Co je šourek u mužů: struktura a role v reprodukčním systému

Genitálie mohou být vnější a vnitřní, všechny jsou zodpovědné za sexuální aktivitu člověka.Ujistěte se, že víte, co je šourek, protože přímo ovlivňuje sexuální zdraví, potenci a reprodukční funkce mužů.Hlavním úkolem šourku je předurčení erektilní funkce a poté reprodukční funkce.

Struktura, anatomické rysy, pravidla péče a možná onemocnění, každý by to měl vědět.Jakékoliv problémy dříve nebo později mohou vést k sekundárním onemocněním reprodukčního systému a dalším komplikacím.Nepodceňujte ochrannou funkci šourku, která je nezbytná pro zachování normální funkce všech reprodukčních orgánů.

Co je šourek a kde je u mužů?

Vzhledem je již možné z anatomického hlediska předurčit strukturu a vzhled orgánu, jakož i jeho hlavní cíle a účely.Šourek je vnější orgán výčnělku přední stěny peritoneum, který je pozorován výhradně u samce.Díky šourku jsou orgány produkující spermie v tomto případě v optimálních podmínkách.

Přirozeně je předurčeno, že pro zrání spermií a jejich uchování je optimálníteplotní režim - od 35 stupňů a nižší. Šourek je vnější orgán genitourinárního systému, který zaručuje teplotu spermií a ochranu před vnějšími faktory. Díky šourku jsou varlata muže, procházející stěnami pobřišnice, umístěna do koženého sáčku pro bezpečnost jejich funkcí.

Pro informaci!Šourek není ničím jiným než speciálním sáčkem pro udržení mužských varlat a ochrany před vnějšími a vnitřními faktory. Šourek vytváří pro člověka nejpříznivější podmínky, aby mohl dát potomstvo.

Jak vypadá šourek?

Pokud znáte strukturu šourku, můžete přesně pochopit, jak drží varlata uvnitř, jak poskytuje ochranu proti podchlazení a přehřátí. V anatomii je šourek vnější genitál s vícevrstvou strukturou. Konkrétně:

  1. Kožní vrstvaje tmavě hnědá kůže shromážděná záhyby. Nemá žádné mazové žlázy, místo nich jsou apokrinní potní žlázy, které tvoří specifický pach lidského těla. Uprostřed vrstvy kůže je šev, který proudí do přepážky mezi varlaty.
  2. Masitá vrstvaje analogem podkožního tuku umístěného v pobřišnici. Spojivové tkáně a buňky hladkého svalstva jsou umístěny v této vrstvě, v důsledku čehož vzniká přepážka.
  3. Vnější spermatická fasciaje tenký plášť pojivové tkáně, který vyčnívá jako pokračování šikmé fascie.svalu.
  4. Cremasterter fascianení nic jiného než sval ve formě pojivové tkáně, která drží varlata uvnitř šourku.
  5. Kremasterje další svalová skupina nebo derivát šikmých a příčných svalů, který je zodpovědný za zvedání varlat.
  6. Vnitřní fasáda- jedná se o pojivovou tkáň, která tvoří tenkou skořápku pro pokračování příčné fasády trupu.
  7. Pouzdro vagínyje elastická tkáň serózy, která se rozprostírá od pobřišnice.Skládá se z vnitřku dvou listů, konkrétně z vnějšího parietálního a vnitřního viscerálního příbalového letáku.Díky druhému prospektu jsou varlata zakryta a předpokládá se tekutina mezi oběma listy, což zajišťuje volný pohyb varlat uvnitř šourku.

Taková složitá struktura je dána významem všech funkcí a účelů šourku, jakož i jeho schopností ovlivňovat funkce a procesy celého reprodukčního systému.Kromě těchto vrstev má šourek ve své struktuře také nervová zakončení a krevní cévy, které jsou zodpovědné za erekci člověka a nervy za sexuální stimulaci a získávání potěšení z intimních okamžiků.

Péče o šourek

Pro ochranu šourku a varlat mužů před infekčními, zánětlivými a kožními chorobami je důležité dodržovat všechna opatření pro péči o vnější genitálie.Vezmeme-li v úvahu oblast šrotu, péče zahrnuje dva typické procesy - hygienu a depilaci.

Hygiena

Nejjednodušší způsob, jak se člověk může starat o zdraví vnějších pohlavních orgánů, je pravidelné dodržování všech hygienických pravidel.To zahrnuje denní sprchu s použitím mýdla na čištění pokožky nečistot a patogenní mikroflóry.Pro člověka je nesmírně důležité sledovat, jaký druh prádla nosí, aby chránil svou pokožku před třením, alergiemi a podrážděním.Spodní prádlo by mělo být prostorné a vyrobené z přírodních "dýchacích" tkanin tak, aby šourek byl v příjemném prostředí.

Depilace a epilace

Termín depilace označuje jednoduché holení vlasů v požadované oblasti.Aby nedošlo k poškození tenké kůže, kde je velký počet nádob umístěn ostrým ostřím, odborníci doporučují použití vyžínače.Pokud použijete elektrický holicí strojek, někdy se v něm mohou zaseknout chlupy, což vede k nepříjemným pocitům.Epilace je odstranění vlasů kořenem, mužům je nabídnuta chemická epilace šourku.V tomto případě musíte být opatrní, protože existuje vysoká pravděpodobnost alergických reakcí.

Závěr

Šourek je nesmírně důležitým orgánem reprodukčního systému u samce, který je zodpovědný za zachování a správné umístění varlat uvnitř.V souladu s tím, mužská reprodukční funkce, tj. Jeho schopnost dávat potomstvo, závisí na zdraví a normální struktuře šourku.Díky šourku jsou varlata vždy v optimálních teplotních podmínkách pro život a produkci spermií.A všechny patologie a poruchy v šourku vedou kproblémy v sexuálním životě.