Co je to maskování vousů a co dělají?

Dlouho se stalo, že přítomnost hustého a dobře upraveného vousu v člověku hovořila o obecné síle jeho majitele a odvážného charakteru. Ale ne každý člen silnějšího sexu se může pochlubit tlustými vlasy na obličeji. Vous je dnes na vrcholu popularity a když nemá dostatečnou tloušťku nebo je pokryt šedivými vlasy, může být frustrující.

Efektivně eliminovat takové nuance kamuflážních vousů. V článku podrobně prozkoumáme technologii postupu, prostředky, které se používají k jeho provedení. Užitečnou informací bude názor odborníků a jejich doporučení.

Co je to kamufláž a na co je?

Kamufláž se také nazývá zahušťovadlo vlasů. V procesu pěstování vousů se mnozí stěžují na nerovnoměrný růst vlasů, jejich řídkost a tvorbu plešatých skvrn. S pomocí kamufláže můžete vizuálně odstranit mezery ve vousu, aktualizovat barvu vlasů a malovat přes šedé vlasy, hlavní věc je vybrat správnou barvu tak, aby výsledek byl co nejpřirozenější.

Vlastnosti postupu

TotoTento postup se liší od obvyklého barvení vlasů.Maskovací přípravky se aplikují denně nebo po každém mytí vousů a poskytují dobrý účinek.Pokud se kamufláž provádí ve speciálním salonu, potom mistři sladí barvu a vyplní bradku speciální tónovací barvou, která se nanáší po dobu nejvýše 5 minut.Po zákroku je nutné použít výživné a obnovující balzámy a olej pro obnovu vlasové struktury.Profesionalita mistra je odhadována jeho schopností zvolit barvu barvy co nejblíže přirozené barvě vlasů.

Důležité! Po maskování by nemělo dojít k prudkému přechodu barev a nepřirozenosti.Výsledek profesionálního zbarvení může trvat až dva měsíce a cena zákroku závisí na délce vousů a množství barvy, která šla do práce.

Druhy kamufláže

V současné době představuje kosmetický trh širokou škálu maskovacích výrobků.Prodávají se ve formě prášků:

 • ;
 • ​​
 • aerosol;
 • lotion;
 • gel;
 • tužka.

Pojďme se zabývat zásadami uplatňování a působení každého typu kamufláže, abyste se mohli správně rozhodnout.

Gel

Tato forma maskování je ideální pro zahuštění vousů a zvýšení hustoty vlasových vlasů.Účinek gelu bude patrný až do prvního praní, po kterém musí být postup opakován.Pro příliš vzácný vegetační gel nedává očekávaný výsledek.Pouze v případě dlouhých vlasůne méně než 3 cm a gel se střední hustotou vlasy zesílí a zjemní.

Výrobek se používá pouze na suché vlasy. Do ruky se vtiskne malý gel, vmíchá se do dlaní a masíruje se do kořínků vlasů.

Pro informaci!Množství gelu, které je nutné pro jeden postup, se stanoví individuálně v závislosti na délce a tloušťce srsti.

Dále se vousy suší fénem za použití vzácného hřebenu pro styling. Měli byste mít na paměti, že barevný gel může rozmazat oblečení, takže je třeba jej používat opatrně.

Lotion

Mléko se používá na principu šamponů. Nanáší se na mokré vlasy vousů, chrlí a nechává po určitou dobu působit. Poté se nástroj vypere pod velkým množstvím tekoucí vody a vlasy se suší. Pomocí lotionů jsou lokální oblasti ztenčování vlasů dobře zakryté (malé plochy).

Aerosol

Maskovací prostředek zabalený ve speciální spreji, kde je pod tlakem. Nástroj je poměrně ekonomicky využitý a několik pshikov dost na to, aby skryl malé holohlavé skvrny na vousech. Obaluje vlasy a tóny pleti.

Tip!Aerosol je třeba pečlivě nastříkat, protože má zbarvení, a pokud se dostane na oděv, může ho poškodit.

Prášek

Takové zahušťovadloVyrábí se v drobivé formě a vypadá jako mastek.Camouflage vousy prášek, je nejjednodušší možnost pro domácí použití.Malá nádoba s volnou kamufláží může být přenášena s sebou jen v kapse a v případě potřeby během dne.Je třeba si uvědomit, že prášek pokrývá nejen chlupy, ale i pokožku obličeje, která u některých lidí může způsobit nepohodlí a nepohodlí, proto prášek není vhodný pro každého.Nedoporučuje se nanášet úplně na všechny štětiny.

Nejlepší je zahuštění vousů na čistých vlasech.Pokud prší venku nebo je doporučena nadměrná vlhkost vzduchu, doporučuje se získaný efekt fixovat lakem, jinak bude krátkodobý.

Tuhé zahušťovadlo

Tato forma kamufláže přichází ve formě tužky, která je zkroucena na principu rtěnky.Koncertní tužka je určena k zesílení malých oblastí vousů nebo kotlet.Dokonale eliminuje malé nedostatky v celkovém obrazu.Výhodou této formy kamufláže je vodotěsné složení a minimální spotřeba.

Barva zahušťovadla

Aby se vousy staraly o maskovací postup, bylo by přirozeně nutné zvolit správný nástroj, a to nejenco nejblíže přirozené barvě vlasů.Každý výrobce se snaží uvolnit svůj výrobek s širokou škálou barev, takže každý člověk může najít svůj vlastní tón.

Jak vybrat správnou barvu zahušťovadla?

Většina výrobců vyrábí zahušťovadla v následujících barvách:

 • černá;
 • tmavý kaštan;
 • střední kaštan;
 • 99) kaštan;
 • lehký kaštan;
 • pšenice;
 • světlá blond.

V některých sériích je šedý odstín pro maskování šedých vousů a bílých popílků, aby se zesvětlily světlé blond vlasy.

Je lepší svěřit první postup výběru barev odborníkovi, který si dokonale vybere tón a sdělí vám výsledek výběru, který můžete použít v budoucnu při použití nástrojů pro maskování.Stylisté mohou smícháním několika maskovacích tónů od jednoho výrobce.Pokud není možné navštívit stylistu, přečtěte si před zakoupením nástroje pokyny výrobce a doporučení, abyste se nemýlili a neudělali správnou volbu.

Skrývá se šedé vlasy?

Profesionální barvy, které se používají v holičstvích, mohou dobře pomáhat tónovaným šedivým vlasům, a tak obraz po několik let omladit.Nonprofesionální prostředky ne tak dobře skrýt vypadající šedé vlasy a přijatý efekt musí být pravidelně aktualizován.Pokud hovoříme o gelech, částečně natírají šedé vlasy (odstín), což vytváří přirozený efekt, skrývají jen několik šedých vlasů.

Doporučení odborníků

Skutečnost, že vousy zdůrazňují mužskou osobnost a brutální styl, již není tajemstvím.Majiteléhusté černé vlasy se nemusíte obávat, že jejich vousy budou vypadat vzácně.V průběhu času, tito muži prostě musí odstínit šedé vlasy, které se objeví.Hnědé vlasy s tenkou chlupovou srstí však pomohou skrýt vady a zvýšit okázalost vousů.

Odborníci doporučují nezapomínat na odchod.Nezapomeňte na použití výživných olejů pro vousy, použijte speciální kosmetiku a masky, které zajistí, že vlasové folikuly budou silné a vlasy na vousech budou měkké a lesklé.

Stylisté doporučují někdy navštěvovat kadeřnictví, aby prováděli maskovací postupy mistrů a profesionálů svého řemesla, jejichž účinek trvá od jednoho do dvou.Výsledek bude snazší udržet sám o sobě, čímž se prodlouží jeho účinek.Souběžně s barvením a zahušťováním vlasů musíte sledovat tvar vousů a udržovat si vlasy v čisté podobě.

Před nákupem zahušťovadel doporučují stylisté věnovat pozornost svému životnímu stylu, aby se vzdali špatných návyků a přehodnotili každodenní stravu.Taková jednoduchá pravidla souběžně s použitím balzámů a olejů mohou poskytnout nezbytné výsledky, aby se vousy zvětšily.

Článek podrobně popisuje informace a popisuje téma maskování vousů.Nyní je jasné, že to je to, jaké druhy zahušťovadel a barev lze použít doma, aby se odstranily nevýhody vlasů na obličeji.Pamatujte, že i když je příležitost pravidelně navštěvovat salon, každý by mělbýt schopen samostatně se starat o vousy a udržet si vzhled na vysoké úrovni.