman nebo amulet.Zvláště důležité jsou prstence, které jsou zděděné. Kroužek lze nosit na různých prstech.

Odborný posudek
Helene Goldman
Mužský stylista
Typicky jsou pánské značkové prsteny vyrobeny ze zlata, stříbra nebo mědi, které se nosí na ukazováčku.

Materiál moderních prstenců

Zlato je jedním z nejběžnějších a nejžádanějších kovů používaných v prstencích všeho druhu.Nejběžnější jsou 10 kt, 14 kt a 18 kt.Čím větší je karát, tím vyšší je procento čistého zlata a tím dražší bude produkt.Zlaté prsteny mají řadu zlatých odstínů:

  • žlutá je nejoblíbenější a nejtypičtější;
  • bílá je také populární, ale poněkud dražší.Bílé zlato krouží častopokrývají radiem pro zlepšení jejich barvy a ochranu zlata před opotřebením;
  • růžová - také známá jako červená. Takové zlato se často používá k vyrovnání tradičních žlutých a bílých. Jaká jsou jména pánských prstenů se zlatými vložkami v obchodech - dvoubarevné prsteny.

Platina je bílý kov a nejdražší a nejprestižnější volbou pro ring. Nepotřebuje další radiální pokrytí. Platina se také používá v kruzích s téměř 100% čistotou. Jedná se o hustý kov, takže platinový prstenec bude na ruce těžší než jiné možnosti. Vzhledem ke svým vyšším nákladům se platina nejčastěji používá v pánských a ženských snubních a zásnubních prstencích a méně často v módních nebo koktejlových prstencích.

Stříbro je měkčí kov, který je náchylný k poškrábání a jinému poškození. To také inklinuje k oxidovat více než jiné kovy, s výsledkem že stříbro v prstencích někdy se změní na černou.

Pro informaci!Pokud se oxidace skutečně vyskytla, je snadné ji obnovit jednoduchým čističem stříbra.

Z tohoto důvodu je stříbro nejvhodnější pro mužské a ženské módní prsteny, které se občas nosí spíše než denně. Jeho přístupnost a brilantnost je stále atraktivní možností pro koktejlové kroužky.

Karbid wolframu - je sloučenina wolframu a uhlíku, které jsou těžké a trvanlivé. Taková dekorace vydržíjakékoli opotřebení a zůstat jako nové. Jednou z hlavních výhod prstenců z karbidu wolframu je, že je více odolná proti poškrábání než jiné kovy a je také schopna si vždy udržet lesk a lesk. Nepotřebuje leštění ani další údržbu. Nevýhodou je, že díky své síle je nemožné řezat a měnit jeho velikost. Proto při výběru takových šperků byste měli pečlivě změřit velikost prstu.

Titan je další spolehlivou volbou pro ring. Je to nejsilnější přírodní minerál na Zemi a tato síla z něj činí nejoblíbenější variantu mužského prstenu. I přes svou sílu je titan velmi lehký a také 100% hypoalergenní. Jeho pevnost je odolná vůči deformaci. Tento minerál má na rozdíl od jiných kovů širokou škálu barev.

Pro informaci!Titan však nemůže být změněn ani svařován, což činí z různých druhů prstenů z tohoto kovu velmi omezené.

Palladium je jednou z nejluxusnějších možností pro prsteny. Je to přirozeně bílý, trvanlivý, lehký a barevně odolný materiál. Jako člen kovů platinové skupiny, palladium je jeden z nejvzácnějších typů drahých kovů, dělat to jeden z nejvíce respektoval. A protože nevyžaduje slitiny a nátěry, má obvykle čistotu 95%. Palladium je více obyčejně používané v pánských a ženských snubních prstenech, spíše než dekorační ozdoby, protože jeho vysoké ceny a trvanlivosti.

Ocel - tento kov je vhodný pro lidi s malým rozpočtem. Nerezová ocel je poměrně trvanlivá, takže je ideální pro snubní prsteny nebo módní šperky. Je také hypoalergenní a odolný proti poškrábání.

Závěr

Pro neprofesionální osobu se prstence mužů mohou jevit jednoduše jako svatozář sortimentu tvarů a materiálů, ale za každým designem stojí příběh a důvod nosit každý drahokam a každý kov. A prsteny vyrobené na zakázku jsou výrazným znakem prestiže, výrazu individuality, který je výrazně lepší než to, co nese mnoho masově vyráběných šperků.