Co jsou muslimské klobouky pro muže?

Různé země mají svůj vlastní národní oděv.Většina lidí je obeznámena s obrazem muslimské ženy a charakteristickými rysy jejího oblečení.Mnohem méně lidí ví, že muslimští muži musí také dodržovat skromný oděv a nosit speciální muslimské klobouky pro muže.

Historicky, muslimové v různých částech světa jsou oblečeni jinak - často následují místní zvyky, které předcházely islámu, a nikdo se o tyto rozdíly obvykle nestará.Ve starých časech byly komunity spíše izolované, což umožnilo každému, aby měl své zvyky a tradice.

Muslimský kostým s popisem a fotografií

Pro muže jsou pravidla islámského oděvu mnohem méně restriktivní, ale neméně důležitá:

  • by měli zahrnovat astry (část pupku kkolena) před všemi nepříbuznými ženami;
  • nenosí zlato a hedvábí ani oblečení od ženského šatníku;
  • by měly nosit spodní prádlo nad kotníky.
Pro informaci! Člověk musí dodržovat pravidla v oblečení, i když není přítomen žádný opačný sex nebo se modlí sám.

Thobe (tunika) je dlouhý oděv, který nosí muslimští muži.Vrchol je obvykle šitý jako košile, ale délka k kotníkům, fit je volný.Thobe je obvykle bílý, ale onMůže být také v jiných barvách, zejména v zimě. Se spoléhat na zemi, variace Thobe mohou mít jména talíře (opotřebovaný v Kuvajtu) nebo kandura (obyčejný ve Spojených arabských emirátech).

Bisht- hladší pánská pláštěnka, která se někdy nosí přes pánský šátek. To je obyčejné mezi vyšší vládu nebo náboženské vůdce a ve zvláštních příležitostech takový jako svatby.

Serwal- bílé bavlněné kalhoty, které muži nosí pod oblečením nebo jinými druhy pánských šatů, spolu s bílou bavlněnou košili. Používají se také jako pyžama. Tyto kalhoty mají elastický pas nebo nastavitelnou šňůrku. Tyto kalhoty jsou také známé jako mikasser.

Na indickém subkontinentu nosí muži a ženy dlouhé tuniky, které se nazývají Šalwar Kamez. Nosí se přes volné kalhoty (shalvar) a jméno Kamez odkazuje na tuniku.

Dalším prvkem oděvu mužů je isar. To je široký pruh látky, který se obalí kolem pasu, jako sarong a zastrčený do pásu. Je distribuován do Jemenu, Spojených arabských emirátů, Ománu, částí indického subkontinentu a jižní Asie.

Pro informaci!Materiálem je běžně používaná bavlna se vzory tkanými do tkaniny.

Pokrývky hlavy Muslimové

Čepice „takiya“ nebo modlitební čepice se považují za úctyhodný doplněk k kostýmu muslimské osoby, zejména v náboženských případech nebo při cestě do mešity. TypPokrývky hlavy používané muslimy se liší mezi islámskými zeměmi v závislosti na tradici a módě.

Společné hlavní typy pánských klobouků:

  • lebky;
  • fez;
  • turban;
  • zabalený kapesník.

Guthra a Egalje mužská muslimská čelenka, která je čtvercovým nebo obdélníkovým šátkem, spolu s lanem (obvykle černým), které jej upevňuje na místě.

Stanovisko odborníka
Helene Goldman
Mužský stylista-tvůrce obrazu
Zpočátku bylo takové černé lano používáno k vázání kolenních kloubů velbloudů.

Gutra (šátek) je zpravidla bílá nebo se šachovým vzorem:

  • červená a bílá;
  • černá a bílá.

V některých zemích se nazývá shemagh nebo keffiyeh. Egal (lano, pásmo) je volitelné. Původ jeho výrazné pestré barvy se může týkat starověké Mezopotámie a symbolizovat rybářské sítě. Bílé nitě, které jsou často lemovány šátkem, vypadají jako svěží řasy velbloudů.

Následující jména jsou známa různými jmény mezi muslimskými muži po celém světě, turbanem. Jedná se o dlouhý obdélníkový kus látky (od 2 m do 16 m), který je ovinut kolem hlavy nebo nad lebkou. Umístění záhybů v tkanině závisí na regionu a jeho kultuře. Turban je tradiční styl mezi muži severní Afriky, Íránu, Afghánistánu a dalších zemí regionu.

VíceJedna čelenka muslimských mužů s názvem Fez je plstěný klobouk, také známý jako „tarbush“, který se často nosí přes lebku. Původní verze bývá zaoblená a měkká. Turecká verze je tvrdší - s rovnými stranami a často červená se štětcem. Egypt v roce 1820 tento klobouk proměnil ve vojenskou uniformu.

Obrázky


Závěr

Muslimské klobouky jsou více než jen doplňkem. Volba jejich stylu ukazuje mnoho informací o národnosti, postavení a náboženství. Od dávných dob chrání lebky, turban a přehozené šátek arabské muže před sluncem, pískem a horkými a studenými větry v pouštním prostředí. Postupem času se pánské pokrývky hlavy přesunuly z čistě praktického do efektivního krejčovství.