Co je to břitva, její historie a jak si vybrat ten správný?

Před mnoha stoletími muži používali břitvu. Tento nástroj neztratil svou popularitu v moderním světě. I když existuje mnoho zjednodušených holicích přístrojů, přesto profesionálové nikdy vymění břitvu za něco jiného.

Dnes budeme hovořit o tom, co je to břitva, jaké to jsou, jak si vybrat dobrý holicí strojek a jaký je jeho rys.

Co je to břitva?

Břitva je stroj, který se skládá z otevřené čepele. Někdy se takový holicí strojek nazývá ostnatý břitva nebo čepel. Má takové jméno, protože pokud je zneužito, pak se člověk může zranit špatně.

Rozlišení takového holicího strojku spočívá v tom, že má speciální čepel, kterou nelze měnit. Musí být pravidelně ostřený a fixovaný. To se provádí pásem a brusným kamenem. Její práce, ostrost a trvanlivost závisí na správné péči o holicí strojek.

Pro jeho výrobukvalitní ocel, takže čepel byla pevná, měkká a trvanlivá. Nejčastěji je čepel vyrobena z nerezové nebo uhlíkové oceli. Muži preferují uhlíkovou ocel, protože produkují tenký a ostrý čepel. Čepel by měla být elastická, aby bylo lepší oholit vlasy a snazší jízdu po obličeji.

Pro informaci!Uhlíková ocel se po holení obnovuje, takže může sloužit déle a ne matně.

O historii

Historie holicího strojku pochází z dávných dob. Ještě před naší dobou byl vynalezen holicí strojek. Po dlouhou dobu, muži byli holení obličeje vlasy, obzvláště protože to získalo popularitu v římské Říši. Pak všichni muži oholili vousy pomocí bronzových škrabek.

Vojáci museli oholit hlavy, aby nepřátelé nemohli chytit vlasy. Objevila se nová společnost, která věřila, že holý obličej vypadal civilizovaně. Kmeny, které neholily své vousy, se nazývaly barbary, od latinského slova pro vousy. Slovo holení znamená škrábání nebo škrábnutí, je velmi vhodné pro popis nebezpečného břitvy.

Břitva časem změnila svůj tvar, ale celkový vzhled zůstal nezměněn. Již v těchto dnech odborníci v kadeřnických salonech používali k odstranění vlasů nebezpečný holicí strojek.

Někteří slyšeli, že tam býval břitva, ale jaký nástroj to byl. V šedesátých letech byl populární domácí břitva. Její zvláštnost byla:

 • Hluboká drážka,
 • Silná tuhost,
 • Dlouhé ostření,
 • Rychlá editace.

Břitva byla vyrobena sovětskými výrobci, takže o její spolehlivosti není pochyb. Někteří se domnívají, že se jedná o starý design, ale byl testován ostatními, a vykazuje dobré výsledky během provozu.

Jak vybrat ten správný?

Když chce člověk koupit břitvu, objeví se před ním obrovský výběr tohoto mechanismu. Existují různé typy holicích strojků. Liší se od sebe tvarem, dlouhou čepelí, počtem nožů v nástroji a výrobním materiálem. Existují různé velikosti čepele, protože se holicí strojek používá nejen k oholení, ale ik péči o vousy nebo k úpravě vousů.

Ale jak si vybrat začátečníka s kvalitní břitvou?

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Barber, expert na stříhání vlasů
\ t
„Při výběru bitvy věnujte pozornost tvaru čepele. Čepel je hlavní částí tohoto mechanismu. Při nákupu můžete okamžitě určit, jaký kvalitní nástroj je před vámi, dívat se pouze na čepel. Vidíte-li, že bod čepele je konkávní, pak je to zjevné manželství. “

Dobrý strach má různé tvary čepele:

 • Ve ​​tvaru klínku,
 • Přímo,
 • Vyměnitelné čepele,
 • Zakřivený, půlměsíc,
 • Úzké hlavy.

Také je třeba věnovat pozornost šířce čepele, tím užší je, čím je oholení tvrdší. Oceltaké obrovský rozdíl.Koupit pouze kotouče z těchto ocelí:

 • Nerez,
 • Uhlík,
 • Damašek.

Rukojeť může být vyrobena z různých materiálů, zde si můžete vybrat model, který se vám osobně líbí.Dávejte přednost těm firmám, které jsou populární díky své dobré pověsti.

Poradenství! Nekupujte levný nástroj, protože vám bude sloužit krátce.

Druhy holicích strojků

V zásadě se nebezpečné holicí strojky příliš neliší od vzhledu.Rozdíl je pouze v lopatkách, jejich tvaru a kvalitě.Také rukojeť břitvy je v různých tvarech.Je vyroben ze dřeva, plastu a železa.

Existují obavy z výměnných čepelí, nazývají se shavetkami.Takový holicí strojek umožní měnit čepele.Díky tomu můžete zvednout čepel, která se vám líbí.Typy holicích strojků lze prohlížet na fotografii.

Náklady

U holicích strojků je cena velmi odlišná.Abychom pochopili, kolik stojí kvalita přímého břitvy, je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 1. Velikost,
 2. Tvar,
 3. Počet a délka lopatek,
 4. Kovz nichž je čepel vyrobena.

Výrobní náklady značně ovlivňuje výrobce.Pokud byl nástroj vyroben populární firmou, cena se automaticky zvyšuje díky značce.Nenechte se litovat nákupu drahý nástroj, jak to bude sloužit vám po dlouhou dobu.Levné břitvy se rychle zhoršují a nevykonávají všechny funkce břitvy.

Hodnocení nejlepších holicích strojků

Nelze říct, jaké ostré břitvy vám budou osobně vyhovovat. Pro každou osobu jsou nejlepší holicí strojky ty, které se snadno používají a dobře se oholí. Nicméně, tam jsou značkové břitvy, který je používán mnoha muži.

Top Razor Hodnocení:

 • Timor,
 • Peří,
 • Dovo,
 • Thiers-Issard,
 • Hart Steel,
 • Titan,
 • Soligen.

Promluvte si se svým kadeřníkem o tom, který břitva vám bude vyhovovat osobně. Ne vždy značkové a drahé nástroje jsou vhodné pro každého člověka.

Proč nepřijmout možnost rozpočtu?

Někteří muži si vybírají možnosti rozpočtu, ale na takovém nástroji by se nemělo šetřit. Levná břitva se rychle rozbije a otupí. Jsou těžké ostřit a nezůstávají dlouho ostré.

Také špatná čepel může žít vlasy a zranit kůži. Levné břitvy jsou vyrobeny ze špatných ocelí, které mohou způsobit alergie na obličej. Poté, co jste si koupili kvalitní holicí strojek, budete sledovat jeho stav a udržovat ho. Bude vám sloužit mnoho let.

Existuje nebezpečí holení?

Když používáte opatrnost, pak je vždy šance ublížit. Není divu, že lidé tento proces nazývají nebezpečným oholením. Pokud jste začátečník a nevíte, jak používat tento nástroj, pak musíte být velmi opatrní, abyste neřezali obličej, ruce, krk a uši. Ostrá břitva může nejen dobře oholit vlasy, ale také hluboce zranit kůži.

Délka holicího strojku ovlivňuje úroveň zabezpečení.Příliš dlouhé břitvy oholí více vlasů, ale šance na řezání se také zvyšují.Prudký pohyb může ublížit, takže se naučit používat opatrnost, koupit malý holicí strojek s malou čepelí.

Co si vybrat stroj nebo břitva?

Někdy můžete mít na výběr, břitvu nebo stroj.Co si vybrat?Nejlepším kandidátem na holení je strach.Pro pochopení lepšího strachu se můžete podívat na výsledek tohoto postupu.

Břitva holí vlasy mnohem lépe.Pokud si upravíte vousy, pak jen strach vám pomůže vytvořit jasný obrys a rychle oholit přebytečné vlasy.Je samozřejmé, že nůž na holení musí být neustále ostřený a vyrovnaný, což není případ obráběcího stroje.Mnohaleté zkušenosti však ukázaly, že žací strojek nemůže nic nahradit.

Která celebrity preferuje břitvu?

Mnoho osobností se nelíbí oholit, takže jdou do kadeřnictví.Téměř každý specialista v těchto zařízeních používá k tomu, aby sloužil svému klientovi, břitvou.Pomocí tohoto nástroje oholí strniště, opraví vousy a oholí chrámy.

Riziko se liší tím, že dokonale odstřihne vlasy a pokud je správně používáno, překoná obvyklý dobrý stroj.

Jak se naučit používat opatrnost?

Chcete-li mít tento nástroj k dispozici, musíte znát , jak jej používat.K tomu, na internetu, můžete sledovat různá videa, která ukazují, jak udržet holicí strojek, jak se oholit vlasy a mnoho dalšího.

Pokud jste získali dobrý nástroj a máte chuť se učit, pak po několika měsících zvládnete tento způsob holení.