Co je tříselný kanál z hlediska anatomie?

Struktura celého organismu a jeho hlavních oblastí je uvedena v učebnicích anatomie, každý by měl znát hlavní body a rysy. To napomůže včasné prevenci a identifikaci jakýchkoli abnormalit a patologií a pochopení struktury organismu jako celku. Například, muži potřebují vědět, co je tříselný kanál, anatomie struktury tohoto oddělení je celá infrastruktura.

Inguinální kanál je zodpovědný za strukturu, složení a funkci celého urogenitálního systému, zejména mužského vnějšího genitálu. Proto hovoříme o takových procesech, jako je činnost močového systému, odstraňování škodlivých látek z těla, pohlavní styk, ejakulace a narození potomků. V tomto ohledu můžeme říci, že tříselný kanál je mimořádně důležitým oddělením v těle, které je třeba studovat.

Co je tříselný kanál?

Mužský tříselný kanál se nachází v oblasti břišní stěny. Lékaři nazývají tříselný štěrbinový kanál, který je poněkud odlišný u mužů a žen. Délka mužského tříselného kanálu je asi 6 cm a jeho šířka je 1-2,5 cm, vzhledem k umístění varlat a testikulárního prolapsu je tříselný kanál u mužů o něco větší než u žen.

Stanovisko odborníka
\ t
Elena Druzhnikova
Sexolog. Rodinný expertvztahu. Rodinný psycholog.
Inguinální kanál není samostatný orgán nebo systém, je to jen část těla, skládající se výhradně ze svalů, které tvoří vnější a vnitřní prstenec. Při vyšetření a pohmatu lékaře by měl být tříselný kanál hladký a dostatečně elastický a všechny výčnělky a novotvary mohou být ukazateli patologií.

Inguinální kanál je tvořen v důsledku rozšíření vnitřních šikmých a příčných svalů na vnější dvě třetiny drážky tříselného vazu a během střední třetiny vazu svaly nerostou spolu, volně se šíří prostřednictvím kruhového vazu (spermatická šňůra). To znamená, že lze říci, že tříselný kanál je trojúhelníkový nebo mírně oválný štěrbina, která se tvoří mezi příčným svalem a spodními okraji vnitřního šikmého svalu.

Struktura tříselného kanálu

Pro podrobnější studium této části těla člověk potřebuje znát strukturu tříselného kanálu. Tříselný trojúhelník je omezen na několik částí:

 • dolní část - zde je vazba Puparto;
 • mediální vaz svalu - vnější okraj rectus peritoneum;
 • horní část - tříselný kanál je omezen kolmo, klesá z bodu mezi vnější a střední třetinou tříselného vazu na rectus peritoneum.

Struktura pánského třísla také zkoumá vnější a vnitřní otvor a čtyři stěny. Konkrétně:

 1. Vnitřní otvorje třílistý hluboký kroužek, který je umístěn o jeden a půl centimetru výše odstředně vazivový vaz.Jedná se o díru v příčné fascii, kde spermatická šňůra prochází přímo.Tato díra se nazývá laterální inguinální fossa, která je ve struktuře omezena třísložkovým vazem nahoře, vnějším pupečníkem zevnitř.

2Vnější otvorje tříselný prstenec umístěný venku, omezený na boční a střední nohy, meziplošníková vlákna nahoře, ohnutá zevnitř svazkem svalů.

Také anatomie struktury této části mužského těla zkoumá několik stěn tříselného kanálu, a to:

 • aponeuróza vnějšího šikmého břišního svalu je umístěna před tříslem;
 • příčná fascie - je umístěna na zadní straně třísla;
 • ​​
 • inguinální vaz - lze vidět ze dna struktury;
 • ​​
 • vnitřní šikmé a příčné břišní svaly (zavěšené okraje) - umístěné na horní straně třísla.

Pokud vezmeme v úvahu mužské tělo, inguinální kanál nese spermatickou šňůru uvnitř sebe, jsou zde také ileo-inguinální nerv a genitální větev femorálního genitálního nervu.Část, která začíná na horní stěně tříselného kanálu a končí na spodní stěně, se nazývá inguinální mezera v medicíně.

Slabá místa tříselného kanálu a možné patologie

U mužů je vzhledem k povaze struktury tříselného kanálu náchylný k určitým chorobám, nejčastěji je to tříselná kýla.Zranitelnost kanálu spočívá v tom, že některé jeho orgány jsou venku a mají vyboulenou strukturu.Lékařstvíidentifikuje několik zranitelností v mužském slabině:

 • samotný tříselný kanál a jeho jámy, kde se často objevují kýly;
 • supravesikulární fossa, která se nachází mezi záhyby pobřišnice v blízkosti pupku nad močovým měchýřem (nejedná se pouze o inguinální, ale i klouzavé kýly);
 • vnitřní femorální prstenec, resp. Femorální kýla v záhybu a třísvalový vaz svalu se může objevit;
 • kanál pro uzavírání drážek;
 • pupečníkový kroužek, a tedy pupeční kýla;
 • bílá čára v oblasti slabin, kde se mohou vyskytnout defekty aponeurózy.
Studujeme-li detailně anatomii struktury celého tříselného kanálu, můžeme říci, že je spíše slabě chráněn přírodou před poraněním, poruchami a patologiemi. V medicíně se vyskytují časté případy, kdy určité orgány vyšly přes tříselný kanál, v důsledku čehož byla provedena diagnóza - kýla. Kromě toho třísla zahrnuje důležité orgány zodpovědné za reprodukční, močové a sexuální funkce mužů.

Současně je celý tříselný kanál chráněn tělem s uspořádáním různých svalů. Na medaili je však další strana, například se zvyšujícím se tlakem mohou být vnitřní orgány stlačeny, které se navzájem tlačí zpět. Faktory, jako je vzpírání, těžké kašle, chronická zácpa a adenomy prostaty a proliferace tkáně žlázy mohou vyvolat kýlu a jiné poruchy.

Závěr

Inguinální kanál je dělení mužského těla sestávajícího ze svalové tkáně, která na povrchu tvoří trojúhelník.spodní část břicha.To může také zahrnovat vnější pohlavní orgány, to je, penis, varlata a šourek, ale anatomie struktury tříselného kanálu pouze zvažuje svaly.Hranice tříselného kanálu jsou omezeny na několik stran - aponeuróza vnějšího šikmého svalu, vazba Puparte, příčná fascia a vnitřní šikmé a příčné břišní svaly.Podrobnější stavební body lze zobrazit na diagramu tříselného kanálu.