Co je normální velikost penisu?

Velikost penisu je důležitým ukazatelem mužské důstojnosti, alespoň to si myslí všichni muži.A jak ukazuje praxe, většina mužské populace vykazuje nespokojenost s jeho přirozenými daty.Ve skutečnosti mnoho z nich ani neví, jaká je obvyklá velikost člena uznávaná medicínou a odborníky.

Norma je průměrný ukazatel, který nelze chápat jako konečnou pravdu, ale může ukázat, jak pravdivé nebo nepravdivé jsou přesvědčení osoby.Co se týče penisu a jeho velikosti, zde také vědci odvodili normu týkající se délky a tloušťky penisu, ale s přihlédnutím k různým faktorům, ať už jde o národnost, proporce těla nebo genetiku.

Průměrná délka mužství v závislosti na státní příslušnosti

První věc, o kterou by se měl každý muž, který se zajímá o velikost svého reprodukčního orgánu, měla věnovat pozornost národnosti.Velikost těla je považována za normální pro každý závod s úplně odlišnými ukazateli. Například v postsovětském prostoru jsou nejvyšší sazbynormy jsou dány Gruzíncům - 15,6 cm, údaj pro Bělorusky je 14,6 cm, pro Ukrajince 14 cm, pro Rusy 13,2 cm.

Pro informaci! Průměrná normální velikost sexuálního člena obyvatel Ruska se v průběhu let v důsledku toho, že existuje směs s asijskými národy, snížila.

Pokud vezmeme v úvahu Evropany, nejzávažnější ukazatele jsou pozorovány u Maďarů - 16,1 cm, za ním následují Francouzi a Češi 15,9-16 cm.jejich penis je 17,5-18 cm, nejnižší hodnoty jsou 9-10 cm patřící asijským národnostem, například Thajsku.

Co určuje velikost mužského pohlavního orgánu?

Abychom pochopili, proč příroda odměnila člověka se specifickými dimenzemi penisu, stojí za to podívat se do anatomie s ohledem na strukturu a faktory ovlivňující růst penisu.Odborníci označují následující faktory:

 1. Genetika- data, která jsou pozorována u mužů v minulé generaci, budou přenesena genetickým kódem na další muže.
 2. Rovnováha hormonů- normálně by mužský organismus měl mít optimální poměr mužských i ženských hormonů.
 3. Abnormality vývoje pohlavních orgánů- existuje mnoho vrozených nebo získaných patologií, které ovlivňují tvar a velikost penisu.
 4. Chronická onemocnění- růst a vývoj falusu může být ovlivněn různými systémovými a chronickými onemocněními spojenými sendokrinní, urogenitální, kardiovaskulární systém, mozek a mícha.
 5. Životní styl- špatné návyky, sedavý způsob života, špatná výživa může zpomalit růst a rozvoj nebo narušit funkce penisu.

Není také neobvyklé, když byly u mužů žijících v nepříznivých podmínkách prostředí pozorovány malé ukazatele délky a tloušťky falusu.

Běžná délka a průměr penisu

K identifikaci nejběžnější velikosti penisu pro určitou zemi, stát a stát odborníci opakovaně provádějí výzkum a experimenty.Tak například jeden specialista v průběhu 17 studií dokázal odhalit jeden vzor.Ze 100 studovaných mužů mělo pouze 5 lidí penis větší než 16 cm, zatímco mnoho z nich mělo skóre pod 10 cm.vztyčený stav by měl být 13-18 cm, v klidném stavu - 8-10 cm Průměrný penis nepřesáhne délku 15 cm.Pokud jde o tloušťku, považuje se za normální údaj o velikosti 3 až 4 cm, za normou se považuje měření obvodu penisu během erekce, 10-15 cm, navzdory těmto parametrům se koncept normální tloušťky penisu v sexuologii neprovádí.

Co je důležitější: délka nebo šířka?

Každý člověk si určuje, jaká by měla být normální velikost reprodukčního orgánu, aby uspokojila ženu.

Praxe dokazuje skutečnost, že pojmy normální velikost penisumuži a ženy jsou zcela odlišní. Více studií pouze potvrdilo, že pro pohlavní styk a potěšení jsou ženy důležitější než délka falusu.

Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog. Expert na rodinné vztahy. Rodinný psycholog.
Hloubka pochvy ženy v neosobním stavu je 7–12 cm a šířka je přibližně 2-3 prsty. Ale ve vzrušeném stavu jsou ženské genitálie zúžené a prodloužené a maximální citlivost je na začátku vagíny o 3-5 cm, takže pro maximální potěšení je průměr penisu důležitější, ne jeho délka.

Možné odchylky od normy

Jak již bylo zmíněno, faktory, jako je genetika, hormony, nemoci a patologie, stejně jako věk, mohou ovlivnit stav mužských pohlavních orgánů. Všechny budoucí údaje týkající se penisu jsou uloženy ve vývoji plodu. Vzácně se vyskytují vrozené anomálie, které vedou ke změně tvaru a velikosti falusu, například:

 • anorhims;
 • kryptorchismus;
 • Pasculaniho syndrom.

Pokud je v těle nedostatek testosteronu, lékaři diagnostikují hypogonadismus, což může mít za následek nedostatečně vyvinutá varlata a mikropenis. Možná rizika zahrnují zranění, stejně jako získané patologie ovlivňující vývoj genitálií. Mohou to být cévní a srdeční choroby, elephantiasis, obezita, atd.

Stanovisko žen amuži: ankety

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost velikosti penisu, je názor žen.K tomuto účelu byly opakovaně prováděny ankety, z nichž jedna stanovila následující zajímavé statistiky:

 • 81% dotazovaných žen si vybralo zdánlivě navenek muže, ale s větším falusem než hezký kluk s malou velikostí;
 • 75% žen uvedlo, že považují za důležité jak obvod, tak délku penisu;
 • 61% by dokonce bylo ochotno odmítnout komunikaci s člověkem, jehož údaje o této záležitosti se neshodují s jejich očekáváními.

Podíváme-li se na údaje z mužských průzkumů, můžeme konstatovat, že 66% považuje svůj penis za průměrnou velikost, 22% je spokojeno s velikostí a 12% zvažuje jejich velikost.phallus malý.Ze všech mužů bylo pouze 8% pevně přesvědčeno, že jejich tělo má dostatečnou délku a obvod, aby uspokojilo ženu.

Jak správně měřit délku a tloušťku

Můžete měřit délku a průměr penisu ve dvou stavech - relaxaci a erekci.V každém případě je třeba vzít pravítko, připojit jednu část do oblasti stydké kosti nad penisem tak, aby pravítko spočívalo na něm.Dále musíte změřit vzdálenost do krajního bodu na hlavě penisu.

Obvod penisu s pravítkem bude obtížnější měřit, takže můžete použít měřicí pásku.Je odebrána a zabalena kolem nejhustší části falusu a poté je konečný výsledek získán.Pokud páska není k dispozici, můžete ji udělat z papíru a změřit její vzdálenostvládce.

Závěr

Žádný odborník nedá člověku otázku, jaká by měla být velikost penisu. Pokud však vezmete v úvahu průměrná data a výpočty, můžete určit určitý standard pro zemi a dokonce i pro konkrétní zemi. Statistiky ukazují, že mezi Evropany je normální délka penisu 13-15 cm a tloušťka je 3-4 cm, malé chyby by neměly být důvodem ke znepokojení a komplexům.