Co určuje velikost vajec u mužů a můžete ho nějak ovlivnit?

I když jsou muži zástupci silnějšího pohlaví, každý z nich má zranitelné místo - genitálie a tříslovou plochu.Zvláště pozorně muži potřebují léčit stav penisu a varlat, protože jsou zodpovědní za sexuální a reprodukční funkci.Stojí za to vědět, jaká by měla být velikost vajec u mužů, aby bylo možné okamžitě zaznamenat jakékoli patologické změny.

Velikost varlat (varlata nebo varlata mužů) přímo závisí na řadě faktorů a příčin.Pečlivý přístup k jejich vnějšímu stavu a fungování zabrání odchylkám od normy a poruchám v těle.Ačkoliv je přípustná mírná symetrie, protože všechny spárované orgány se liší velikostí a umístěním, je nutné pravidelně pozorovat velikost vajíček.

Co určuje velikost vajec u mužů?

Mužská varlata jsou párovaný žlázový orgán, který se zaměřuje na dvě vitální funkce - produkci hormonu testosteronu, stejně jako zrání a uchování spermií.Vzhledem k charakteristice anatomie a struktury pohlavních orgánů jsou varlata umístěna na různých úrovních, mají mírný rozdíl v průměru a délce.To pomáhá chránit je před třením, torzí, mechanickýmidopadů.

Velikost varlat přímo závisí na řadě faktorů, a to:
 • dědičnost a genetická predispozice, tj. Velikost vnějších pohlavních orgánů jsou zděděny od otce k synovi atd.;
 • individuální vlastnosti organismu;
 • hladina pohlavního hormonu testosteronu v těle;
 • průběh puberty a životní styl chlapce v této době;
 • stav psycho-emocionálního pozadí;
 • obecné proporce těla, výška, hmotnost atd .;
 • Všeobecný zdravotní a imunitní systém.

Podle lékařů je nejdůležitějším obdobím, které ovlivňuje vývoj a velikost varlat a jiných pohlavních orgánů, doba puberty mladého muže ve věku od 9 do 18 let. V této době je důležité, aby se teenager vyhnul špatným návykům, nesprávnému životnímu stylu, hormonálním přípravkům, zraněním a špatným návykům, které musíte plně jíst a být aktivní.

Jaká velikost je považována za normální?

Když jsme se rozhodli, jakou velikost varlata závisí na člověku, je vhodné zvážit obecně uznávané normy týkající se délky a průměru varlat. Pokud vezmeme v úvahu průměrného evropského muže, délka jeho varlat může být 4-6 cm v normálu a průměr 2-3 cm, lékaři dokonce nazývají optimální objem jednoho varlata, to je 13-29 cm³.

Jakákoli abnormalita do 1-2 cm by neměla být příčinou paniky a úzkosti. U mužů s velkou stavbou a vysokou, bude velikost o něco většínorem.Také, bez výjimky, všichni muži by měli mít poziční asymetrii, stejně jako mírný rozdíl ve velikosti obou varlat.Důležitým ukazatelem je věk člověka a jeho národnost.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Úzkost by měla být pouze tehdy, pokud dojde k rychlému zvýšení velikosti jednoho nebo dvou varlat najednou, bolesti při palpaci a v šourku během pohlavního styku, hmatatelného zhuštění a změny barvy.varlata.

Proč mohou být vejce různých velikostí?

Pravý muž má přirozeně situaci, kdy pravý varle je o něco větší než levý, levák je naopak.Pokud však vajíčka muže různých velikostí s výrazným rozdílem, může tomu předcházet patologický proces v těle.Konkrétně:

 • zánět epididymis, který se nazývá epididymitis;
 • torze varlat, jako vrozená nebo získaná vzácná patologie;
 • varikokéla, tj. Kapka varlete, která je doprovázena patologickým zvýšením;
 • rakovina nebo zhoubný novotvar;
 • Zánětlivý proces uvnitř varlata, který se nazývá orchitis.

S vědomím, jaký vliv má velikost vajec as jakou patologií je nárůst v jednom z nich vyšší než v normě, můžeme konstatovat, že muž by měl okamžitě navštívit lékaře,první alarmující příznaky.

Norma apatologie: jak identifikovat problém

K určení, zda má vejce stejnou velikost u mužů, stačí konzultovat lékařskou referenční knihu, učebnici anatomie nebo se poradit s lékařem.Jak již bylo zmíněno dříve, malý rozdíl ve velikosti a umístění varlat musí být přítomen pro účely ochrany.Aby bylo možné včas identifikovat jakýkoliv problém a porušení, je třeba prozkoumat oblast šourku, zkontrolovat ji zrcadlem.

Následující ukazatele budou příčinou poplachu a návštěvy kliniky:

 • prudký a rychlý nárůst jednoho nebo obou varlat;
 • snímání těsnění v šourku;
 • bolest při chůzi, palpaci, pohlavním styku;
 • zabarvení jednoho nebo obou varlat.

Pokud velikost nepřesáhne normu do 1-2 cm, neměli byste marně trpět panikou.Velikost varlat je přímo ovlivněna hormonálním systémem, sexuální aktivitou člověka, jeho tělesnými rozměry.

Závěr

Varlata jsou žlázový párovaný orgán mužského reprodukčního systému, který je nezbytný pro produkci testosteronu, produkci a konzervaci spermií.Normální velikost vajíčka pro každého muže je čistě individuální indikátor, předurčený genetikou.Lékaři říkají, že délka varlat by měla být v průměru 4-6 cm a šířka by měla být 2-3 cm, odchylka v číslech s chybou + - 1-2 cm je považována za normu.