Co jsou pracovní letní a zimní boty pro muže?

Pracovní obuv je dnes nepostradatelným atributem mnoha mužů v souladu s jejich odbornou činností. V pracovních podmínkách je její jméno spíše bezpečnostní botou a musí splňovat základní požadavky a normy. Kromě toho to může být zimní nebo pracovní letní obuv pro muže, respektive sezóna roku také určuje výběr obuvi.

Práce v mnoha podnicích není možná bez specializované obuvi a oděvu proso. S ohledem na každý typ činnosti odborníci vytvořili různé typy a modely obuvi, které splňují stávající pravidla. Boty mohou být letní, zimní nebo celoroční, liší se ve stylu a výrobních materiálech. Zbývá se seznámit s každým typem a požadavky na ně.

Co jsou pracovní obuv nebo bezpečnostní obuv?

V současné době existuje velké množství podniků a průmyslových odvětví různých oblastí činnosti. Prakticky všechny poskytují pracovníkům pracovní oděv a pracovní obuv pro pohodlné a bezpečné plnění jejich úředních povinností. Odborníci odkazují na kategorii osobních ochranných pomůcek. To znamená, že je primárně určen k ochraně zaměstnance před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

V moderní společnosti vyrábí pracovní obuv pro mužepodle oficiálně stanovených standardů kvality. Podle formy provedení se mohou bezpečnostní obuv lišit podle typu, kromě toho je rozdělena na zimní, letní a celoroční obuv. Chrání člověka před vnějšími vlivy - defekty, otřesy, nízké teploty, voda, skluz, elektrická a elektrostatická pole, alkálie atd.

Všechny druhy pracovní obuvi

Moderní trh speciální obuvi nabízí širokou škálu modelů a odrůd, které se liší nejen svým účelem, ale také výrobními materiály, ročními obdobími, kvalitou a cenou. Obecně se odborníci liší v těchto typech pracovních bot pro muže:

 1. Polokošile- používá se v teplém období nebo v offseason. Patří mezi ně boty, boty a nízké boty, sandály a boty. Nejčastěji jsou tyto boty vyrobeny z kůže, pokud se předpokládají obzvláště nebezpečné druhy povolání, častěji se používají nízké boty s kovovou vložkou. Takový typ pracovní obuvi má nutně polyuretanovou podešev, díky těmto vlastnostem je obuv požadována v montážních, stavebních a průmyslových podnicích.
 2. Gumová obuv, PVC a PU- profesionální obuv pro takové speciality jako elektrikáři a horníci. Navíc gumové boty používají rybáři, protože chrání před vlhkostí.
 3. Zdravotnická obuv- zde jméno mluví samo za sebe, obuv se předpokládá s vysokou mírou komfortu, s přihlédnutím ke skutečnosti, že lidé této profese jsou již dlouho na nohou. BotyJe vyrobena z pružné a měkké kůže s perforací.

Kromě toho odborníci klasifikují pracovní obuv do několika skupin:

 • pracovní - obuv, jejíž ponožka vydrží úder 200 J;
 • profesionální obuv bez ochranné ponožky;
 • ochranná - tato bota bude schopna ránu s silou 100 J.

Je nutné rozlišovat mezi ochrannou obuvi pro boty s hřídelem různých výšek, přezkami a pantoflemi, botami a nízkými botami, botami a mnoho dalšího.

Základní požadavky na pracovní obuv

Aby pracovní obuv splňovala svůj funkční účel a předpokládala dlouhou životnost, pro její výrobu se navrhuje řada obecně uznávaných požadavků a norem stanovených zákonem. V současné době musí obuv pro tento účel splňovat tyto parametry:

 • odolné vůči mechanickému namáhání, chránící končetiny mužů před řezy, rázem, vlhkostí, chladem atd.;
 • měl by mít podešev, která zajistí stabilní polohu bez posouvání;
 • Materiály pro obuv musí být odolné vůči teplotním výkyvům a nízkým teplotám;
 • povrch boty musí chránit před proudem, zářením, toxickými látkami a jedy;
 • Materiály pro obuv musí být vodotěsné.
Důležité!Všechny požadavky na pracovní obuv jsou dnes uvedeny v GOST a TU Ruska.

Pokud se jedná o koženou obuv, měla by být i pravá kůžejeho horní část, nebo celá oblast, navíc je dno nutně vyrobeno z kaučuku nebo polymeru s tvarovým nebo hřebenovým upevněním podešve.Vrcholky bot jsou ošetřeny vodou odpuzujícími nebo refrakterními charakteristikami a někdy doplněné kovovými špičkami.Zimní boty jsou také ohřívány kožešinou.

Životnost

Stanovenou životnost splňují pouze vysoce kvalitní pracovní obuv, která splňuje všechny normy a požadavky.Veškeré podmínky týkající se oděvů a obuvi pro zvláštní účely upravuje článek 221 zákoníku práce Ruské federace.Životnost ovlivňuje několik faktorů:

 • podmínky znečištění;
 • odečty teploty;
 • klimatická zóna;
 • činnost;
 • výrobní materiály.

Pokud se jedná o boty s dřevěnou podešví, jejich životnost je v průměru šest měsíců.Pokud vezmeme v úvahu několik klimatických pásem, životnost oděvů a obuvi bude následující:

Životnost boty se počítá od doby jejího vydání.I když muž v létě dostal zimní boty, začíná okamžitě odpočítávání jeho vykořisťování.

Závěr

Pracovní obuv pro muže je zimní a letní v závislosti na ročním období.V tomto ohledu existují sandály, boty, galoše, boty a nízké boty, stejně jako boty.Při výběru pracovní obuvi je důležitým kritériem typ profesní činnosti a pracovní podmínky osoby.A všechna pravidla a požadavky na šicí obuvzákoníku práce a zákoníku práce.