Co je to peněženka pro muže: historie příslušenství

Dobře upravený a harmonicky zvolený vnější obraz člověka mu pomáhá otevřít se před ním všechny dveře na cestě k dosažení svých cílů.Proto stylisté doporučují pečlivě kombinovat oděvy s příslušenstvím, aby získali úplný a úplný obraz.Peněženka je nepostradatelným doplňkem každého obchodníka, ale ne každý ví jistě, jaká je peněženka.

Nejtypičtější chybou mnoha mužů je, že si tyto pojmy zaměňují za peněženku a peněženku.Někteří věří, že peněženka je zastaralý termín, který je spojován s retro věky.Móda pro cizí vypůjčená slova je také trend, takže elegantní design kabelky je ceněn mezi designéry a stylisty.Zůstane jen pro samotné muže, aby pochopili peněženku, co to je a pro co se používá.

Co je peněženka?

Peněženka je doplňkem především pro mužskou polovinu společnosti, určenou výlučně pro ukládání finančních prostředků, osobních dokladů, karet a vizitek před mechanickým dopadem.Díky peněžence má člověk vždy k dispozici všechny potřebné prostředky a věci, ať už jde o peníze, plastové karty, práva na automobily, další dokumenty.Dnes existuje oddělených druhůtoto příslušenství.

Pro informaci!Společně s termínem „kabelka“ ve Francii, to samé pozná, že si dnes půjčují koncepty jako pouzdro na cigarety, pás s mečem a portfolio.

V rámci hranic Ruska se obvykle peněženka nazývá peněženka, ačkoliv rozdíl mezi těmito dvěma pojmy existuje. Pokud mluvíme o peněžence, je to spíše ženské obdélníkové příslušenství s bouchanými dveřmi na zámku nebo západce. Ale v případě kabelky je podobná verze peněženky zdvojnásobena nebo ztrojnásobena, uzavírá se tlačítkem nebo magnetem. A zpravidla to může být pouze mužská kabelka, ženy toto příslušenství nepoužívají.

Původ a význam slova

Abychom porozuměli významu slovní peněženky, je třeba se obrátit na překladatele z francouzštiny do ruštiny, protože to bylo ve Francii, která vznikla před mnoha lety. Odvodit termín ze slovesa „porter“, to znamená nést něco, stejně jako podstatné jméno „monnaie“, označující peníze nebo měnu. Peněženka po doslovném překladu tedy znamená doplněk k peněžním prostředkům, osobním dokladům a bankovním kartám.

Je třeba vyslovit slovo kabelku podle francouzštiny s důrazem na poslední samohlásku. V angličtině existovala také variace takového výrazu, ale s další kořenovou částí „peněženky“, která vyústila ve slovo „porte-monnaie“. Na chvíli, takový název mužské peněženky byl v běžném použití, alefrancouzská verze postupně nahradila to, a anglický termín nebral kořen.

Příběh vzhledu příslušenství

Každá věc má svou jedinečnou historii a peněženka mužů nebude výjimkou z pravidla.Pokud vezmeme v úvahu historii peněženky v Rusku, zde se toto příslušenství poprvé objevilo v XI. Století.Příslušenství mělo zcela jiný vzhled a tvar, více připomínající látkový sáček, který byl svázán nití, páskou nebo copem.

V té době byla peněženka používána nejen pro přepravu mincí, ale i malá hmotnost.S pomocí závaží byla měřena hmotnost peněženky, když člověk platil drahými kameny, nikoliv mincemi.Pokud vezmeme v úvahu historii peněženky mimo Rusko, její vzhled byl zaznamenán v minulých stoletích před naším letopočtem.V Evropě se podobné peněženky nazývaly jinak - omoner, byly vyrobeny z kůže a lnu.


Nejmodernější peněženky dosáhly dvanáctého století, kdy křižáci dodali Saracenské pilulky zdobené zvonky a rytinami.Tato verze kabelky byla připevněna k opasku majitele, aby se vizuálně prokázal její stav a platební schopnost.V Japonsku, po dlouhou dobu kabelka byla červená nit, na které byly mince navlečeny.A teprve po objevení se kapes v lidském oblečení se peněženky začaly přizpůsobovat.

Závěr

Existuje přesvědčení, že byste si měli koupit peněženku nebo kabelkupovažován za špatné znamení. Pokud však byla peněženka prezentována jako dar blízkými lidmi nebo příbuznými, znamení slibují majiteli trvalý a stabilní zisk, ale uvnitř musí být účet. Módní průmysl dnes nabízí obrovskou paletu typů a typů peněženek - vertikální, dvojité a trojnásobné, z různých materiálů as moderním originálním dekorem. Při výběru peněženky musí člověk vzít v úvahu jeho věk, obraz a obraz, jakož i to, jaké funkce takový doplněk provede.