Co je to vousy, jaké jsou jeho výhody a nevýhody

Vousy jsou již dlouho populárním trendem mezi muži.Už v mnoha ženách nezpůsobuje rozhořčení, ale spíše radost a dokonce chtíč.Zvláště vousatý lemoval mnoho hvězd.Samozřejmě nastavili trend pro dnešní mládež.

Proto jsou dnes velmi populární mnohé kadeřnické procedury související s vousy.Ano, můžete ji snížit, můžete si tvarovat vousy doma.Hlavní je zvyknout si na to, na co je mnoho mužů zvyknuto.Ale je tu příležitost utopit vousy.Je zajímavéPřečtěte si o tom níže.

Co je tónování vousů?

Existují případy, kdy muži nejsou spokojeni s barvou vousů.Tolley přichází v jiné barvě s vlasy na hlavě, s roky, kdy se štětiny začnou zakrýt šedivými vlasy.A ne všichni muži jsou ochotni vyrovnat se s prvními známkami stáří.

A pak, aby pomohl silnějšímu pohlaví, přichází tónování vousů.Tento postup kadeřnictví je dobrý způsob, jak zamaskovat malé nedokonalosti.

Tónování vousů lze nazvat dočasné barvení.

Důležité!Na rozdíl od barvení není tónování škodlivé.

Pokud porovnáme tónování a skutečné barvení, samotný toner nevytlačí přirozený pigment, tzn. Barva vlasů a nepronikne vlasovými folikuly. Všechno kouzlo se odehrává na úkor filmu, který zůstává na váze vlasů a vytváří dočasný barevný film. Pouze časem se barva omývá, ale o ní se podrobněji dočtete později.

Čím déle brada drží odstín barvy, tím silnější a bohatší je barva. V průběhu barvícího procesu zkušení řemeslníci vědí, že je zakázáno oplachovat předem - barva nebude přijata.

Fáze omítky

Takže doma, bez toho, že byste se uchýlili k pomoci odborníků, můžete také nezávisle utopit vousy. Poprvé bude vždy obtížné, možná i kus. Ve skutečnosti však tento postup není nepříjemný a lze říci i jednoduchý. Podívejme se na to ve fázích postupu.

Příprava

Jednou z prvních a důležitých fází je příprava. Je nutné prát vousy před zákrokem, protože Procedura se provádí výhradně na čistých vlasech. To je způsobeno tím, že obličej bude mít hodně sebum vylučované póry.

Půjčka po mytí vousů musí být sušena pouze o polovinu. Protože je nutné barvit na mírně vlhké vlasy.

Budete potřebovat tyto nástroje:

 • Kartáč na vlasy
 • Kartáč
 • Mys
 • Nádoba na tónovací látku

Všimněte si, že tyto věci obvykle nemátepak běh kolem postupu pro byt a obchody - připravte vše v ruce k dispozici.

Aplikační metody

Počáteční výsledek určí použití toneru.Musíte to udělat opatrně a ne tak hrozné.

Rada. Ne každý kartáč je vhodný pro proceduru tónování.Kupte si speciální.

Dodržujte dobře známá pravidla odborníků:

 • Vousy si umyjte šamponem.
 • Vousy osušte ručníkem.Použití na kapání a příliš mokré vousy je zakázáno.Je důležité, aby vlasy nebyly příliš suché a suché.Podívejte se na střední zem.
 • Zakryjte ramena pláštěm.To vám ušetří nepříjemné účinky kapající barvy.
 • Nyní přichází jedna z nejdůležitějších fází - aplikace toneru.
 • Než se však rozhodnete, jak chcete vousy částečně nebo úplně natřít.Pokud je vaším hlavním cílem šedivé vlasy, budete muset po obvodu potrhat vousy.
 • Oddělte každou oblast hřebenem a aplikujte toner speciálním štětcem.
 • Pokud zbarvíte celou plnovous, nejprve ji rozčesávejte a od okrajů do středu naneste toner.
 • V každém případě je nutné celý postup provádět opatrně a pomalu.Není třeba aplikovat hodně nebo trochu barvy.Jako vždy hledejte střední půdu.Důkladně potřete všechny oblasti.

Jak dlouho trvá?

Odpověď na tuto otázku bude záviset na výsledku a sytosti barev, které chcete obdržet. Tonery různých výrobců se mohou lišit v čase, který musí být dodržen po aplikaci.

Nejkratší doba uchovávání toneru na vousech je 5 minut. Tentokrát bude stačit, aby se brada dostala do světlého stínu. Vhodné pro tónování šedých vlasů.

Maximální doba expozice je až 40 minut. Tentokrát je dost na to, abych získal co nejvíce nasycené barvy.

Před použitím zkontrolujte, co výrobce doporučuje na obalu. Čas, podmínky a doba trvání efektu - vše bude uvedeno na obalu toneru.

Správně vymyjte odstín

Poté, co uplynul čas, který potřebujete, je nutné tónování opláchnout teplou teplou vodou bez šamponu.

Opláchněte vousy, dokud nebude voda normální. To umožní rozhodnout, zda je toner zcela vypraný.

Potřebuji po zákroku hydrataci?

Je lepší nepoužívat kosmetiku po zákroku. Mohou to ovlivnit a negovat. Takže je lepší neaplikovat žádné krémy a balzámy.

Nevýhody postupu

Jeden z hlavních nedostatků lze považovat za skutečnost, že s každým mycím tonerem z vousů se vypere. Časem se barva rozplyne a šedá se začne objevovat.

Obecně není postup toxický, protože Materiály nemají s čpavkovou barvou nic společného.

Proto výhody postupu daleko převyšují jeho nevýhody, které mohou být uvedeny na prstech jedné ruky.

Co je důležité věnovat pozornost před a po tónování

Je třeba předem určit barvu, ve které chcete vousy utopit. Podívejte se, jakou barvu jste měl předtím a co se stalo poté. Pouze vzorkováním získáte ideální čas pro udržení toneru a dokonalé barvy.

Pro informaci.Po tónování vousů nevyhazujte zbývající barvu. Nechte ji zaplnit vynechané chlupy.

Šedá vousy budou vyžadovat pečlivější zbarvení, takže dávejte pozor na to, zda nezůstaly nezmařené vlasy.

Doporučení odborníků

Odborníci doporučují zvolit barvu zbarvení velmi pečlivě. Není třeba jít do extrémů. Stop pro přirozenější a hluboké barvy.

 • Koupit levné tonery. Budou omýt za méně než několik týdnů.
 • Hledejte svou individualitu a barva přijde sama od sebe.
 • Holičství nedoporučuje, aby se zapojili do tónování. Doporučují to ne více než jednou za měsíc.
 • Odborníci opatrně nakupují barviva a mají větší sklon k toneru.
 • Pokud si stále nejste jisti svými schopnostmi, je lepší dát je do rukou profesionálů.

Recenze

Valentine, 55 let

Po více než 10 let jsem si vybarvoval vousy pro sebe. Mohu říci, že efekt je dostačujícíněkolik týdnů. Tento postup však není tak složitý a každý měsíc jsem tonizoval a všechno je už po ruce a proces sám o sobě nezbývá mnoho času. Tak jsem se do toho dostal sám a nejsem, neplatím obrovské peníze - ale dělám všechno sám.

Emil, 26 let

Minulý měsíc začal blednout vousy. To se mi líbilo. Barva je sytější, hluboká. Můžu říct, že jsem byl rád. Poprvé jsem to zkoušel sám, doma a všechno dopadlo. Zpočátku velmi znepokojen, ale marně. Doporučuji každému, aby pěstoval vousy a změnil obraz!

Kirill, 45 let

Moje žena má vousy odstíny pro mě, je to kadeřnice. Sedin se minulý rok objevil s pomocí toneru, zatímco žádný z mých přátel neví o stříbrných vlasech. Musí to být řečeno, alespoň pro mě. Tam byly samozřejmě selhání, když barva byla zjevně moje, ale toner byl rychle vymyt a snadno vybrat jiný odstín.

Alexey, 78 let

Dnes už nejsem tonizovat vousy - odešel jsem do důchodu a stal se skutečným dědečkem. Ale předtím jsem drasticky změnil barvy - z fialové na černou. Překvapil každého kolem a vzpomněl si na všechno jako na světlou osobu. Můžeme říci, že je to můj trik.

Tónování - pevné plus

Samotný postup nebyl tak nepříjemný. Hlavní věc je vybrat si "vaši" barvu a pěstovat krásné vousy. Zbytek je maličkost. Postup má pouze některé výhody. Z minusů - toner netrvá dlouho.

A plusy jednoznačně překračují tuto malou nevýhodu. Dlouhou dobu můžete řídit všechny nosem.skryj své šedé vlasy.A můžete jednoduše vzít a drasticky změnit obraz - namalovat si vousy v nečekaně světlé barvě.Hlavní věcí je nebát se tohoto postupu - pokud barva nesedí, bude brzy vyplavena a můžete pokračovat v experimentování.