Co dělat v případě akné po holení: efektivní poradenství

Denní holení štětiny není otázkou estetiky a krásy, ale spíše potřeby mnoha mužů vypadat reprezentativně a pevně. Pro holení obličeje a pro hladké oholení je třeba zvolit správné holicí nástroje a kosmetické přípravky pro péči o pleť. Přesto jsou u mnoha mužů typické případy podráždění a akné po holení.

Aby člověk pochopil, jak se zbavit nepříjemných kožních nádorů způsobených podrážděním holícího pole, musí znát typ pleti, analyzovat postup holení a také revidovat seznam kosmetických produktů péče o pleť. A pouze určením příčin akné, můžete identifikovat účinné metody, jak se jich zbavit jednou provždy.

Jak vypadají akné po holení a kde se objevují?

Pokud má člověk po holení štětin akné na kůži obličeje, s největší pravděpodobností se neholí podle pravidel nebo porušuje hygienické a hygienické normy. A pokud existuje možnost zvážit akné po postupu depilace, můžete určit jejich povahu a etiologii. Odborníci navrhují následující způsoby hodnocení výskytu akné:

 • červenávyrážky jsou důsledkem alergické reakce na kosmetiku nebo následkem podráždění kůže;
 • Bílé erupce naznačují bakteriální infekci a přítomnost hnisu v pupíncích;
 • novotvary s hyperpigmentací jsou výsledkem růstu vlasů.

Pro muže je nejproblematičtější pleť pokožky obličeje, protože musí denně holit strniště na tvářích a bradě.Proto se nejčastěji akné po holení u mužů vyskytuje na krku, tvářích a bradě.Ženy pravidelně depilují několik oblastí těla najednou - oblast slabin, dolní končetiny a oblast podpaží.

Pro informaci! Podle statistik, vyrážky a akné po holení jsou mnohem častější u žen, protože mají tenčí a měkčí epidermis.

Příčiny výskytu

Pouze v případě, že byl člověk schopen určit, proč se po akné objevuje po holení, bude možné v budoucnu tomuto jevu zabránit a zvolit účinné metody řešení vyrážky..Specialisté jmenují několik typických problémů:

 1. Mechanické poškození .Jakékoli rány a nepravidelnosti kůže jsou poškozeny při holení, po kterých bakterie a mikroby vstupují do otevřených ran.
 2. Nesprávně zvolená kosmetika .To často vede k rozvoji alergií nebo nedostatečné péči o pleť.
 3. Nesprávně zvolené nástroje pro holení .Každý typ kůže se vejde do holicího holicího strojku nebo elektrického holicího strojku, takže musíte být založeni nafunkce reakce kůže na konkrétní nástroj.
 4. Ostří tupého stroje . Aby bylo možné ušetřit spoustu mužů, jsou jednorázové stroje používány po dlouhou dobu, i když nemohou být použity více než 1-2 krát. Tupá čepel vytahuje a dokonce škrábá strniště, což vede k poranění kůže a podráždění.
 5. Nesprávně provedené holení štětin . Je zakázáno tisknout stroj na obličej, pohánět stroj proti vlasové linii, pohybovat strojem paralelně s lopatkou.

Mnozí muži navíc dělají chybu v tom, že si vyzvednou kosmetiku s nízkou kvalitou pro péči o pleť. Levné léky obsahují parfémované doplňky místo antiseptik, které nejsou schopny dezinfikovat pokožku obličeje a zklidnit ji po holení.

Jak se zbavit akné?

Pokud má člověk opakovaně po holení akné na obličeji, je nutné zvolit účinné metody, jak se zbavit podráždění a vyrážky. Zabránit nástupu akné následovně:

 1. Použití přípravků obsahujících panthenol. Mohou to být spreje, masti a krémy s takovým složením, prodávané v lékárnách a specializovaných prodejnách. Dezinfikují a zklidňují pokožku, přispívají k rychlé regeneraci kožních buněk a tkání. Naneste produkt, který potřebujete, po každém holení na kůži tenkou vrstvou.
 2. Použití bylin pro citlivou pokožku. Pro léčbu vyrážky, můžete připravit odvar z měsíčku nebo heřmánku, a pak ošetření kůže v oblasti vyrážek.dvakrát denně.Po každém holení můžete očistit obličej aloe šťávou.
 3. S olejem tea tree rozpuštěným ve vodě v poměru 1: 4 byste měli otřít problémové oblasti kůže.Po tom, můžete potřít hydratační krém do kůže.
 4. K vysušení vyrážky můžete použít tinkturu měsíčku, která dezinfikuje a schne vyrážku.Otřete kůži vatovým tamponem namočeným v tinktuře.
 5. Lékařské masti, například Ichthyol nebo salicylová mast, Vishnevsky mast nebo Levomekol s antibiotiky, mohou urychlit proces hojení a obnovit zdraví pleti.
 6. Použijte odvar z dubové kůry k lokálnímu uvolnění zánětlivého procesu na kůži obličeje.Odvar by měl být aplikován 1-2 krát denně, dokud pupínky úplně nezmizí.

Je nezbytné, aby se po každém holení otřete postiženou kůži peroxidem vodíku, aby se odstranila patogenní flóra, v důsledku čehož kůže často zapálí, objeví se akné.Pokud se vyrážka zvyšuje a tyto techniky nepomáhají, měli byste vyhledat pomoc dermatologa.

Metody prevence

Aby se zabránilo riziku, že holení způsobí těžké podráždění a akné, můžete použít preventivní opatření.Kromě toho je mnohem snazší předcházet onemocnění než léčit později.Akné, červené nebo bílé pupínky můžete zabránit pomocí následujících manipulací:

 • Holení není lepší každý den, ale přinejmenším každý druhý den, aby vaše pokožka dostala příležitostobnovit. Proveďte postup lépe ráno.
 • Pro holení je lepší použít pěnu s baktericidními složkami a obsah silikonu, který umožní stroji klouzat po kůži během holení.
 • Během holicího stroje může být smáčeno v aloe šťávě, musí řídit přísně podél vlasové linie.
 • Po holení je kůže změkčená, zklidněná a zvlhčená pleťovými vodami, balzámy nebo krémy po holení.
 • Pokud je kůže náchylná k akné a vyrážkám, je lepší být z krémů, protože mají hustou a mastnou konzistenci.

Šťáva z okurky nebo aloe může také zklidnit pokožku obličeje a po každém postupu není třeba ji otírat suchým ručníkem, aby nedošlo ke zranění kůže opět kontaktem s látkou.

Pouze odpovědný přístup ke každému postupu pro holení, použití vysoce kvalitních nástrojů a kosmetiky, komplexní a kompetentní péče o pokožku po holení se vyhne akné a podráždění kůže.

Kdy stojí za to navštívit lékaře?

V případě, že by všechna uvedená preventivní opatření a způsoby boje s výskytem pupínků na obličeji nevyvolaly výsledky, měl by muž navštívit dermatologa. Důvodem návštěvy zdravotníka je zánět akné, výskyt puchýřů, svědění a další šíření vyrážky. Důvodem ke znepokojení může být jejich krvácení a zvětšení velikosti.

Závěr

Na to, jak odstranit akné na kůži obličeje, odborníci podrobně popisují techniky, přesně jak efektivnípreventivních opatření. Pokud holení způsobuje pupínky na kůži, po určitou dobu je lepší stroj opustit, můžete odstranit štětiny elektrickým holicím strojkem. Ale všechny nástroje by měly být ošetřeny antisepticky, holení by mělo být prováděno opatrně, bez spěchu a podél vlasové linie. Po ukončení procedury musí být akné léčeno léky. Vyrážka vousů by neměla být ponechána bez pozornosti a vhodné péče.