Co potřebujete vědět o tom, jak oholit vousy zastřihovačem?

Muži, kteří nosí vousy, ho pravidelně oholí. K tomu používají nůžky nebo stroje. Nyní je zde nové zařízení, které tento postup usnadňuje. Trimmer je k dispozici každému člověku. Chcete-li, aby nástroj plnil všechny své funkce, musíte vědět, jak oholit vousy zastřihovačem.

Dnes budeme o tomto nástroji hovořit, dozvědět se o jeho vlastnostech a odrůdách. Rovněž zvážíme pokyny pro jeho použití.

Co je zastřihovač?

Vyžínač je nástroj, který oholí vousy a pomáhá mu dobře vypadat. Všechny vyžínače pracují na stejném principu, ale existuje mnoho odrůd. Přístroj pracuje na síť nebo baterii.

Mechanismus se skládá z ostrých čepelí z kvalitního kovu. Zastřihovač vousů může oholit jakoukoliv délku vlasů nebo holé požadované oblasti. K zařízení se přidávají různé přílohy, které pomáhají vyrovnat tvar nebo vytvořit neobvyklý účes.

Tip!Kupte si nástroj, který potřebujete, neprovádějte profesionální nástroje, protože je nemusíte potřebovat.

Druhy vyžínačů

Trimry se dodávají ve třech základních typech:

 • Univerzální,
 • Domácí zvířata,
 • Profesionál.

Specialistépoužívejte profesionální vyžínače nejen k řezání vousů, ale také k provádění dalších postupů.Tyto nástroje fungují velmi dlouhou dobu.Jejich jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Domácí vyžínače jsou podobné profesionálním vyžínačům, mají stejné základní funkce.Tryska se širokými zuby pomůže hladce a jemně snížit vousy.

Univerzální vyžínače se používají k péči o vousy a kníry.Velké množství trysek umožňuje majiteli ostříhat si vlasy na hlavě.Takový nástroj se velmi snadno používá.

K zajištění kvalitní péče o vousy je třeba vážně zvážit volbu zastřihovače.

Jaký typ zvolit?

Vzhledem k tomu, že vousy musí být neustále sledovány, napomůže tento proces trimr.Aby přístroj sloužil po dlouhou dobu, měl by být vysoce kvalitní a pohodlný pro použití, proto při nákupu vyžínače musíte věnovat pozornost:

 1. Dobré tipy.Věnujte pozornost velikosti trysek a jejich počtu.Pokud máte knír, pak určitě potřebujete malou trysku.Malá tryska navíc pomáhá stříhat vlasy na těžko přístupných místech.Někteří dokonce oholí obočí ořezávačem.
 2. Zkontrolujte každou část nástroje a věnujte pozornost materiálu, ze kterého byly vyrobeny.
 3. ​​
 4. Držte mechanismus v ruce, měl by být pohodlný, jinak zničíte vousy.Kluzké rukojeti jsou nebezpečné pro použití, protože se můžete dokonce řezat.
 5. Pro větší pohodlí si mnozí vybírají vyžínače, pro které pracujíbaterií.Jsou velmi vhodné pro použití, mohou být použity i na cestách.Moderní vyžínače mají dvě možnosti napájení - je to síť a baterie.

Oříznutí vousů netrvá dlouho, hlavní je koupit kvalitní a pohodlné zařízení.Nekupujte příliš drahý nástroj, protože má mnoho funkcí, které nepotřebujete.Zároveň nekupujte levné vyžínače, protože jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu, který se rychle stane nepoužitelným.

Poradenství! Koupě speciálního kartáče, který pomáhá sledovat přístroj.

Technika holení

Před holením je třeba se naučit řezat vousy.Po zakoupení vyžínače se ujistěte, že funguje dobře, aby nedošlo k poranění obličeje a oholení přílišného množství vlasů.Poté postupujte podle pokynů pro jeho použití.

 1. Při dlouhém vousu nepoužívejte krátkou trysku k okamžitému oholení celé délky.Použijte trysku číslo 3 nebo 2 s ohledem na délku vlasů.Tato nuance je velmi důležitá, ušetří vám bolest a kvalitní stříhání vlasů.
 2. Při použití mechanismu by měla plochá část těsně přiléhat k tělu.Díky tomu odstraníte drobné vlasy na obličeji a krku.
 3. Nasměrujte přístroj na opačný směr růstu vlasů.
 4. Na konci musíte odstranit vlasy navíc na bradě.K tomu je třeba odstranit trysku a použít holé nože.
 5. Pokud chcete zcela odstranit vlasy na obličeji, vezměte si ostrý stroj a odstraňte zbývající vlasy.

Chcete-li zastřihnout vousy zastřihovačem, musíte znát několik pravidel.

 • Zkontrolujte přístroj a ujistěte se, že funguje správně.
 • Určete velikost trysky. Nejčastěji je tryska č. 3 vhodná pro vyrovnání vousů.
 • Pohyby stroje by měly být v opačném směru než vlasy.

Pokud nevíte, jak tento nástroj používat, neprovádějte náhlý pohyb a podrobně prostudujte každou trysku. Po několika týdnech se naučíte rychle řezat vousy a řádně řídit vyžínač.

Skladování a údržba vyžínače

Každý nástroj musí být pečován, pomůže mu pracovat déle. Aby nedošlo k přerušení zařízení, musíte pochopit, jak ho následovat.

 1. Po každém oholení vyčistěte čepel z vlasů. To vám pomůže speciální kartáč, který si můžete koupit, pokud nebyl v sadě s tryskami.
 2. Přečtěte si návod k čištění přístroje. Některé vyžínače lze opláchnout vodou.
 3. Pomocí speciálního tlačítka odstraňte hlavu zařízení. Pokud se hlava nedaří snadno vyjmout, netahejte ji, aby nedošlo k jejímu zlomení, zkuste znovu stisknout tlačítko.
 4. Pokud jsou vlasy na odlehlých místech, použijte vatový tampon nebo tyčinku, aby se vlasy zcela odstranily. Po vyčištění nožů vyměňte hlavu přístroje.
 5. Zapněte vyžínač, abyste vytřeli zbývající vlasy.
 6. Trysky opláchněte pod vodou a osušte. Doporučuje se umýt nástroje mýdlem.

Pokud nečistítezařízení z vlasů, pak v budoucnu může tento postup způsobit nepříjemnosti a nepohodlí.

Před holením musíte také neustále mazat zastřihovač. To lze provést následujícím způsobem:

 • Po každém ošetření vyžínač odstřihněte.
 • Namažte speciálním olejem.
 • Nasaďte na čepel několik kapek oleje a ihned po dobu 30 sekund zapněte vyžínač tak, aby byly všechny čepele dobře promazány.
 • Přebytečný olej otřete ubrouskem, nesmí ztvrdnout.

Tato péče pomůže udržet přístroj po dlouhou dobu. Kvalita zastřihovače závisí na způsobu sledování.

Tipy

Po naučení se používat zastřihovač si musíte zapamatovat několik bodů:

 1. Po každém ošetření vyčistěte přístroj a vyčistěte ho olejem.
 2. Používejte měkké vousy šampony, usnadní proces holení a korekce obličejových vlasů.
 3. Po dokončení procedury si umyjte obličej a ujistěte se, že ještě nepotřebujete opravit žádné oblasti.
 4. Zajistěte, aby byl vyžínač vždy nabitý.
 5. Pohybujte se sekačkou pomalu a vyhýbejte se růstu vlasů. Haste může odnést vousy.

Všechny tyto nuance je třeba vzít v úvahu a poté bude oprava vousů úspěšná.

Výhoda zastřihovače

Vyžínač má řadu výhod oproti jiným nástrojům pro stříhání vousů. Je to velmi pohodlné a má mnoho příloh. V krátké době můžete rychle oholit vousy nebo dát tvar.

Přístroj lze používat na cestách a používat, aniž by mělelektřiny.Kompaktní forma zařízení nezabírá mnoho místa v batohu.Vysoce kvalitní vyžínač může vydržet dlouhou dobu, takže k jeho výběru přistupuje vážně.