Co je nejdražší břitva na světě?

Takový zdánlivě každodenní atribut, jako břitva, může být hodnocen finančně, jako dobrý stroj. Nejdražší holicí strojek existuje, byl vydán americkou společností Bright Light Ventures v roce 2011.

Bylo vyvinuto mnoho drahých strojů. Některé mají speciální vlastnosti, jiné jsou vybaveny drahými kameny a zlatými úchyty. Exkluzivní holicí strojek rozhodně nemůže být levný, ale co přesně ovlivňuje jeho cenu, by mělo být vyčísleno.

Nejdražší břitva na světě

Po mnoho let byl Zafirro sdružen pouze s rizikovými společnostmi Oregon. Značka nyní rozšířila svůj sortiment výrobků po celém světě. Jedním z jeho výtvorů je nejdražší břitva, zvaná Zafirro Iridium.

Pro informaci!Společnost nabízí svým zákazníkům více než 10 let profesionální čištění holicích strojků a ostření čepelí.

K výrobě čepelí se používá bílý safír. Je uměle pěstován průmyslovou metodou v laboratoři. Stejně jako rostoucí krystaly pro LED, solární panely a objektivy pro iPhone.

Díky technologii pěstování umělých krystalů, která se nedávno rozšířila,Společnost byla schopna výrazně snížit náklady na holicí strojky Zafirro Z2.

Jaký je její charakter?

Iridium, ze kterého je vyrobena rukojeť holicího strojku, je extrahováno z meteoritů. Používá se především v leteckém a kosmickém průmyslu pro komponenty, jako jsou raketové motory, kde je životnost mimořádně důležitým faktorem.

Safír pro žiletky je naostřen ionizovanými částicemi. Tím se vytvoří ostrá hrana. Tyto tmavě modré čepele tvoří 80 atomů ve špičce a samozřejmě nejostřejší na planetě. Sapphire je na druhém místě v síle po diamantu.

Lopatky se vyznačují takovými výhodami než konvenční ocel:

  • hypoalergenní;
  • nejsou náchylné k oxidaci a korozi;
  • Dlouhá životnost.

Břitva byla vyvinuta s využitím nanotechnologií, fyziky elementárních částic a pokroku v produkci raket. Konstrukce stroje kombinuje vzácné a exotické materiály.

Například iridium je desetkrát cennější než platina a je vysoce odolné vůči teplu. Teoreticky to může být vyhozeno do lávy a zároveň se neroztaví. Čepele jsou umístěny v kazetě z nerezové oceli pro lékařské účely. Zásobník je držen pomocí 16 neodymových magnetů.

Proč její náklady dosahují 100 000 dolarů?

Společnost vyrobila pouze 99 kopií těchto strojů a již neplánuje jejich další výrobu. To je způsobeno tím, žepříjem iridia je velmi omezený a výroba samotného stroje je spojena s mnoha obtížemi. Všem sériovým holicím strojům byla přidělena jedinečná sériová čísla, která zaručují pravost produktu.

Osobní monogramy mohou být vyryty na povrchu stroje na žádost klienta, což tomuto zařízení dodá exkluzivitu.
Výrobce zaručuje, že stroj zůstane po celý rok ostrý. Další ostření nožů je zpočátku zahrnuto v ceně stroje.

Stanovisko odborníka
Alexey Strizhnikov
Holič, expert na stříhání vlasů
"Šestihranné šrouby používané v holicím stroji jsou z 99,95% čisté platiny."

Méně drahé, ale ne všechny jednoduché modely

Navzdory skutečnosti, že dnes většina mužů používá stroje s výměnnými kazetami, někteří výrobci nepřestávají vyrábět holicí strojky pro ty, kteří ocení pohodlí a zvláštní věci.

Jeden takový model je Damascene Razor, který byl v roce 2008 vydán francouzskou společností Hommage. Cena takové holicí strojky je 30 000 dolarů. Jmenuje se jako Damašek. Pro výrobu čepelí používali starověkou techniku ​​používanou od dob křížových výprav. Břitva má 128 vrstev z prvotřídní oceli. Břitva elita se vyrábí ve speciální rakvi ze vzácného dřeva, které roste pouze v Tanzanii.

Třetí nejdražší stroj je jiný americký výrobek.Zafirro Gold. Břitva se odhadovala na 18 000 dolarů. Stroj je vybaven 18-karátovým zlatem, který byl použit ve formě vložek a postřiku na rukojeť. Je vybaven safírovými čepelemi, jejichž okraj je 5000krát tenčí než lidské vlasy. Výrobce je připraven poskytnout první ostří pro první čtyři roky.

Další zajímavou variantou holicího příslušenství, která stojí $ 76119, je čepel Wilkinson Sword. Tato cena je odůvodněna nejmenší ručně vyráběnou rytinou „Nic není nemožné“, vyrobenou na konci. Ve věku 64 let vystudovala rytce Grahama Shorta.

Řada holicích strojů je poměrně velká. Každý rok se vyrábí stále více zajímavých modelů. Jedním takovým technologickým vývojem je laserový holicí strojek Skarp Laser Razor. Podle oznámených informací hodlá Skarp použít stejnou technologii používanou v lékařství a kosmetologii v laserovém holicím strojku.

V tomto stroji je plánováno použití jediného nízkoenergetického vlákna s laserem třídy 1. Plánuje se aplikovat technologii, ve které se světelná vlna aplikuje na chromofory obsažené v lidských vlasech. Tento proces odstraňování chloupků nebude doprovázen vůní hořících vlasů, popálenin nebo jiných negativních faktorů.

Bright Light Ventures vytvořil opravdu krásný stroj, který používal špičkové materiály. Pro lidikteří oceňují exkluzivní zboží a mají dostatečné množství materiálních zdrojů, nejlepší značky holicích strojů budou moci nabídnout kopie za slušnou investici. Zvláště pro použití stroje bude mít příležitost denně.