Co způsobuje podráždění po holení a jak se ho zbavit?

Prakticky každý člověk v moderní společnosti začíná svůj den hygienickými postupy a odstraňováním strniště z obličeje.A určitě se každý musel vypořádat s tím, jak kůže reaguje na holení strojem.Banální podráždění po holení může vést k nepříjemným následkům, úrazu kůže, zánětu, vyrážkám a infekcím.

Aby se předešlo podráždění, musí se člověk naučit, jak správně provádět holení, a najít vhodné kosmetické prostředky pro bezpečné holení a péči o pleť po zákroku.To může být všechny druhy kůže, gely, pleťové vody, balzámy a krémy.Je-li nepříjemné pocity a nepříjemné pocity způsobují podráždění, je důležité přestat holit na chvíli, aby se obnovil normální stav kůže.

Jak vypadá podráždění po holení?

Citlivá kůže reaguje okamžitě na postupy pro odstraňování štětin, protože horní vrstva kůže je odstraněna spolu s chlupy čepele stroje.Nová vrstva zpočátku nemůže vyrovnat s účinky vnějších faktorů, což vede k podráždění.Pro tyto muže odborníci doporučují provádět procedury ve večerních hodinách, aby se pokožka mohla během noci přizpůsobit.

​​
Pro informaci! Pro muže s citlivým holením na kůži je lepší odstranit štětiny pomocí elektrického nůžek.

Podrážděný epidermis okamžitě zachytí svůj odstín a vzhled.Kůže je zarudlá, může být pokryta vyrážkou, vadami a pigmentací.Nejčastěji je podráždění doprovázeno řezem, odřením, zánětem.Kromě akné na kůži, svědění peeling lze pozorovat, a svědění může být tak nepříjemné, že to bude odvrátit pozornost od každodenních záležitostí.

)

Příčiny

Pokud člověk hledá způsoby, jak se zbavitpodráždění kůže po holení, než si vyberete způsob podráždění, musíte pochopit příčiny tohoto jevu.

Odborníci uvádějí několik typických faktorů, které vyvolávají negativní reakci na kůži obličeje, a to:

 • použití stroje s tupým ostřím při holení;
 • intenzivnílisování stroje při holení, které vede k řezání kůže;
 • holení kůže puchýřky a pupínky, které jsou odříznuty štětinovým ostřím;
 • zarůstání vlasů v důsledku nesprávného holení;
 • použití činidel obsahujících alkohol;
 • používání kosmetických přípravků obsahujících alergeny;
 • použití strojů, které nejsou vyčištěny a skladovány nesprávně.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat člověku správnost postupů holení. Ve většině případů je omylem nebo neznalostí, jak odstranit strniště, muži trpí těžkým podrážděním, zarostlými vlasy, folikulitidou a vyrážkami.

Jak se zbavit?

Pokud podráždění po chvíli nezmizí, člověk musí najít nejlepší způsob, jak odstranit nepříjemné příznaky podráždění a zklidnit pokožku. K tomu si můžete vybrat jakýkoliv nástroj v lékárně, například krém na podráždění nebo zklidňující balzám. Neměli byste okamžitě věnovat pozornost inzerovaným drahým lékům, protože ve většině případů mohou pomoci obvyklé prostředky proti kožním onemocněním.

K nejlepším prostředkům, které mohou zmírnit podráždění a svědění, patří:

 • extrakt z aloe vera;
 • vitamíny E a F;
 • líska čarodějnice;
 • panthenol;
 • kyselina salicylová;
 • kyselina glycerová.

Každá místní aplikace, která obsahuje alespoň jednu z uvedených složek, bude vhodná pro rychlou a účinnou aplikaciregenerace epidermis. Můžete se poradit s dermatologem nebo specialistou v kosmetickém salonu na péči o pokožku s depilací a po holení. Kromě toho nejspolehlivější výrobci pánské kosmetiky nabízejí široký výběr sedativ.

Jak se vypořádat s svěděním po holení?

První známkou toho, že podráždění kůže po holení se změnilo v zánět, je silné a nepříjemné svědění. Nejčastěji, kromě svědění, kůže se stává pokryta vyrážkami, akné a pupínků, které mohou časem ztrácet čas. Léčba svědění okamžitě několika triky:

 1. Odvar z heřmánku by měl být použit jako obklad na kůži. K tomu, v teplém vývaru navlhčete bavlněné podložky a aplikovat na svědění míst.
 2. Svědění a suchá kůže by měla být pravidelně mazána dětským krémem nebo produkty obsahujícími panthenol.
 3. Svědění akné by mělo být pravidelně ošetřeno olejem tea tree.
 4. Akné lze dezinfikovat pomocí peroxidu vodíku, chlorhexidinu, v extrémním případě mastí s hydrokortisonem.
 5. Je možné léčit zanícenou kůži pomocí aloe šťávy, pro to můžete udělat obklady nebo jednoduše použít řezané listy na bolavá místa.
 6. Pokud kůže po podráždění nabobtná a stane se červenější, můžete ji otřít roztokem měsíčku.
 7. Protizánětlivé činidlo je kokosový a mandlový olej.
 8. Je možné léčit svědění a kožní vyrážky proti přípravkům akné, například Miramistin, 2% roztok peroxidu.benzoyl nebo zinková masť.

Pokud se svědění postupně zvyšuje, dochází k hyperémii kůže, pulzaci, otoku a výskytu vyrážky, měli byste navštívit dermatologa . Jakékoliv rány, odřeniny, řezy a pupínky na kůži mohou být zdrojem infekce a bakterií.

Po jakém množství půjde?

Mnoho mužů nepodniká žádné kroky ke zmírnění podráždění a svědění, zarudnutí kůže a vyrážky po holení. Ve většině případů může podráždění bez komplikací a souvisejících nepříjemných symptomů zmizet, pokud člověk poskytuje péči o pleť zvlhčujícími a výživnými produkty. Po holení a podráždění stojí za pár dní, aby se pokožce poskytl odpočinek tak, aby se vyrovnala s takovým stresem a zotavila se.

Je to důležité!Pokud se po každém holení čas od času objeví podráždění, musí člověk zvolit alternativní metody depilace - vosk, holicí strojek na holení, laserové epilace a další kosmetické procedury.

Jak zabránit podráždění?

Aby se snížilo riziko podráždění kůže po každém holení, může to být, pokud budete postupovat podle preventivních opatření a opatření. Postupujte podle doporučení odborníků, a to:

 • Před každým oholením je třeba pokožku napařit teplou vodou a navlhčit.
 • Nelze použít horkou vodu, protože otevírá póry, do kterých pronikají částice vlasů a nečistot.
 • Stojí za to odmítnout používat mýdlo, kteréSuší pokožku a zabraňuje plynulému posouvání stroje po kůži.
 • Jednorázový stroj se může 1-2krát holit, ve stroji je třeba vyměnit čepel tak často, jak je to jen možné, aby nedošlo k jeho otupení.
 • Po každém oholení by měl být stroj ošetřen dezinfekčním prostředkem.
 • Holení se nejlépe provádí speciálním odstraňovačem štětin.Poté je nutné po holení aplikovat balzám, krém, krém nebo gel.

Po každém holení je lepší chránit pokožku obličeje před tkáními a jinými předměty.Netřete obličej suchým ručníkem, použijte syntetické tkaniny.Normální a mastná pleť je lepší vyživovat a hydratovat pleťovými vodami obsahujícími alkohol, pro suchou a citlivou pokožku takové kosmetické přípravky nebudou fungovat.

Jaký druh kosmetiky bych měl používat po holení?

Každý člověk po holení předpokládá pozitivní výsledek ve formě hladkosti, hedvábnosti a měkkosti kůže, kde byly štětiny v poslední době.Toho lze dosáhnout pouze použitím vhodné kosmetiky pro péči o pokožku po holení.Výrobci nabízejí obrovský výběr takových nástrojů, lišících se strukturou a strukturou, složením, principem působení a efektem.

Odborníci doporučují zvolit následující způsoby ochrany kůže po holení:

 1. Lotion.Tento produkt zaručuje hlubokou hydrataci, změkčení a tonizaci pokožky a alkoholuaditiva dezinfikují pokožku. Vhodné pro normální a mastnou pleť mužů.
 2. Balzam. Tento výrobek slibuje lehký a měkký účinek ve srovnání s jinými formami kosmetiky po holení. Kompozice bude obsahovat výživné a cenné složky, vitamíny, minerály, zvlhčující látky, ale alkohol v balzámu se nepředpokládá. Balzám můžete použít pro citlivou nebo suchou pokožku.
 3. Krém. Produkt s mastnou a hustou texturou hluboce zvlhčuje pokožku, hojí a obnovuje jemnost a pružnost pleti. Vzorec krému poskytuje dlouhodobou ochranu, ale vyhovuje normální, suché pokožce obličeje.

Mezi stávajícími výrobci pánské kosmetiky je třeba zvolit takové výrobky, které budou v ideálním případě odpovídat typu osoby a vzhledu pleti. Nejoblíbenější značky jsou Nivea, Loreal Paris Men, Old Spice a další.

Nejlepší opravné prostředky pro podráždění po holení

Specialisté studovali podrobně charakteristiky reakce kůže na holicí proces, v důsledku čehož bylo zjištěno, že účinná činidla zmírňují podráždění a zánětlivý proces. Nyní není třeba hledat možnosti, než zmírnit podráždění, protože kosmetologové a dermatologové sestavili osobní holení po účinných holicích přípravcích s efektivním uklidňujícím účinkem a zdravím.

Zinková masť

Jako součást takového přípravku je oxid zinečnatý aktivní, vazelína je také považována za užitečnou pro změkčení a vyživování kůže. Droga fungujeJako antiseptikum, které dezinfikuje pokožku, navíc mast usychá a poskytuje adsorpční a svíravý účinek. Naneste s podrážděním mast by měla být 4-6 krát denně s malou vrstvou.

Peroxid vodíku

S tímto roztokem lze kůži okamžitě dezinfikovat z patogenní flóry. Kromě antiseptického účinku, peroxid vodíku slibuje protizánětlivý a hemostatický účinek, který je vhodný pro podráždění po holení a pro řezy a odřeniny. Peroxid vodíku může být použit ve formě spreje.

Miramistin

Miramistin Pharmaceuticals je účinné antimikrobiální a antiseptické činidlo, které je analogem chlorhexidinu. A pokud peroxid může trochu vysušit kůži, pak chlorhexidin má měkčí účinek na pokožku, chrání ji před agresivním působením a suchostí. Roztok je nutné aplikovat po každém holení, aby se zbavila kůže patogenní flóry.

Panthenol

Jakékoli prostředky obsahující panthenol, ať už krémy nebo pěny, urychlují proces obnovy kůže a sliznic. Léky zmírňují podráždění a hyperpigmentaci kůže, červené skvrny a otok. Aplikace těchto léků je lepší pro léčbu vyrážek, akné, prasklin, loupání epidermis. Aplikujte takové nástroje, které potřebují pole každého holení, po dobu 10-15 minut, dokud se zcela neabsorbují.

Aspirin

Tablety Aspirinu jsou dobrým způsobem, jak zmírnit zánět a podráždění. Pro ošetřeníkůže je dost, aby rozdrtila pár tablet, dala je do skleněné nádoby a smíchala s malým množstvím glycerinu. Výsledná směs by měla být vtírána do kůže, kde jsou nepříjemné účinky holení. Opláchnutí není nutné, mělo by být zcela vstřebáno do kůže.

Bepanten

K udržení zdravé pokožky po holení, bezpečném a zdravém můžete pravidelně používat krém Bepantin, který obsahuje účinnou látku dexpanthenol. Krém je analogem známého panthenolu, urychluje regeneraci kožních buněk, zlepšuje trofismus. Aplikujte Bepanten 2 krát denně, aby se snížilo a zmírnilo podráždění.

Borough plus

Přípravek Ayurvedic Boro Plus obsahuje pouze přírodní složky, které chrání pokožku před podrážděním a zánětem. Má antifungální, protizánětlivé, antiseptické, léčivé účinky. Lze jej použít k ošetření řezů, popálenin, vyrážek, bodnutí hmyzem a také po holení štětin. Naneste krém by měl být 2x denně, dokud podráždění nezmizí. Nejlepší nástroj pro milovníky tradiční medicíny.

Kokosový olej

Správně zvolený kokosový olej zvlhčuje a vyživuje pokožku hodnotnými látkami, takže ji lze použít v různých případech. Například při popáleninách, podráždění, zánětu, vyrážce, protože rychle odstraňuje známky zánětu a podráždění, odstraňuje deskvamaci, svědění a suchost. Po holení naneste na kůži tenkou vrstvu olejena chvíli, odstranění zbytky s papírovým ručníkem.

Deodoranty pro zarudnutí po holení​​

Kromě uvedených výrobků na ochranu pokožky po postupech odstraňování štětin, výrobci nabízejí speciální deodoranty, které je také nutné aplikovat na pokožku obličeje po každém holení. Nejčastěji se tyto produkty používají k ochraně kůže před podrážděním v podpaží. Věnujte pozornost těmto deodorantům, mezi které patří vitamin E (tokoferol). Nová nabídka obsahu draslíku, například Hemani a deodorant-crystal.

Lidové prostředky pro podráždění

Není tajemstvím, že tradiční medicína pomáhá proti jakémukoli problému, včetně podráždění kůže po holení. Nejoblíbenější a nejúčinnější recepty budou:

 1. Byliny . Chcete-li připravit vývar, vezměte lžíci suché máty a lékárny heřmánku, vařte vodu ve dvou sklenicích a nechte pár hodin v termosce. Výsledný nástroj otírá pokožku po každém holení.
 2. Aloe Vera . Pomocí mixéru se listy rostliny rozdrví, smísí s rostlinným olejem a po holení se nanesou na kůži.
 3. Scrub . Pro přípravu finančních prostředků bude pár kapek éteru, lžíce medu a pár lžic mletých vloček "Hercules". Po smísení směsi se produkt rozetře do pokožky obličeje a poté se opláchne teplou vodou.
 4. Prací mýdlo . Pomocí tohoto nástroje můžete odstranit podráždění. Pro toto mýdloPo holení otřete kůži, nechte zaschnout a poté opláchněte teplou vodou.
 5. Citron .Antioxidant a antiseptikum přírodního původu - to je citronová šťáva.Vymačkaná šťáva na otírání kůže po holení.

Lidové léky jsou bezpečnou a levnou alternativou používání značkové kosmetiky.Proto mnoho mužů preferuje tento způsob řešení podráždění, zánětu a kožní vyrážky po každém holení.

Závěr

Pro každou osobu může být nejlepším způsobem ochrany kůže před podrážděním a negativní reakcí na holení radikálně odlišný jedinec.Někdo je uložen kosmetickými přípravky, a to balzámem, krémem nebo vodou po holení.Jiní se mohou vyrovnat s kožními reakcemi pouze s farmaceutickými přípravky, ať už se jedná o mast, krém nebo antiseptický roztok.Nepodceňujte lidové léky, protože díky své účinnosti byly po staletí předávány z generace na generaci.