Co když vousy rostou nerovnoměrně?

Móda pro vousy zaplavila téměř celý svět, na ulicích av místech veřejných shromáždění lidí bylo vidět stále více vousatých mužů. Muži tak zdůrazňují svou mužnost a brutalitu, něčí vousy pomáhají přitáhnout pozornost od opačného pohlaví, někteří - přizpůsobit tvar obličeje. Ale co ti muži, kteří mají vousy, rostou nerovnoměrně a v některých částech obličeje nerostou?

Pro zkažení aspirací člověka pěstovat vousy může nerovnoměrný růst štětin, protože to, co plešatý místa a mezera ve vousu se objeví s časem. V tomto případě odborníci doporučují určit příčiny tohoto jevu, odstranit je a pak se znovu pokusit pěstovat vousy. Existuje také mnoho technik, jak bojovat s tímto problémem, díky kterému bylo mnoho mužů schopno pěstovat rovnoměrnou, jednotnou vousy.

Příčiny nerovnoměrného růstu štětin

Obecně se ztráta vlasů a jejich nedostatek v lékařské praxi nazývá alopecie. Stejný termín může být aplikován na muže, jehož vousy nerostou rovnoměrně, ale na některých místech zanechává plešatá místa a „prázdné“ oblasti. Nejčastěji takové problémy se štětinami signalizují muži, který je uvnitřtělo má závady a porušení. Najdete je v diagnóze na klinice, teprve po zjištění příčin nerovnoměrného růstu vousů si muž vybere účinné metody k nápravě situace.

Může existovat několik důvodů:

 1. Autoimunitní onemocněníjsou způsobena nesprávným fungováním imunitního systému na některých místech, protilátky inhibují růst vlasů.
 2. Systémová onemocnění- psoriáza, diabetes, ekzém, atopická dermatitida nebo virová onemocnění. Nemoci vyžadují udržovací léčbu, aby nedošlo k narušení růstu tělesných vlasů.
 3. Narušení psycho-emocionálního stavu- ztráta vlasů může začít v důsledku pravidelného stresu, duševní a fyzické únavy, oslabujícího stresu a neurózy.
 4. Downův syndrom- plešové skvrny a nerovnoměrný růst vlasů jsou typickými příznaky této patologie.
 5. Dlouhé léky- mnoho účinných léků má vedlejší účinky, mezi nimiž může být alopecie. Proto může být po vysazení léku obnoven normální růst štětin.
 6. Změny související s věkem- v pubertě může být růst vousů nerovnoměrný, v tomto případě zbývá jen čekat na změny.
 7. Nedostatek pohlavních hormonů- porucha syntézy progesteronu a testosteronu může vést k nerovnoměrnému růstu štětin, takže musíte projít krevním testem.
 8. Nesprávná péče- nesprávně provedené holení štětin a nekvalitní strojmůže zlomit vlasové folikuly a folikuly, vyvolat jejich křehkost a ztrátu.


V závislosti na důvodech, proč vousy rostou na místech a v troskách, může člověk zvolit správnou metodu pro boj s tímto problémem.Nejdříve se však musíte těchto faktorů negativního vlivu zbavit.Bude nutné věnovat pozornost životnímu stylu a výživě člověka, protože často nedostatky vitaminů a špatné návyky kazí kvalitu vousů.

Proč kníry rostou rychleji než vousy?

Mnoho mužů má tak zvláštní a atypickou tendenci, když knírek roste mnohem rychleji než samotný vous.Může k tomu být několik důvodů, a za účelem jejich zřízení a nalezení řešení problému stojí za to navštívit trichologa, který je vyšetřován na klinice.Pouze lékařský specialista poskytne přesnou odpověď, proč knírek roste rychleji než vousy.

​​

Ve skutečnosti existuje několik důvodů:

 • genetická predispozice;
 • nesprávná péče o pokožku obličeje a holení;
 • Nedostatek testosteronu na pozadí nízké fyzické aktivity, nadváhy a nezdravé stravy;
 • přítomnost špatných návyků;
 • puberta v člověku;
 • chronické nemoci v těle.

Teprve po zjištění důvodů, proč knír roste rychleji než vousy, může člověk odstranit tento typ nerovnoměrného růstu vlasů.V případě genetické predispozice pomůže buď transplantace vlasů nebo mezoterapie.

Pro Úřpomoc! Nejčastěji je pozorován nerovnoměrný růst vousů u těch mužů, kteří nadměrně trénují v tělocvičně, nerovnoměrně rozkládají zátěž a odpočívají.V tomto případě tělo zažívá stres, úroveň pohlavních hormonů je narušena a růst strniště se stává vzácným, nerovnoměrným.

Řešení problémů

V případě, že vousy rostou pouze na některých místech nebo v místech, je třeba konzultovat s trichologem, co dělat, aby se situace napravila.U některých pacientů lékaři předepisují léky, jiní pomáhají konzervativní tradiční medicíně.V ojedinělých případech se člověk rozhodne učinit drastické kroky, pokud se ukázalo, že konzervativní metody jsou neúspěšné.

Léčiva

K určení, s pomocí kterých léků můžete problém odstranit, když vousy nerostou na jednom místě, můžete se poradit s lékárníkem.Nejčastěji užívanými léky, ve kterých je účinná látka minoxidil.Tato složka rozšiřuje krevní cévy, urychluje průtok krve a mikrocirkulaci krve, upravuje výživu kůže a vlasových kořenů.To vše stimuluje neaktivní žárovky k „probuzení“.

Zrychlený krevní oběh je vždy doprovázen zrychleným metabolismem.Díky tomu se dnes spreje, krémy, masti a tablety s takovou látkou aktivně používají proti alopéci a nerovnoměrnému růstu štětin na obličeji.A tak, aby vousy nikdy nerostly v kusech, používejte přípravky s Minoxidilem.několik měsíců, i když je tento efekt patrný mnohem dříve.

Dobré výsledky ukázaly přípravky přípravku Aleran a Shevelux.

Poradenství! Vzhledem k tomu, že Minoxidil ve své čisté formě poskytuje rychlý účinek, ale je doprovázen vedlejšími účinky, takže lícní kosti, tváře, krk a brada vousů rostou rovnoměrně a silně, je lepší používat produkty s nízkou koncentrací této látky.

Populární recepty

Jistým znamením, že vousy nerostou všude stejně rychle a hustě, může být nedostatek cenných látek v těle.Proto je lepší, aby muži brali vitamínové komplexy, vyrovnávali výživu a pohybovali se více.Jako tradiční medicínu lze použít následující recepty:

 1. Burdock a ricinový olej.Oba oleje jsou smíchány ve stejném poměru, otřeny dlaněmi, aby se zahřály, a pak se třely do čisté a suché kůže.O hodinu později je třeba se umýt teplou vodou a mýdlem.
 2. 83) Byliny.Pomocí lopuchu, dubové kůry, heřmánku nebo kopřivy je možné připravit odvar a pravidelně ho opláchnout na kůži obličeje, kde štětiny nerostou rovnoměrně.
 3. Masky.Pro přípravu masek můžete použít složky, jako jsou rostlinné a éterické oleje, vaječný žloutek, brandy, paprika, hořčičný prášek, med.Kompozice se třese do čisté, suché kůže na obličeji, která se udržuje po dobu 15-30 minut a promyje se mýdlem a vodou.


Pokud vousy rostou v kusech po dlouhou dobu, lidové prostředky mohou pomoci pouze tehdy, pokud se používají pravidelně po dobu 3-6 měsíců.Čím délepodobná péče bude prováděna, tlustší a delší bude růst nových vlasů.

Radikální metody

Pokud vousy rostou pouze na bradě nebo na celém obličeji, ale s problémy a konzervativní metody nepomáhají dosáhnout výsledků, odborníci doporučují uchýlit se k radikálním metodám.Účinným řešením, jak udělat dlouhé a tlusté vousy, bude návštěva plastického chirurga.S pomocí transplantace vlasů můžete naplnit kousky vousů, kde není dostatek vlasů.

Operace nemusí okamžitě přinést 100% výsledek, poněvadž některé folikuly často nezakrývají kořeny na novém místě.Kromě toho, tento typ operace je poměrně drahé, takže ne všichni muži si mohou dovolit tento způsob odstranění problému.Stojí za to věnovat pozornost indikacím a kontraindikacím a pak rozhodnout o takovém riskantním kroku.Žádný z lékařů nezaručuje, že se problém včas neobjeví.

Závěr

Situace, kdy člověk pěstuje vousy se vzácnými holohlavými místy a je nerovnoměrný, ve skutečnosti vyžaduje pozornost a práci na sobě.Člověk by neměl přijmout diagnózu trichologa jako větu.Je-li možné určit přesné důvody nerovnoměrného růstu vousů, odstranit je, a také poskytnout kůži a vlasům kompetentní a komplexní péči, po šesti měsících se vlasy v obličeji obnoví a rostou, jak to bylo v přírodě u mužů.