Co je to královské oholení a jak to jde?

Dnes většina mužů používá vlasy na obličej, aby experimentovala s pohledy a obrazy. Kromě toho, módní trendy se neustále mění, diktovat nošení vousů, pak jeho plné oholení. Moderní stylisté a holiči praktikují mnoho technik holení vousů, jako je královské holení. Mnoho mužů by se to chtělo naučit, protože technika vyžaduje dovednosti a schopnosti.

Královské holení se liší od ostatních staromódních a moderních metod holení, protože hlavním nástrojem je břitva. Pro začátečníky v těchto věcech znamená holicí strojek vysoké riziko poranění kůže, poranění a odření a podráždění kůže. Královské holení proto musí být pečlivě vyškoleno, cvičeno a doporučeno v salonech pro muže.

Co je to královské oholení?

Pouze několik mužů ví, že se jedná o královské oholení. Ale v kruzích kadeřníků, stylistů a holičů je tento termín znám téměř všem. Je známo, že se aristokraté v posledních letech a stoletích neholilišlechtic vždy sloužil jako služebník. V průběhu doby, ctihodní jednotlivci navštívili elitní zařízení, kde holiči oholili vousy.

Pro informaci!Jak je dobře známo, každá nová móda a trendy jsou dobře zapomenuté staré, včetně královského holení. Dnes, mnoho populárních holičství v jejich ceníku v první pozici služeb nabízí přesně královské oholení.

V minulých letech kolem poloviny 20. století byl tento způsob holení knírek a vousů považován za tradiční, ale obyčejní muži měli obyčejné holící strojky, ale pro elitu společnosti byly holicí strojky vyrobeny z kvalitního kovu, byly přidány doplňky a prvky. Královské oholení je oholit si vlasy na obličeji, krku, spáncích a dokonce i na hlavě, ale s použitím břitvy.

Výhody této metody

Obvykle je holení pro každého muže spojeno s podrážděním, odřením a řezy, suchostí a pocitem těsnosti kůže. Aby pochopili, proč je královské oholení opět v módě, stylisté označují hlavní výhody takového postupu, a to:

 • měkká a hladká kůže po dokončení;
 • 100% hladká kůže bez štětin;
 • dlouhodobý pořádek;
 • prevence vrásek;
 • odlupování a odlupování kůže;
 • čistá a zdravá pleť.

Holení podle královské účinnosti se rovná kosmetologickým postupům, protože nejenže nepoškozuje obličej, ale také čistí pokožku, varováníčetné problémy. Široká čepel odstraňuje mnohem více chlupů s jedním průchodem, takže není třeba často škrábat chlupy, jak se to obvykle děje se standardním strojem.

Co je pro řízení nezbytné?​​

K provedení takového postupu potřebuje člověk skromný arzenál nástrojů a zařízení. Seznam nezbytných položek obvykle zahrnuje:

 • krém na holení;
 • břitva;
 • kartáčové kartáče pro napěnění výrobku a jeho nanesení na kůži;
 • mísa na šlehačku;
 • pasta a pás pro korekci;
 • krém nebo gel po holení.

První zkušenost s použitím nebezpečného holicího strojku bude obvykle doprovázena řezy a abrazemi, takže je důležité skladovat na dezinfekčních prostředcích. Kosmetičky a holiči doporučují používat kamenec pro rychlé hojení ran.

Důležité!Řezná hrana břitvy, nebo spíše její čepele by měla být přibližně 0,12 μm, a vysoce kvalitní břitva bude trvat několik desetiletí.

Přípravná fáze

Můžete si koupit břitvu v každém obchodě Barbers profesionální zásob. Je lepší zvolit žiletku s ostrým ostřím a pružnou čepelí čepele. Podle tradice je nutné začít se připravovat na takové oholení napařením kůže obličeje. K tomu je třeba použít obklad horkých voňavých ručníků, který se aplikuje na obličej několik minut. Doma můžete jen několik minut umýt obličej teplou vodou a také si umýt vousyzvláčňující šampon

Královské holicí techniky

Královské oholení vousů a knírek by mělo být prováděno podle přísně zpracované chronologie činností. Instrukce zahrnuje následující kroky:

 • naneste na kůži obličeje gelem, krémem nebo holicí pěnou;
 • pak holicí strojek, nejprve odstranit vlasy podél linie jejich růstu, po kterém oni projdou ostří proti růstu;
 • musíte držet holicí strojek celou rukou, palec na rukojeť, prostřední, indexové a prstencové prsty jsou umístěny na opačné straně a patka holicího strojku je umístěna mezi malíček a prstenec;
 • úhel mezi pokožkou obličeje a žiletkou by měl být přibližně 30 stupňů;
 • během holení by měla být kůže utažena druhou rukou;
 • jakmile je čepel vyrobena na kůži, je holicí strojek vymyt z vlasů a otřen antiseptickým roztokem;
 • pak se holicí strojek vezme do druhé ruky, aby se odstranily chlupy z druhé poloviny obličeje.

Na konci procedury by měl být aplikován studený obklad pro zúžení cév, tónování kůže a odstranění pocitu pálení. To mohou být kousky ledu z heřmánkového odvarů. Po holení naneste balzám nebo gel na vymytý obličej, abyste ochránili pokožku. Pokud se používá Kolínská voda, je lepší dát přednost alkohol-free produkty.

Tipy pro výběr břitvy

Mnozí nováčci na královské holení nevědí jistě, jaký druh holicího strojku má dělat doma.Barbera a stylisté sdílejí doporučení podle svého výběru a doporučují jim věnovat pozornost několika kritériím:

 1. Pro šířku čepele - nejlepší volba je 5 /8-6 /8 palců.
 2. Na konkávnosti - je žádoucí zvolit úplnou konkávnost.
 3. Ve tvaru hlavy - pro domácí procedury je lepší použít holicí strojek s kulatou hlavou.
 4. Pro materiály čepele - to může být nerezová ocel nebo uhlíková ocel.
 5. Manipulační materiály - nejčastěji jsou nabízeny plastové rukojeti, tento parametr nemá vliv na kvalitu holení.
 6. Na značce výrobce - nejoblíbenější a nejkvalitnější značky dnes představují nebezpečné břitvy Boker, Dovo a Thiers-Issard.

Právě tyto parametry výběru usnadňují mužům rozhodnout, který břitva je nejlepší pro jejich vlastní domácí královské holení.

Péče a skladování holicího strojku

Je obvyklé nazývat nebezpečný holicí strojek mezi muži mezi muži jako ostření, protože je velmi podobný studeným zbraním. Takové zařízení doma je důležité pro správné udržování a péči o ni, protože nástroj, pokud jsou tyto požadavky splněny, bude sloužit víře a víře po několik desetiletí. Nejprve odborníci doporučují pravidelně korigovat holicí strojek na pás před každým oholením.

Editace musí být nutně v rovném úhlu k zadní straně čepele . Po každém oholení štětiny musí být nebezpečný holicí strojek vymyt pod vodou, usušen a smí být zaslán pouze na suché místo. Pokud břitva nebudedlouhou dobu, může být čepel naolejována. Skladování by mělo být větráno a suché, aby byl kov chráněn před korozí.

Opatření

Jelikož použití nebezpečného holicího strojku představuje riziko zranění, musí být člověk při práci s takovým nástrojem seznámen s bezpečnostními technikami a bezpečnostními opatřeními. Ve skutečnosti jich není tolik, a to:

 • pokud holicí strojek spadne, nemusíte se ho snažit chytit;
 • pro přenos, zvednutí a přesun holicího strojku do uzavřeného stavu;
 • jestliže se ruce muže chvějí a je pozorován třes, je lepší použít běžný bezpečný stroj;
 • Použití holicího strojku v přítomnosti zranění a vad kůže je zakázáno.

Při odvrácení pozornosti od holení by měl být nebezpečný holicí strojek uzavřen tak, aby nebyl poškozen v důsledku vlastní nedbalosti. Pokud člověk nemá žádné zkušenosti s holením, používejte holicí strojek co nejšetrněji.

Náklady v salonech

Aby se člověk seznámil s postupem královského holení, je pro muže lepší navštívit kadeřnictví a požádat odborníky, aby mu ukázali techniku ​​práce s břitvou. Ale mnozí muži nevědí jistě, kolik takové služby bude stát, takže se neodvažují navštívit takovou instituci. Navzdory skutečnosti, že služba se nazývá královské oholení, si ji mohou dovolit všichni muži.V průměru stojí holení 1500 rublů .

Závěr

poprvékrálovské holení je pro muže lepší s pomocí specialisty v těchto věcech - holiče. Ukáže techniku ​​používání holicího strojku, technologie holení a také poskytne cenné instrukce o tom, který holicí strojek je lepší holit se doma. V budoucnu se můžete pokusit odstranit strniště pomocí břitvy sami, přesně podle pokynů.