Co je libido u mužů a jak ho udržet normální?

Poprvé na světě vysvětlil, co je libido mistrem psychoanalýzy Sigmunda Freuda.Téměř každý člověk o tom ví bez ohledu na pohlaví.Faktem je, že libido je jak mužský, tak ženský koncept označující míru sexuální touhy a vzrušení člověka.Jednoduše řečeno, lze říci, že libido je sexualita osoby.

Většina odborníků na pozornost a mužů se věnuje otázkám souvisejícím s potencí a erekční funkcí, což podceňuje význam úrovně libida.Ve skutečnosti je libido úzce spojeno s mnoha poruchami erekce, jakož i patologií endokrinního systému.A ačkoli koncept normálního libida neexistuje, ale diagnóza zvýšeného nebo sníženého libida je skutečná.

Mužské libido - co to je?

Libido je sexualita člověka, což znamená energii a sílu za sexuální přitažlivostí.Libido je vyjádřeno před a během pohlavního styku.Stupeň libida je dán ukazatelem toho, jak silně si člověk přeje pohlavní styk s opačným pohlavím, jak často bude rozvíjet přitažlivost.Vědci potvrdili přímévztah libida s mužskou reprodukční funkcí.

Termín libido zahrnuje dvě složky vazby - za první je přímo zodpovědná fyziologie a psychologie, hormony a testosteron, ale druhý faktor je mnohem složitější.Může být ovlivněn takovými momenty, jako je nálada a psycho-emocionální pozadí člověka, temperament, vztahy se ženou, vnější faktory (stres, deprese, konflikty, nespavost atd.).

Zvýšené libido u mužů

Vědět, jaké je libido u mužů, stojí za to zvážit samostatné zvážení možných patologií a poruch spojených s touto koncepcí.Zvýšené libido je jedním z problémů, který je častější u mužů v mladém věku au adolescentů.Vysoká sexualita a libido se v medicíně nazývají „satirias“, tedy dysfunkce sexuální anorganické etiologie.

Symptomy

Zvýšené libido je obvykle u chlapců běžným procesem v období puberty ve věku 12-16 let, kdy je pozorována puberta, hormonální skok, znečištění., bezvědomí erekce a intimní fantazie.V průběhu let by se mělo vše vrátit do normálu a stabilizovat, jinak by lékaři o tomto porušení hovořili.

Je možné stanovit hyperaktivní mužské libido svými charakteristickými rysy.Konkrétně:

 • časté případy erotické touhy;
 • ​​
 • pohlavní styk s rychlým nástupem erekce a /nebo nedostatkem orgasmu;
 • posedlost intimní sférou života a jeho posunem do popředí;
 • zájem o filmy pornografického obsahu a erotiky;
 • touha po intimitě se ženou bez jejího souhlasu;
 • excitabilita nervového systému;
 • nekontrolovaná sexuální touha a časté změny partnerů;
 • velký počet sexuálních aktů během dne;
 • nízká aktivita člověka v jiných oblastech jeho životní činnosti.

Vzácně, ale stále dochází, když je pozorováno zvýšené libido a hypersexualita u mužů ve zralém a stáří.Odborníci se domnívají, že je to důsledek strachu z vlastního stárnutí a pokouší se dokázat, že člověk je stále docela mladý a schopný.V tomto případě se jedná o psychogenní poruchu, která vyžaduje pomoc psychologa, sexuologa nebo psychoterapeuta.

Příčiny

Znát důvody, proč má člověk vysoké libido, lze nalézt nejlepší metody pro jeho stabilizaci.Erotomania nebo zvýšené libido u člověka nikdy nenastane od nuly.Problém má vždy etiologii, to znamená příčiny a vyvolávající faktory.Konkrétně:

 • zvýšené množství pohlavních hormonů produkovaných nadledvinami;
 • drogová závislost a užívání silných drog;
 • nemoci nebo poranění mozku;
 • psychologická trauma, mužské komplexy, pocit platební neschopnosti a osobní méněcennost;
 • duševní poruchy, jako je schizofrenie nebo hypomaniacal.

Zvýšené libido často není důsledkem fyziologických problémů, aletzv. pseudohypersexualita může vzniknout na pozadí osobních problémů a pokouší se je kompenzovat častým pohlavním stykem s partnerem.Například chyby ve vzhledu, podcenění jejich sexuality nebo nespokojenost s velikostí pohlavního orgánu.

Léčba

Zpočátku lékař určí, zda zvýšené libido má fyziologickou, psychogenní nebo věkově podmíněnou etiologii, na jejímž základě bude zvolena nápravná léčba.Sexolog, androlog nebo urolog, stejně jako psychoterapeut, může vyřešit problém zvýšeného libida.

Terapie se může skládat z několika technik:

 1. Užívání léků- antidepresiv, antiandrogenních léčiv, inhibitorů 5a-reduktázy, trankvilizérů a léků snižujících libidotlaku
 2. Psychoterapie- odborníci praktikují několik léčebných možností, například psychodynamickou léčbu pomocí hypnózy, pozitivní behaviorální léčbu eliminují příčiny problému, a také rodinné a skupinové poradenství.
 3. Fyzioterapie- muži mají předepsanou fyzickou námahu, která brání stimulaci sexuálních center.Souběžně s tím může být akupunktura, dechová cvičení, elektroforéza se sedativy.
Stanovisko odborníka
Elena Druzhnikova
Sexolog.Expert na rodinné vztahy.Rodinný psycholog.
Ačkoli hyperaktivní libido je vlastní mladýmpro lidi s vysokou hladinou testosteronu, někdy se takové případy vyskytují u starších mužů. To je způsobeno strachem ze stárnutí a způsobem, jakým se muži prosazují, což dokazuje jejich sexuální schopnost.

Co je nízké libido u mužů?

Mnohem častěji je u mužů problém sníženého libida, který musí být doprovázen různými patologiemi a poruchami těla. Nízké libido je vyjádřeno v nepřítomnosti nebo slabé sexuální touze pro opačné pohlaví, ačkoli tam je sympatie mezi partnery a všechny předpoklady pro intimitu. Statistiky říkají, že atraktivní žena způsobuje reakci pouze u 50% mužů.

Příznaky

Problém sníženého libida je možné vyřešit rychle a bez následků pouze za podmínky včasné léčby na klinice. K identifikaci problému sníženého libida, odborníci nazývají typické příznaky takového porušení.

Konkrétně:

 • stav averze- úplná averze muže k pohlavnímu styku;
 • hypolibidemie- snížená sexuální touha;
 • alibidemie- nedostatek přitažlivosti jako takové.

Nízké libido nebo jeho nepřítomnost je tedy doprovázeno poruchou erektilní funkce u člověka. Pro člověka bude obtížné dosáhnout normální erekce pro pohlavní styk, může být nestabilní a mizí i během intimity.

Důvody

Pokles mužské sexuality a libida nikdy nenastanenepřiměřené, každé narušení a odchylka od normy je vyvoláno faktory ovlivnění. Pro snížení libida může existovat několik důvodů, a to:

 • psychologické poruchy, výkyvy nálady;
 • stres, životní problémy, špatné vztahy se ženou;
 • hormonální poruchy;
 • nesprávný životní styl, zhoršený krevní oběh, stagnující procesy, špatné návyky;
 • duševní a fyzické přepětí;
 • poranění třísla, míchy nebo mozku;
 • použití účinných léků;
 • nemoci ledvin a nadledvinek;
 • nadváha a různé stupně obezity;
 • zánětlivé nebo infekční onemocnění urogenitálního systému;
 • Závažná onemocnění v dětství;
 • chronická a systémová onemocnění, jako je diabetes.

Lze tedy dospět k závěru, že nízké libido může mít fyziologickou a psychologickou etiologii. První možnost je pro muže středního a vysokého věku, druhá - pro mladé muže. Sexuální poruchy mohou být často spouštěny dlouhodobým užíváním antidepresiv, diuretik nebo steroidů.

Léčba

Po zjištění nízkého libida by měl člověk na klinice kontaktovat androloga, urologa a sexopatologa. Další léčba bude založena na několika zásadách:

 • odstranit příčiny nízkého libida;
 • korekce životního stylu a výživy;
 • příjemléky předepsané lékařem.

Jsou-li problémy s nedostatkem testosteronu, může lékař předepsat hormonální léčbu, ale před tím se provedou testy na hormony hypofýzy a testosteronu, které vyžadují včasnou léčbu.poté může být pozorována normalizace hladiny libida.Používají se také sedativní léčby, které pomáhají snižovat tok impulsů do center mozkových kmenů.

Je možné zvýšit libido pomocí psychos relaxačních metod (vibrační masáž) pro relaxaci, selektivní chromoterapii pro stimulaci subkortikálních center, jakož i tonizačních technik, jako je masáž a kontrastní sprcha.Metoda mikropolarizace je méně často používána, když proudy s nízkou rovinou ovlivňují míchu a mozek.

Alternativní medicína je také vhodná, pokud v těle nejsou žádné nemoci a poruchy, které poškozují libido.Nejčastěji odborníci doporučují používat čerstvé dýňová semínka, tinkturu na kořen ženšenu pro zlepšení tónu a vytrvalosti, kořen maku, palinu ve formě tinktury, stejně jako koření kurkuma, zázvor a skořici.

Jak si udržím své libido normální?

Pojem normy libida neexistuje, protože každý organismus je individuální, stejně jako samotná sexualita, síla a libido.Odborníci zároveň dávají důležitá doporučení, jak udržet přirozenou a přirozenou úroveň libida bez poruch a odchylek.Neboť tento člověk musí udržovatběžnou úroveň aktivity a mobility tak, aby všechny systémy a orgány plně fungovaly.

Dále se musíte vzdát špatných návyků, které postupně inhibují důležité fyziologické procesy.Lékaři důrazně doporučují úpravu stravy, odstranění cukrovinek, pečení, mastných, uzených výrobků.Musíte konzumovat čerstvé ovoce a zeleninu, libové maso a mořské plody.Kromě toho je třeba se vyhnout stresu, nespavosti, přepracování.

Závěr

Libido je ukazatelem sexuality člověka a sexuální aktivity, tj. Stupně jeho přitažlivosti k opačnému pohlaví a touhy po intimitě.Faktory, jako je věk a povaha člověka, jeho charakter a další individuální vlastnosti, mohou ovlivnit libido.V lékařství, tam jsou často případy nízké nebo vysoké libido, každý problém vyžaduje diagnózu a opravu pod kontrolou urolog, androlog nebo sexuolog.