Co je lepší pěna na holení nebo gel: najdeme klady a zápory

Podle statistik začíná každý druhý muž zralého muže s holením štětin.Nejvíce často, silná polovina společnosti preferuje používat holící strojky, který musí být doprovázen použitím kosmetiky pro holení.Jedná se o pěny a gely na holení, jejichž složení zajišťuje maximální proklouznutí čepelí a změkčení vlasů a pokožky.

Ale o tom, co je nejlepší, pěna na holení nebo gel, jen málo mužů může vědět bez rad odborníků.Každý člověk, nejčastěji prostřednictvím pokusů a omylů, určuje pro sebe, co nejlépe vyhovuje typu pleti a odezvě na holení ostrými čepelí.Stylisté a kosmetologové zase nabízejí možnost seznámit se s výhodami a slabinami každého typu kosmetiky na holení, aby si vybrali ideální nástroj pro sebe.

Složka

Pro muže minulých generací byla jedinou použitou kosmetikou mýdlo na mytí štětin.Dnes je mnohem obtížnější zvolit správnou volbu pro kosmetiku pro holení, protože výrobci mnoha značek pánské kosmetiky nabízejí různé pěny, gely, lotiony a mýdla na holení.Ale častěji se volba muže mění.mezi pěnou a gelem na holení.

Pro informaci!Kosmetologové doporučují výběr kosmetiky pro muže oholit a péči o pleť po, počínaje složením produktu. Čím více jsou prospěšné složky, rostlinné extrakty, zvlhčovače a sedativa a méně agresivní chemikálie v něm, tím lepší produkt.

Pěny

Ve skutečnosti je složení pěny a holicího gelu téměř identické. Většina pěn zahrnuje následující komponenty:

 • alkohol pro dezinfekci kůže;
 • glycerin pro zvlhčení pokožky obličeje;
 • aromatické vonné látky;
 • zvlhčující a vlasové přísady.

Pokud hovoříme o pěně hypoalergenní kompozice, výrobce nepoužívá alkoholické složky ve směsi, protože mohou způsobit suchou pokožku. K nim se přidávají další tonické složky přírodního původu. A pokud se předpokládá, že pěny mají přibližně stejné složení a princip působení, pak je rozmanitost gelů několikanásobně větší.

Gel

Většina holicích gelů zaujímá stejný základ jako složení pěn na holení. Jedná se o alkoholické složky, jakož i další aktivní složky, které hluboce zvlhčují a zjemňují pokožku a vlasy, zajišťují klouzání lopatek a hladké odstranění štětin. Gely pro suchou a citlivou pokožku mohou eliminovat obsah alkoholů a nahradit je měkkými přírodními antiseptiky.

NepovinnéKomponenty, které odlišují gel od pěny, mohou být:

 • silikon;
 • alontoin;
 • menthol;
 • heřmánkový extrakt;
 • aloe šťáva;
 • rostlinné oleje;
 • voda.
Důležité!Na rozdíl od pěny na holení, která má vždy bílou barvu, přicházejí v různých barvách gely různých výrobců, které obsahují barviva ve složení.

Co je lepší?

Na základě složení je možné určit, která pěna nebo gel na holení je lepší pro určitý typ kůže a vlastnosti reakce kůže na holení. Pěna na holení se skládá z vzduchových ploch v tekutém obalu, jehož hlavním účelem je usnadnit holení chlupů. Gely na holení se však skládají ze dvou účinných látek - kapaliny pro snadné holení vlasů a molekulární síťoviny pro stabilní stav kůže a vlasů.

Gel na holení má následující výhody:

 • stabilní pěna;
 • snadné používání;
 • zadržování vlhkosti v kůži;
 • čištění kůže a vlasů, změkčení;
 • dobrý kluzný kluzák při holení;
 • 66) minimální spotřeba.

Nevýhody holicích gelů ve srovnání s pěnami však lze považovat za jejich vysokou cenu, čas strávený pěněním a absorpci. Během použití holicího gelu se bude spotřebovat téměř dvakrát méně než pěna, v tomto případě je gel úsporný.

Láhev pěny skončí mnohem rychleji, měla by být aplikována v tlusté vrstvě a možná bude třeba ji opakovatpěnění kůže a štětin. V tomto případě můžete začít okamžitě holit při použití pěny a v případě aplikace gelu musíte počkat na pěnění a vstřebání kompozice do kůže a vlasů.

Výhody pěny na holení jsou následující:

 • třepání okamžitě způsobí složení produktu;
 • po nanesení pěny můžete okamžitě začít holit;
 • pěna aplikovaná na suchou a mokrou pokožku;
 • Pěna je levnější než jiné produkty na holení.

Pěna může být použita pouze pro některé části těla, když je gel univerzálním pomocným holicím prostředkem v celém těle. Ačkoliv je pěna levnější, spotřeba není dvakrát vyšší než u gelů, protože špatně pění a vyžaduje opětovnou aplikaci.

Co bych měl hledat při výběru nástroje?

Muž, který se nemohl rozhodnout, smetana nebo smetana, gelové nebo jednoduché mýdlo vyhovuje jeho typu a potřebám, nedosáhne požadovaného výsledku. V případě holení štětin bude účinný a užitečný pouze správně vybraný výrobek. Odborníci doporučují výběr podle několika kritérií:

 1. Typ pleti . Pro suchou pokožku je lepší použít gel, protože má světlejší strukturu a nezanechává žádné zbytky. Ale pro mastnou a normální pleť pěna bude nejlepší volbou, protože je méně aktivně hydrataci kůže. Pro kůži náchylnou k zánětu potřebujete baktericidní látku a citlivou pokožku - hypoalergenní.
 2. Zóna těla . V závislosti na oblasti pro depilaci vyberte odpovídajícídruh make-upu.Pro odstranění chlupů na pokožce obličeje je důležité zvolit pěnu nebo gel, který neobsahuje benzonát sodný, protože tato složka je agresivní vůči pokožce, způsobuje suchost a odlupování.Pro intimní partie je lepší použít gel, protože dobře zpěňuje a zjemňuje chlupy co nejvíce.Pro depilaci nohou je vhodnější více pěny i pro podpaží.
 3. Délka a tloušťka vlasů .Pokud potřebujete holit dlouhé vlasy, je lepší použít pěnu, která může pokrýt větší objem vlasů.Snadněji se oholí silné strniště gelem, protože ho intenzivně změkčuje.Alternativou k oběma prostředkům bude krémová pěna, což je zlatý průměr mezi pěnou a gelem na holení.

Člověk musí také zohlednit individuální vlastnosti svého těla.Kůže někoho reaguje negativně na esenciální oleje a ostré pachy, zatímco na jiné rostlinné extrakty způsobují alergickou reakci.

Co je lepší pro citlivou pokožku?

Odborníci na léčbu zeminou doporučují použití těch mužů, kteří se oholí méně často a netrpí citlivostí a příliš suchou pokožkou obličeje.Ale majitelé citlivého typu epidermis a ti, kteří se musí holit téměř každý den, se doporučuje věnovat pozornost holicím gelům s absencí alkoholových aditiv v kompozici a označených jako „hypoalergenní“.

Poradenství! Hypoalergenní prostředky - to jsou prostředky, ve kterých byly komponenty testovány na pravděpodobnost provokacealergická reakce, výsledky těchto testů byly nepřítomnost alergenů v kompozici.

Gél na holení je citlivější, protože díky svému obsahu vody má lehkou texturu, rostlinné extrakty, oleje a další zvlhčující složky.Gel zjemňuje pokožku obličeje a vlasů štětin intenzivněji, což zajišťuje bezpečné holení bez zranění kůže.

Kromě toho většina holicích gelů z globálních značek pánské kosmetiky navrhuje oddělené linie speciálně pro citlivou pokožku obsahující heřmánkový, máta, aloe vera, olej z čajovníku a další protizánětlivé látky.a přírodních antiseptik.

Doporučení dermatologů

Před výběrem prostředků pro pravidelné holení musí člověk rozhodnout o typu pleti (suchý, citlivý, normální nebo olejový typ), po kterém by měl zvolit prostředek nápravypodle tohoto kritéria.Dále se musíte seznámit se složením gelu nebo pěny, dávat přednost dermatologům radit nejpřirozenější prostředky bez agresivních složek.Nejvýznamnější značky jsou Arko, Yves Rocher, Gillette, L'Oreal a NIVEA.

Závěr

Pokud člověk potřebuje oholit velké plochy těla a dlouhé vlasy, je pěna ideální pro tyto účely.Gel se však může použít k oholení tlustých a krátkých štětin.Pěna je snadno použitelná, musí být šlehačkou, položena na obličej a ihned zahájena procedura.Musíte však začít gel důkladně gelovatět, vmasírovat do kůžeosob, dávejte čas na namáčení a teprve poté začněte holit. Pěny jsou levnější v ceně a gely člověk tráví mnohem déle. Obě možnosti holení mají výhody i nevýhody.