Co ovlivňuje účinnost: odpovědi na často kladené otázky

Intimní život je důležitou složkou plné činnosti každého člověka. Proto se všichni starají o stav potence a sexuálních funkcí a v případě jakýchkoliv poruch a poruch hledají pro to důvody.

V tomto článku bude možné zjistit, co má vliv na sílu negativním nebo pozitivním způsobem, aby se zabránilo sexuálním dysfunkcím předem.

Co se rozumí výrazem „potence“ v člověku?

Před pochopením otázek, které ovlivňují mužskou sílu, stojí za to podrobně zvážit pojem „potence“. Obecně platí, že účinnost je schopnost osoby provádět jakékoli akce. V intimní záležitosti je síla indikátorem toho, jak moc může mít člověk pohlavní styk s opačným pohlavím.

Účinnost zahrnuje několik ukazatelů:

 • libido, tj. Sexuální přitažlivost pro ženy;
 • erekce, jmenovitě schopnostmuži jsou nadšeni, zvětšují velikost a sílu falusu;
 • možnost pohlavního styku je časově dostačující;
 • schopnost člověka uspokojit partnera.
Pro informaci! Moc je obecný termín pro všechny sexuální funkce a zdraví člověka.Pokud nějaká funkce reprodukčního systému trpí, potence se odpovídajícím způsobem snižuje.Tento vztah funguje v opačném směru, tj. Když se snižuje sexuální potenciál, trpí uvedené schopnosti člověka.

Schopnost erekce

erekce je proces přímo závislý na stavu potence, vyjádřený v sexuálním vzrušení člověka a zvýšení velikosti penisu, jeho zpevnění.Pouze v této pozici bude tělo schopno se dopustit frikcí, ejakulovat pro plození.V jednoduchém jazyce, erekce je fyziologický proces a síla je obecný stav.

erekce může být tří typů:

 1. erekce erupce - dochází, pokud dochází k účinku a stimulaci penisu, který vysílá impulsy do míchy, které spouštějístav.
 2. Psychogenní erekce - na pozadí mentálních obrazů, fantazií, vizuálních, sluchových stimulací může člověk dosáhnout erekce a být nadšený.
 3. Spontánní erekce - vyskytuje se ráno, stejně jako v noci, bez předpokladů a vzrušení, přičemž je považována za rys mužského těla.

Pojmy „erekce“ a „potence“ jsou si navzájem úzce spjaty, neboť pokud existují erekčníporuchy, snižuje úroveň účinnosti.S kompletní erektilní dysfunkcí lékař provede diagnostiku impotence.V souladu s tím, což negativně ovlivňuje účinnost, ovlivní kvalitu erekce stejným způsobem.

Libido

Další pojem, který je úzce propojen s účinností a je považován za jeho složku, je libido.Termínem libido je třeba chápat zvláštní stav člověka nevědomé povahy, sexuální sklony k opačnému pohlaví.Libido je samostatný proces, ale bez něj je pocení nemožné.

Rozdíl mezi těmito dvěma koncepty spočívá v tom, že libido je počáteční podmínkou pro pohlavní styk, z čehož plyne touha těla a jeho připravenost (instinkt) a potence je následná schopnost mít sex.Pokud existuje nízké libido, člověk nebude schopen dosáhnout erekce, a bez ní není žádná energie samotná.

Trvání pohlavního styku

Dalším ukazatelem zdravé účinnosti je doba trvání pohlaví, která je muži k dispozici.Tento komplexní systém všech sexuálních funkcí (potence) přímo ovlivňuje, jak dlouho může člověk odolávat frikcím až do okamžiku ejakulace.S negativním dopadem na potenci mohou existovat dva problémy - neschopnost okamžitě orgasmizovat a předčasná ejakulace (krátký styk).

Odborný posudek
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Ve zdravotnictvíNápověda říká, že normální doba sex od okamžiku frikce do orgasmu je 3-5 minut.Pokud člověk nestojí a minuty, mluví o problémech s energií.Totéž lze říci, pokud pohlavní styk trvá déle než 20-40 minut, mohou existovat odchylky, které brání včasné ejakulaci.

Schopnost uspokojit ženu

Pouze se zdravou energií je člověk nejen schopen pohlavního styku, ale je to o kvalitním sexu, který může uspokojit svého partnera.Za její spokojenost odpovídá několik ukazatelů:

 • silná a stabilní erekce;
 • dostatečné sexuální vzrušení;
 • mužská vytrvalost;
 • běžné trvání pohlavního styku.

Proto, pokud je účinnost systematicky ovlivňována negativními faktory, v průběhu času muži nebudou schopni plně uspokojit partnera.

Faktory, které negativně ovlivňují účinnost

Přínosy a škody každého faktoru, které nepříznivě ovlivňují účinnost, by měly být všem lidem známy, aby včas zabránily sexuální dysfunkci.Je obzvláště důležité znát negativní faktory, aby se chránil před jejich vlivem.Lékařské potvrzení popisuje následující předpoklady pro impotenci:

 • Nemoci urogenitálního systému -jakákoli onemocnění prostaty akutní nebo chronické povahy, onemocnění varlat, močové trubice a pohlavně přenosných infekcí, inhibují sílu a všechny sexuálnífunkce člověka.
 • Endokrinní patologie -Hormon testosteron je zodpovědný za sexuální aktivitu a potenci a jakékoli hormonální poruchy, patologie hypofýzy a hypotalamu inhibují produkci testosteronu.Diabetes mellitus je také endokrinní onemocnění, resp. Otázka, zda cukr ovlivňuje účinnost, může být zodpovězena jednoznačně.
 • Nadváha -Vzhled mastných usazenin nepříznivě ovlivňuje účinnost, zejména pokud uvažujete o břiše.Zvýšená hladina lipidů potlačuje produkci testosteronu zvýšením ženských hormonů estrogen.Také hmotnost má negativní vliv na stav cév, zhoršuje krevní oběh, což vede ke zhoršení kvality erekce.
 • Nízká pohyblivost nebo přebytek fyzické námahy -časté sezení a nízká pohyblivost přispívají k rozvoji chorob reprodukčního systému.Nadměrná fyzická aktivita absorbuje většinu testosteronu v těle a ovlivňuje sexuální zdraví.
 • Užívání léků určitých skupin -léky prokázaly negativní vliv sedativ (antidepresiv, trankvilizérů), glukokortikoidů a dalších hormonálních léků, beta-blokátorů, diuretik, sedativ a psychotropních léčiv.Zvláště pokud člověk nedodržuje dávkovací a terapeutický režim, užívá takové těžké léky.
 • Přijetí steroidních anabolických steroidů sportovci -mnoho kulturistů přijímá doplňkytakový prostředek pro rychlé a silné stavění svalů.Navzdory skutečnosti, že steroidy jsou zdrojem testosteronu, po zrušení suplementace tělo v důsledku závislosti přestává produkovat potřebné množství přirozeného hormonu.Mnoho doplňků s nízkou kvalitou obsahuje sóju, což je fytoestrogen, který inhibuje testosteron.
 • Psychologické poruchy -jakýkoli stres, konfliktní situace, nepříznivé klima ve vztahu k partnerovi, komplexy, pochybnosti o sobě, deprese, nervové napětí, nespavost a chronická únava mohou nepříznivě ovlivnit účinnost.
 • Alkoholické nápoje - alkoholničí strukturu a kapacitu jater a existuje přímé spojení mezi ním a reprodukčním systémem.Poruchy jater snižují produkci testosteronu v těle.Také alkohol narušuje srdce a cévní systém, a ve skutečnosti erekce přímo závisí na krevním oběhu a stavu cév (vliv energie se také počítá).Alkohol snižuje vodivost nervových receptorů a impulsů, ovlivňuje spinální centrum.
 • Tabák -Účinek nikotinu se primárně týká stavu kardiovaskulárního systému, protože dehet a nikotin způsobují nadměrnou vazokonstrikci, zhoršený průtok krve, a proto erektilní problémy.Elektronická cigareta je také škodlivá, ne-li tak vysoká.Mentol má podobný účinek, mentol cigarety jsou také zakázány.
 • Drogy - mnoho lidí ví účinky marihuany a dalších těžších léků, které primárně ovlivňují míchu. Nejčastějšími důsledky jsou slabá a nestabilní erekce, předčasná ejakulace, onemocnění jater (nejčastěji hepatitida C), nízké hladiny testosteronu.
 • Mastibulizace -Pokud se neustále angažujete v seberealizaci, může způsobit poruchy reprodukčního systému.

Faktory, které mohou zvýšit účinnost

Účinnost je možné zvýšit pomocí některých léků, fyzioterapie, netradičních a alternativních metod. Co je užitečné pro účinnost:

 1. Potraviny- člověk potřebuje vědět, které potraviny zvyšují sexuální potenciál, aby správně formulovaly svou stravu. Jedná se o všechny produkty obsahující karoten (vitamin A) a kyselinu askorbovou (vitamin C). Jedná se o jakékoli kyselé plody a ovoce, cibuli a česnek, zelení, mrkev, zelí, divokou růži, zelený salát. Také genitálie potřebují zinek, který je bohatý na mořské plody. Protein se podílí na produkci testosteronu, je to kuřecí maso, mléčné výrobky, vejce, libové maso. Vitamin E je nutný pro reprodukční systém, je bohatý na rostlinné oleje a ořechy, tmavou čokoládu.
 2. Fyzická aktivita- zatížení musí být rozumné, jogging, chůze, cvičení v dopoledních hodinách, gymnastika, jóga jsou užitečné. Dlouhé sezení musí být zředěno rozcvičkami.
 3. Denní režim- kromě plodného pracovního dne jsou muži důležitídobrý odpočinek.Spánek by měl být od 8 hodin a více, protože v této době je produkován testosteron.
 4. Kontrastní výplachy- dávkování studenou vodou zlepšuje krevní oběh, zvyšuje imunitní sílu.
 5. Psycho-emocionální rovnováha- klid, rovnováha, odolnost vůči stresu, vyhýbání se stresu a konflikt také chrání sexuální funkce před poruchami.

Léky

Existuje mnoho léků, které přímo nebo nepřímo ovlivňují sexuální funkce mužů.A pokud někteří pomáhají posilovat erekci, zvyšují libido, zvyšují plodnost, jiní snižují účinnost jejich vedlejšími účinky.

Snížení účinnosti

Různorodost účinných léků může ovlivnit sexuální funkci, protože libido a erekce jsou přímo závislé na hormonálních, kardiovaskulárních, nervových a jiných systémech těla.Seznam léčiv snižujících účinnost zahrnuje:

 1. Léky obsahující brom, například sedativa a sedativa.Tato složka zpočátku zvyšuje inhibici v mozku, aby správně odpovídala vzrušení a inhibici.Nadbytek bromu vede k narušení funkce centrálního nervového systému, který zpomaluje a oslabuje procesy sexuálního vzrušení.
 2. Léky snižující krevní tlak.Například účinek přípravku Enalapril, klonidinu, pindodolu je prokázán nejen na tlak, ale také na kvalitu erekce.Jejich působení je zaměřeno na zpomalení průtoku krvepředávkování a příliš dlouhá aplikace ovlivňují erekci.
 3. Hormonální léky, jako jsou anabolické steroidy a kulturisté jako Kreatin. Na otázku, zda protein ovlivňuje účinnost, může být odpověď odlišná. Pokud doplňky sportovců se steroidy, pak pouze v negativním způsobem, pokud je přírodní protein je protein, pak je pozitivní.
 4. Antidepresiva, která nejen snižují reakci na patogeny a negativní faktory, ale také snižují hladinu libida.

Zvýšení účinnosti

Je také možné zvýšit potenci lékařským způsobem, pokud lékař předepíše léky po vyšetření pacienta. Mezi potenciální stimulanty patří následující skupiny léčiv:

 • hormonální - v případě výrazného nedostatku testosteronu, doprovázeného sexuální dysfunkcí, se používají léky obsahující testosteron;
 • adrenergní blokátory - eliminují problémy s fungováním kardiovaskulárního systému, zajišťují průtok krve;
 • antispasmodika - eliminují křeče, které zabraňují normálnímu fungování celého těla a pohlavních orgánů;
 • Inhibitory PDE-5 - vyvolávají uvolňování oxidu dusnatého, uvolňují tkáně penisu, zvyšují prokrvení těla;
 • bylinné stimulanty - stabilizují erektilní funkci příznivým účinkem na celé tělo v komplexu;
 • Doplňky stravy a vitamínové doplňky - doplňují zásoby nezbytných zdrojů organismu, které jsou nezbytné pro normální fungování reprodukčního systému.

Potraviny ovlivňující účinnost

Člověk je to, co jí. Proto mnoho záleží na potravinách a na práci reprodukčního systému. Medicína dlouho identifikovala seznam produktů, které zvyšují účinnost a ty, které mohou vyvolat jeho pokles.

Pozitivně ovlivňující

Za libido, erekci a potenci je odpovědné velké množství vitamínů, mikro- a makronutrientů, minerálů a dalších látek. Hlavní však jsou vitamíny skupiny B, A, E, C, zinek, hořčík, selen, železo atd.


Pro zvýšení sexuální aktivity tedy muži potřebují:

 • rostlinné oleje a ořechy- zdroje vitamínu E, který čistí cévy, zlepšuje kvalitu spermií;
 • mořské plody- zdroje vitamínů, zinku a bílkovin nezbytných pro normální produkci testosteronu;
 • vejce- zdroj bílkovin, mastných kyselin a vitamínů, stavební materiál pro syntézu hormonů;
 • libové maso- potraviny obsahující bílkoviny potřebné pro růst svalů a normální hladiny hormonů;
 • cibule a česnek- hořkost a koření ve směsi urychlují průtok krve, zvyšují produkci testosteronu, zabraňují onemocněním prostaty;
 • med - má komplexní účinek na celé tělo, posiluje imunitu, nasycuje tělo užitečnými zdroji;
 • hrozny- červené bobule zvyšují produkci spermií a plodnost;
 • čokoládaje jediná pozitivníodpověď na otázku, zda sladká má dobrou účinnost, protože čokoláda přispívá k produkci serotoninu (hormonu potěšení);
 • granátové jablko- čistí krev, posiluje imunitu, zlepšuje fungování celého organismu;
 • celer​​- zdroj vitamínu C, který posiluje cévní stěnu, odstraňuje toxiny, zabraňuje prostatitidě;
 • zelí- Vláknina stimuluje další produkci testosteronu;
 • jahody- zdroj zinku, který je nezbytný pro produkci hormonů.

Škodlivé potraviny

Existuje také mnoho produktů, které mají negativní účinek na účinnost.Například účinek máty v kombinaci se zeleným čajem je dobře znám, je možné ji snižovat průběžně.

To také zahrnuje:

 • cukr- můžete pochopit, zda sladké ovlivňuje účinnost, pokud víte, že cukr zvyšuje inzulín, a snižuje sekoncentrace testosteronu v těle;
 • sůl- v nadbytku zvyšuje krevní tlak, odstraňuje tekutinu, načte srdeční sval, snižuje syntézu testosteronu;
 • káva, silný čaj, kakao, čokoláda, mate- kofein v kompozici v nadbytku expanduje krevní cévy, zhoršuje příchod krve do varlat, snižuje hladiny testosteronu;
 • soda- takové nápoje obsahují velké množství cukru, konzervačních látek a kyselin, které mají nadměrný diuretický účinek a narušují distribuci testosteronu v těle;
 • alkohol- alkohol vede kskutečnost, že testosteron je přeměněn na ženské hormony;
 • uzené produkty- obsahují těkavé karcinogeny, které v nejhorším případě mohou způsobit toxické poškození tkání varlat;
 • pekařské výrobky a vdolky- vysoký kalorický obsah vede k nadměrné hmotnosti, zvýšení inzulínu, a tím i nižší účinnosti;
 • rychlé-potraviny- obsahuje trans tuky, konzervační látky, cholesterol, který přispívá k rychlému přírůstku hmotnosti a snížení pohlavních hormonů.

Závěr

Vědět, jaké faktory mají negativní vliv na sexuální funkce, můžete okamžitě zabránit sexuální impotenci.Vědět, jaké faktory zvyšují účinnost, je možné při prvních alarmujících příznacích rychle zjistit stav močového systému.Vědět, které potraviny jsou škodlivé pro účinnost, a které jsou užitečné, můžete kompetentně udělat dietu.