Co je lepší zvolit: holicí strojek, shugaring, vyžínač nebo holicí strojek?

Jakmile začala éra stylových a pobuřujících vousatých mužů, vzrostla poptávka po elektrických spotřebičích a nástrojích pro odstraňování chloupků, stejně jako všechny druhy kosmetických postupů pro bezpečné odstranění nadbytečné vegetace na obličeji a těle. Mnoho mužů se nyní nemůže rozhodnout pro lepší způsob holení, aby se zabránilo podráždění a zarostlé chlupy na vousech, protože rozsah zařízení je neustále aktualizován.

Každý člověk si pro sebe vybere nejvhodnější a nejpřijatelnější metodu odstraňování štětin a vousů. Někteří lidé mají rádi standardní holicí strojky, zatímco jiní už dávno přešli na elektrické spotřebiče, jako je zastřihovač, elektrický holicí strojek nebo běžný strojek s tryskami. Můžete se dozvědět o tom, jak se vyžínač liší od nůžek a jiných metod odstraňování chloupků, pokud porovnáte princip jejich práce.

Stojí to za holení vousů?

Pro mnoho mužů je první otázkou, zda je či neníObecně oholte vlasy na vousech a vousech a teprve potom vyvstane následující otázka, co je lepší a bezpečnější zvládnout takové úkoly - elektrický holicí strojek nebo stroj.Holení vousů by mělo být především těch mužů, kteří si to kvůli své profesionální činnosti nebo koníčkům nemohou dovolit.Navíc, ne všichni muži vousy dává mužnost a přitažlivost.

Pro informaci! Nejtypičtějšími důvody pro holení vousů jsou to, že dávají věk nebo sestávají převážně ze šedých vlasů.U některých mužů navíc vousy rostou nerovnoměrně, v různých odstínech a dokonce i na plešatých místech.

Mnoho mužů si není přesně jisti, jak se zbavit štětiny, ať se oholí vousy nebo jen ořízne pod minimální přílohu strojem nebo vyžínačem.Hladce oholenou pokožku lze získat pouze po použití obráběcích strojů, ale kromě tohoto výsledku způsobují podráždění.Zatímco elektrické spotřebiče mohou bezpečně řezat vlasy bez vedlejších účinků.Kromě toho existuje řada kosmetických služeb, jak se zbavit vlasů.

Jaké nástroje používají k oholení vousů?

Především je třeba skladovat všechny potřebné nástroje pro bezpečné a pohodlné holení vlasů.Odborníci doporučují vždy nosit s sebou následující sadu přístrojů:

 1. Pěna na holení nebo gel, který zajistí co nejplynulejší klouzání stroje.
 2. Štětec na holení, jmenovitě kartáčbroušení a aplikování holicích produktů na požadované oblasti obličeje a krku.
 3. Břitva pro stříhání vlasů na obličeji a stratum corneum.Výrobci nabízejí několik typů holicích strojků:
 • břitva - kovový plech se sklopnou rukojetí pro rychlé a maximální odstranění chlupů;
 • ​​
 • bezpečnostní holicí strojek - předchozí verze přinesla dokonalost, ve které lze čepele měnit;
 • Břitva ve tvaru písmene T - v tomto holicím strojku můžete také vyměnit čepele, které vypadají jako stroj s jedním břitem uvnitř;
 • jednoúčelový stroj - plastové těleso a pár čepelí v hlavě jsou určeny pro jedno holení;
 • opakovaně použitelné strojové kazety s čepelemi od 3 do 7 se prodávají samostatně tomuto stroji;
 • elektrický holicí strojek je elektrický bezpečný holicí nástroj s rotujícími lopatkami, holení se provádí bez kosmetiky.
 1. Vyžínač je užitečným nástrojem pro odstranění skvrn, díky němuž toto zařízení simuluje tvary vousů a také odstraňuje nepotřebné chlupy na těžko přístupných místech.
 2. Clipper.Tento nástroj byl původně určen pro stříhání vlasů na hlavě, ale je nyní aktivně používán vousatými muži k modelování a holení vousů a knírek.
 3. Přípravky po holení - balzám nebo krém, krém nebo gel pro hydrataci, vyživování a zklidnění pokožky po expozici břitvou.

Člověk bude také potřebovat zrcadlo, které bude upevněno v určité pozici, ataké ručníky pro teplý obklad na pokožce obličeje a mytí po dokončení procedury.

Je lepší používat stroj nebo elektrický holicí strojek?

Většina mužů dává přednost jednomu z osvědčených a zkušených nástrojů na holení, ať už je to běžný stroj nebo elektrický holicí strojek. Existují však lidé, kteří váhají a nemohou si vybrat z ducha navrhovaných možností přijatelných a bezpečných pro sebe. Abychom pochopili, co je nejlepší pro každý jednotlivý holicí strojek nebo stroj, stojí za to zvážit jejich klady a zápory.

Výhody a nevýhody holicího strojku

Holicí strojek je pro většinu mužů nejběžnějším holicím nástrojem, může být jednorázový nebo s výměnnými čepelemi pro trvalé použití. Abychom pochopili, co je nejlepší pro muže, holení strojem nebo elektrickým holicím strojkem, stojí za to se seznámit s výhodami stroje a pak se svými slabými stránkami.

Přínosy stroje:

 • kvalita - v tomto nástroji ostré nože co nejvíce odstraňují veškerou vegetaci z kůže obličeje;
 • zvlhčování - se strojem paralelně používejte kosmetiku na holení a poté péči o pleť;
 • široká dostupnost - stroje lze nalézt v každém obchodě, navíc jsou relativně levné;
 • snadnost použití - každý člověk může tento nástroj používat bez dovedností a zkušeností v každém věku.

Nevýhody holenístroj:

 • nebezpečí poranění - ostré nože mohou zanechat oděrky a odřezky na kůži, což často způsobuje podráždění kůže;
 • pravidelné náklady - stroje na jedno použití musí být neustále měněny a stroje na opakované použití budou muset koupit náhradní kazety;
 • nutnost nákupu kosmetiky - nemůžete se oholit jedním strojem na suché kůži, k tomu je třeba dodatečně koupit holicí prostředky a po něm.

Snadnost použití a levné náklady na stroj a vyjímatelné kazety činí tento nástroj populárním. Pro něj však také potřebujete vybrat vhodnou kvalitní kosmetiku, která ochrání pokožku před rizikem poranění čepelí.

Výhody a nevýhody elektrického holicího strojku

Elektrický holicí strojek na holení vousů a knírek je novinkou pro mnoho zkušených mužů, protože toto zařízení se v poslední době stalo módní mezi silnou polovinou společnosti. Chcete-li pochopit, jak užitečné je používat, musíte se seznámit s jeho silnými a slabými stránkami.

Přínosy elektrických holicích strojků:

 • nedostatek kosmetiky - můžete použít zařízení pro odstraňování štětin na suché kůži bez použití pěn a gelů, dokonce i vody;
 • rychlost - můžete odstranit štětiny mnohem rychleji než břitvou;
 • mobilita zařízení - můžete si vzít elektrický holicí strojek s sebou na jakékoli cesty nebo služební cesty;
 • bezpečnost - takové zařízení nemůže poškodit pokožku obličeje,rizika podráždění a poranění jsou tedy nulová;
 • nízké náklady na aplikaci - zařízení musí být čištěno, pravidelně v něm vyměňujte nože (jednou za 1,5-3 roky).

Nevýhody elektrického holicího strojku:

 • potřeba čistit pokožku - běžný holicí strojek čistí póry kůže a odstraňujenadržená vrstva, kterou elektrický holicí strojek nemůže, resp.
 • potřeba péče - holicí strojek by měl být po každém postupu očištěn od vlasů;
 • cena - na rozdíl od obráběcích strojů bude cena elektrického holicího strojku vysoká v závislosti na univerzálnosti a výrobci;
 • rizika havárií - jakékoli zařízení se dříve nebo později začne porušovat, případně bude potřebovat opravu;
 • hluk - při použití elektrického holicího strojku vzniká zvuk, který může být za určitých okolností nevhodný.

Každý člověk by se měl seznámit se silnými a slabými stránkami stroje a elektrického holicího strojku a podle individuálních požadavků a preferencí, životního stylu a potřeb zvolit vhodnou možnost.

Použití vyžínače pro holení

Vyžínač je pohodlné zařízení pro odstraňování chlupů na různých částech těla a dokonce i na těch nejtěžších místech.Nejčastěji je používán vousy pro dokonalé stříhání a stříhání vousů, vousů a vousů, stejně jako pro holení v intimních částech těla a v podpaží.Chcete-li zjistit, jak se zastřihovač liší od zastřihovače, stojí to za toseznámit se s principem provozu a výhod.

Důležité! Hlavní výhodou zastřihovače je jeho kompaktnost a snadné použití při odstraňování chlupů v těch nejnepříjemnějších částech těla.

Rozdíl od nůžek

Zařízení zahrnuje několik příslušenství, která lze snadno odstranit a vyčistit po každém holení, což není případ nůžek.Kromě toho odborníci nazývají jiné významné rozdíly mezi vyžínačem a psacím strojem, například:

 • Vyžínač váží několikrát méně, je malý a nezabírá mnoho úložného prostoru.
 • Zastřihovače mají mnoho dalších funkcí, když se oříznutí používá pouze pro epilaci.
 • Zastřihovač není všude schopen vyrovnat se s úkolem odstraňování chlupů, zejména tam, kde srst roste tvrdě a nepoddajně.Nože stroje však zvládnou jakoukoliv vegetaci.
 • Vyžínač se může stát alternativním holicím strojkem a depilačním přístrojem.
 • Špičky sekačky se snadno udržují a čistí, spíše než na špičkách stroje.
 • S vyžínačem můžete provádět kudrnaté účesy, modelovat tvary vousů, odstraňovat chlupy na těžko přístupných místech.
 • Vyžínač pracuje pouze na baterie a stroj je také napájen elektřinou.
 • Vyžínač bude dražší než běžný strojek.

Zastřihovač je častěji používán kadeřníky a stylisty k modelování účesů a módních forem vousů, ale nůžky a holicí strojky jsou oblíbené doma.Kromě toho jsou auta levnější v ceně, která zaujmemuži, kteří se nemohou rozhodnout, co je nejlepší, zastřihovač nebo clipper.

Vyžínač nebo holicí strojek

První rozdíl mezi vyžínačem a holicím strojkem spočívá v tom, že zastřihovač pouze odřízne vlasy a holicí strojek je zcela odstraní v kořeni.Zastřihovač se používá k oříznutí účesu a vousů, k experimentování s vzhledem a břitvou - pro hladký oholní obličej.To, co mají společné, je, že oba jsou napájeny baterií nebo napájením.Elektrický holicí strojek stojí o něco méně než ořezávač.

Odborníci na elektrický holicí strojek:

 • odstraňuje strniště během několika minut bez bolesti;
 • lze použít za všech okolností;
 • nepotřebuje další nástroje a zařízení.

V tomto případě může elektrický holicí strojek způsobit podráždění, potřebu mazání částí a čištění, může způsobit suchou pokožku.

Výhody vyžínače:

 • se stará o kníry, cisterny a vousy lépe než jakýkoli jiný nástroj;
 • odstřihne vlasy, aniž by vyvolalo zarostlé vlasy a podráždění;
 • odstraňuje chlupy v uších a nose a používá se k oříznutí obočí a chrámů.

Současně je sekačka při používání velmi křehká, je třeba ji pravidelně čistit a pečlivě používat.Kromě toho existují modely vyžínačů, které fungují mnohem hlasitěji než elektrický holicí strojek.Trimry dávají přednost vousatým mužům a milovníkům stylových účesů, milovníkům experimentů.Ale holicí strojek je vhodný pro muže, kteří nenosí vousy a dávají přednostklasické obrázky.

Holení s břitvou

Bez ohledu na to, který holicí strojek odstraní vlasy na obličeji, odborníci doporučují, aby mnoho mužů stále drželo klasickytradice, pomocí břitvy.Abychom pochopili, jak je takové řešení účelné, měli byste se seznámit s výhodami, které nemají nevýhody tohoto holicího strojku.

Výhody nebezpečného holicího strojku:

 • schopnost samostatně podříznout čepele podle potřeby, což zajistí nejrychlejší a nejpřístupnější holení štětin;
 • holení s takovým holicím strojkem se provádí pomocí mýdla, pěn a gelů, dokonce i olejů (jakéhokoliv rostlinného oleje), které poskytují dodatečnou hydrataci a ochranu pokožky;
 • obrovské úspory, protože zařízení je levné, nevyžaduje čištění, výměnu dílů, opravy a jiné věci;
 • vícenásobná aplikace;
 • schopnost rychle a jasně vytvořit střih nebo vousy;
 • hladké stříhání vlasů až po kořen.

Nevýhody holicího strojku:

 • jsou nebezpečné, zejména pokud má člověk problémy s koordinacípohyby rukou nebo třes;
 • některé druhy oceli mohou vyvolat alergickou kožní reakci;
 • ​​
 • Rizika poškození kůže jsou poměrně vysoká.

Navzdory tomu mnozí muži se zkušenostmi z úhledného a rychlého oholení šikovně používají nebezpečný holicí strojek, protože není finančně a časově nákladný, a co je nejdůležitější, hladce a jasně odstraňujezbytečné vlasy.

Co si vybrat: holení nebo holení?

V poslední době získala nová služba, jak se zbavit nadbytečné vegetace, popularitu - shugaring. Mnozí muži navíc již požívají privilegií takového kosmetického postupu, který jim po dlouhou dobu odstraňuje nepříjemné chlupy. Abychom pochopili, že je lepší zvolit si holení nebo shugaring, stojí za to zvážit silné a slabé stránky postupu shugaringu a pak je porovnat s výhodami a nevýhodami obvyklého holení.

Výhody depilace cukru

Shugaring je kosmetický postup pro odstraňování chlupů pomocí depilace cukru a mnozí si na to doma už zvykli. Shugaring má významné preferenční rozdíly, takže postup je velmi žádaný. Konkrétně:

 • po zákroku nejsou žádné řezy, odřeniny, zarudnutí a podráždění kůže, úplná bezpečnost depilace;
 • shugaring může být prováděn jak pro muže, tak pro ženy všech věkových kategorií;
 • chlupy a jejich kořeny jsou odstraněny hluboko pod vrstvou kůže, dokonce i se zarostlými chlupy;
 • depilace hypoalergenního cukru;
 • výsledek, totiž absence chlupů, bude trvat až 3 týdny;
 • postup je snadno použitelný;
 • po zákroku, zarudnutí rychle přechází (nejpozději do 2-3 hodin), nejsou zde žádné kožní defekty;
 • cukr chrání pokožku před patogenní flórou;
 • bolestivostpostupy jsou několikrát menší než voskování;
 • použití jednoduchých a přístupných materiálů;
 • nové chlupy budou měkké a tenké;
 • depilace cukru je efekt 2 v 1, a to odstraňování chloupků a odlupování kůže.

Po shugaringu může člověk zapomenout na zbytečnou vegetaci na těle po dobu 2-3 týdnů, což umožní pokožce odpočívat od neustálého holení a podráždění. Nevýhodou je možná doba přípravy pasty pro depilaci, alergie na cukr a bolestivost.

Souhrnná tabulka s klady a zápory metod

Druh holení Pros Minusy
1. Stroj kvalita;
zvlhčující;
dostupnost;
snadné použití.
riziko zranění;
pravidelné náklady;
nutnost nákupu kosmetiky.
2. Elektrický holicí strojek nedostatek kosmetiky;
rychlost;
mobilita zařízení;
bezpečnost;
nízké náklady na aplikaci.
potřeba čištění pleti;
potřeba péče;
cena;
rizika poškození;
hluku
3. Trimr nízká hmotnost a velikost;
odstraňuje vlasy na těžko přístupných místech;
alternativa k depilačnímu a holícímu strojku;
odstraňuje chlupy v uších a nose, slouží k oříznutí obočí a chrámů.
jedna funkce;
neřezává tvrdé vlasy;
cena;
funguje pouze z baterie;
křehkost.
4. Clipper multifunkčnost;
je levnější než vyžínač;
běží na baterii a síti.
potřeba čištění;
Potřeba mazání a výměny nožů.
5. Nebezpečný holicí strojek schopnost podkopávat čepel samotnou;
holení s takovým holicím strojkem se provádí mýdlem, pěnou a gely, dokonce i olejem;
obrovské úspory;
multifunkční využití;
rychlé a jasné ostří nebo vousy;
hladké řezání pod kořenem.
vysoký stupeň nebezpečí;
alergie na kovy;
rizika poranění, odření a podráždění kůže.
6. Shugaring je hypoalergenní;
použití jednoduchých materiálů;
odstranění chlupů;
účinek do 3 týdnů;
odlupování kůže;
ochrana proti bakteriím;
odstraňování zarostlých chlupů;
žádné podráždění, poranění kůže a zarudnutí.
dlouhá příprava materiálů;
trvání řízení;
bolestivost.

Závěr

Ze všech těchto technik holení průměrný člověk nejčastěji používá břitvy a nůžky doma.Dalším nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším holicím nástrojem je vyžínač, holicí strojek a elektrický holicí strojek.Nicméně, shugaring procedury jsou ještě v poptávce mezi ženami a jediný ve vzácných případech muži jdou k kosmetičce.