DIY holení mýdlo recept

Holení se stává nedílnou součástí života každého člověka a statistika říká, že člověk holí asi 2-3 měsíce během svého života. Jistě, každý zná nepohodlí po holení, jako je těsnost kůže, suchost a pálení, vyrážka a zarudnutí. Podráždění je důsledkem nesprávného holení a použití nevhodné kosmetiky.

Alternativou k kosmetice může být mýdlo na holení vlastníma rukama, které bude připraveno doma z levných improvizovaných prostředků. Většina mužů, kteří již toto mýdlo vyzkoušeli, se již nevracejí do kosmetiky, protože přírodní mýdlo poskytuje komplexní péči o pleť a umožňuje oholit štětiny bez sebemenšího zranění a podráždění.

Mýdlo jako prostředek holení

Zpočátku, ve starověku, všichni muži používali jen mýdlo na holení, žádné jiné prostředky byly vůbec předpokládané v té době. Odborníci dnes poznamenávají, že tato metoda je oprávněná a ve skutečnosti může být hodná konkurence mnoha kosmetických výrobků. Navzdory skutečnosti, že mýdlo musí být připraveno podle receptu, a pak vv průběhu aplikace omyjte malým kartáčkem na kůži, má mnohem více výhod než minus.

Pro informaci! Standardní sada mužů pro holení v minulých stoletích je mýdlo, štětec na holení a břitva.A v těch dnech bylo podráždění po holení vzácné.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou použití mýdla na holení je skutečnost, že většina kosmetických přípravků na holení působí povrchově na kůži obličeje.Zatímco mýdlo obklopuje vlasovou strukturu, změkčuje pokožku obličeje a štětin, dezinfikuje epidermis z patogenní flóry a zajišťuje maximální uklouznutí stroje během holení.Díky mýdlu se štětiny stávají ohebnými pro holení a kůže je chráněna před podrážděním.

Klíčem k výběru holicího prostředku je jeho šetrnost k životnímu prostředí.V tomto kritériu je obvyklé mýdlo na holení, vařené vlastníma rukama, 100% kompatibilní.Jedinou nevýhodou mýdla je skutečnost, že před holením budete muset strávit nějaký čas na své vlastní přípravě, na napěnění malým štětcem.Mýdlo na holení někdy není vhodné pro suché typy pleti, protože pokožku dostatečně nezvlhčuje.

Jak mýdlo vyrobit doma?

Dnes, navzdory velké oblibě kosmetiky a velkého množství značek a výrobců, mnoho mužů upřednostňuje výrobu vlastního mýdla na holení z improvizovaných prostředků.V průběhu přípravy se předpokládámýdlo, během něhož budou do mýdlové základny přidávány různé složky pro hydrataci, vyživování a dezinfekci kůže obličeje.

Další informace o tom, jak vyrobit holicí pěny.

Jaké složky budete potřebovat?

Především musí člověk rozhodnout, které komponenty připraví holicí přípravky.

Může existovat několik možností:

 • recept od nuly, kde mýdlová základna bude připravena sama;
 • receptura na bázi hotového mýdlového základu;
 • recept na toaletu nebo mýdlo na prádlo.

Rostlinné oleje mohou být přidány složky, například olej z čajovníku, kokosový nebo olivový olej, broskev nebo levandulový olej. Používají se také esenciální oleje, díky kterým získává mýdlo na holení příjemné aroma. Podle receptů se předpokládá použití medu, kosmetického glycerinového jílu a dalších užitečných složek.

Postupná výroba

K přípravě mýdla na holení může člověk použít dva recepty - od nuly až po hotovou mýdlovou základnu. Druhá možnost je více populární, protože díky cenným komponentům nakonec člověk dostane krémové mýdlo. Tento recept se doporučuje pro muže se suchou a citlivou pokožkou.

 1. Recept na smetanové mýdlo z mýdlové báze. Pro přípravu přípravku použijte následující složky:
 • 100 g. mýdlová základna;
 • 20-25 kapek levandulového oleje;
 • 10 kapek etheru bobkového listu a čajovníku;
 • 62) 5 ml kokosového oleje;
 • lžičku medu.

Teď si vezmou mýdlovou základnu, uvedou ji do kapalného stavu ve vodní lázni, přidají roztavený kokosový olej.Poté se přidává med do teplé hmoty, dobře se míchají a přidávají se ethery.Hotový produkt se umístí do forem a nechá se ztuhnout.

 1. Recept od nuly.Pro přípravu takového mýdla na holení je třeba připravit následující komponenty:
 • 110 gr.alkálie;
 • 2 lžíce bílé hlíny;
 • 80 gr.palmový, olivový a kokosový olej;
 • 73) 5 kapek rozmarýnových a mátových esterů;
 • 120 gr.glycerol;
 • 300 gr.kyselina stearová;
 • 76) 300 ml vody.

Roztopte kokosové a palmové oleje a přidejte k nim další oleje.Voda se ohřívá v nádobách, do ní se nalije olejová směs a vše se rozbije mixérem.Poté přidejte alkálie, glycerin a kyselinu, mírně zahřáté (asi půl hodiny), ale nevařte.Hmota by měla být průhledná a tlustá.Nakonec se přidají ethery a jíl, hotový produkt se před tuhnutím umístí do forem.

Oleje v obou receptech zvlhčují pokožku, přispívají k jejímu změkčení a výživě.Přírodní složky nejsou agresivní, ale naopak, v každém možném způsobem uvolňují a zklidňují pokožku pole každého holicího postupu.

Důležité nuance

Prvním pravidlem pro přípravu domácích mýdel na holení je jednat přesně podle pokynů.Esenciální olejeje nemožné přidat do horké směsi, je lepší vařit mýdlo v hrnci keramiky.Oleje je nutné ohřívat a tavit pouze ve vodní lázni.Je lepší míchat všechny komponenty dřevěnou tyčí nebo lžící.Pokud má člověk predispozici k alergiím, měl by být počet esterů snížen.

Jaký je rozdíl mezi běžným mýdlem a mýdlem na holení?

Mnozí muži dělají chybu, že věří, že běžné mýdlo a holení jsou stejné kosmetické výrobky.Ve skutečnosti se jedná o vysoce specializované mýdlo, které se připravuje podle jiných technologií a receptů a obsahuje i další složky v kompozici.Pro mýdlo na holení by mělo dobře penit a pěna by měla být perzistentní.Tato pěna je navržena tak, aby uklouzla čepele, zvlhčila a vyživovala, chránila pokožku.

Obyčejné mýdlo obsahuje minimum složek, zatímco mýdlo na holení se připravuje z vícesložkového prostředku obsahujícího zvlhčující a výživné látky, oleje a estery, kosmetické přísady a rostlinné extrakty..Technologie výroby je také výrazně odlišná, protože toto mýdlo by mělo dobře pěnit, ale být přirozené a hypoalergenní.

Doporučení dermatologa

Doporučuje se připravit mýdlo pro holení pro všechny muže, ale zejména pro ty, kteří mají citlivý typ pleti.V tomto případě mohou kosmetické hotové výrobky způsobit alergie a osobní připravené mýdlo bude bezpečné a užitečné.Pro mastnou a normální pleť je lepšípoužívat recept na mýdlo od nuly, ale pro majitele suché kůže, krémový mýdlový recept z mýdlové báze je vhodnější.

Závěr

Každý člověk může doma mýdlo. Pokud navíc pochopíme, jak se tento nástroj liší od běžného mýdla, je zřejmé, že tyto kroky jsou vhodné. Běžné mýdlo na holení je již prodáváno ve specializovaných prodejnách, ale domácí mýdlo bude zdravější, bezpečnější, bezpečnější a nakonec levnější než značkové výrobky. Kromě toho, v procesu jeho přípravy, člověk může realizovat své fantazie a preference, výběr složení mýdla.