Co dělat, když si při holení zkrátíte krtek: první pomoc

Muži mají tendenci pravidelně štětiny štětiny holit, pokud samozřejmě nemluvíme o vášnivých vousatých mužích.Samotný proces holení je traumatický a nebezpečný, zejména pokud má obličej vyrážku, krtky, malé vady a tak dále.Na internetu a na fórech se často objevuje otázka, co dělat, když si oholíte, když se oholíte, protože, jak víte, poškození papilomu je velmi nebezpečné a má nepříjemné následky.

Ve skutečnosti jen málo mužů může určitě vědět, zda měl benigní nebo maligní jaro, které poškodil, když si oholil štětiny.Proto je pro lékaře nutné klást otázky, co dělat v takové situaci.Lékaři říkají, že ti muži, kteří jsou předurčeni k onkologii dědičností, budou v rizikové zóně.

Co jsou krtci?

V případě, že by člověk při holení oholil krtka, mnoho nevědomých lidí zavře oči nad takovým zraněním.Ve skutečnosti je důležité obecně vědět, co je to krtko, a také to, jaké důsledky může člověk očekávat, pokud se stanou traumatizovanými.Z hlediska medicíny má krt zvláštní výraz - névus, tj. Zpočátku neškodný novotvar na kůži, který se tvořív důsledku nadměrného hromadění melaninových pigmentových buněk pod dermis.

Pro informaci! Lékaři upozorňují všechny lidi na skutečnost, že každý papilloma a mateřské znaménko může způsobit traumatizaci nebo odříznutí rakoviny kůže (melanomu).

Čím hlouběji se melaninový pigment hromadí pod kůží, tím vyšší a větší bude mateřské znaménko nad kůží.Je to takové velké novotvary, u kterých je vyšší pravděpodobnost poranění.Krtci mohou být vrození a jako osoba roste.Lékaři spojují růst krtků na těle s hormonálními změnami v adolescenci, patologií endokrinního systému a těhotenstvím, pracovní aktivitou u žen.

Jaké je nebezpečí škody?

Když je krtka zraněna, pigmentový melanin se uvolní a spolu s krví se může rozšířit po celém lidském těle, což již hrozí přemnožením buněk na onkologii.Samy o sobě krtci nenosí nebezpečí pro lidské tělo, ale podle statistikmůže každý tisícin mol vyvolat rakovinné buňky .Abyste se chránili před těmito riziky, nemusíte se dotýkat a chránit névus před mechanickým stresem, rozpadem nebo řezem.

Ne všechny případy mechanického poškození névů mohou člověka ohrozit.Nejčastěji nepřesné holení vede k deformaci krtku nebo traumatu kůže.Může se také vyskytnout krvácení a bolest.Po zahojení rány je důležité, aby muž zkoumal stav krve, ať už se změnilvzhled molu, jeho tvar nebo struktura.Nebezpečná situace bude, když řez povede k znovuzrození névusu v maligní formaci.

Co mám dělat, když jsem si zkrátil krtek?

V situaci, kdy člověk omylem oholí krtka při holení, je důležité okamžitě navštívit dermatologa.Tento specialista se zabývá případnými kožními onemocněními, včetně krtků.Odborník provede inspekci a diagnostiku, po které určí další odborníky, aby tento problém dále vyřešili.Kromě toho je důležité provést počáteční léčbu poranění, aby se zabránilo infekci.

Aby se zabránilo infekci a zánětlivému procesu, je nezbytné:

 • léčit místo krvácení peroxidem vodíku;
 • je-li střih silně krvácen, aplikujte gázový obvaz;
 • poranění může být kauterizováno jódem nebo brilantně zelenou;
 • Pokud člověk při holení částečně odřízne krtka, tento kus by měl být připsán analýze a zabalen do gázy fyziologickým roztokem.

V každém případě je návštěva lékaře důležitá, protože odborník může včas zabránit tvorbě rakovinných buněk.A jak víte, onkologie je ve většině případů nevyléčitelná a může být smrtelná.Pokud se névus pravidelně dostává do kontaktu s předměty, hrozí nebezpečí zranění, musíte bezpečně odstranit krtka ve specializovaném zařízení.

Preventivní opatření

Pokud má člověk na tváři konvexní krtek, který je neustále v zóněJe třeba přijmout preventivní opatření.Nepokračujte s tím a podceňujte riziko poškození névusu, protože téměř každý člověk je vystaven riziku vzniku melanomu.Abyste chránili krtky před řezy a škrábanci, musíte:

 • omezit kontakt se zvířaty, která mohou poškrábat krtka;
 • v přítomnosti konvexních krtků na obličeji a těle je žádoucí je odstranit odbornými rukama;
 • zabraňují tření se syntetickými tkaninami;
 • chrání moly před kontaktem s nehty;
 • jemně oholte obličej;
 • zabraňují dlouhodobému přímému slunečnímu světlu;
 • Vyvarujte se mačkání bot, pokud jsou na nohou.

Nejvhodnějším krokem v prevenci melanomu je však konzultace s dermatologem a odstranění névusu melaninem.Zejména pokud je krtko na tváři muže, který pravidelně holí strniště, riziko zranění je tak vysoké, jak je to jen možné.

Kdy mám odstranit névus?

Pouze lékař stanoví stupeň důležitosti odstranění névusu, proto je těžké říci, zda by měl být v konkrétním případě odstraněn.Kromě toho většina lidí nevěnuje pozornost krtkům, dokud nezačnou způsobit nepohodlí.Musíte věnovat pozornost, pokud krtci mají bohatý pigment, nadměrně vyčnívají nad kůži nebo dokonce visí dolů.

Důležité! Obecně platí, že odstranění krtků bez dobrého důvodu lékaři nedoporučují.Existuje názor, že krtci chrání člověka přednegativním dopadem vnějšího prostředí.

Prozkoumejte krtka by měla být, když jsou světlé barvy, zabírají slušnou plochu na kůži a jsou doprovázeny zvýšeným růstem vlasů. Odstranit odborníky poradit ty krtky, které jsou v neustálém tření a v kontaktu s objekty. Například, krtci na tváři muže, který holí, na krku, v pase nebo na dolních končetinách v noze.

Metody odstraňování krtků

Pokud má člověk na obličeji krtka, který byl několikrát zraněn při holení a dalších hygienických postupech, odborník se obvykle rozhodne jej odstranit. Moderní medicína nabízí několik možností, jak odstranit névus, a to:

 • zmrazení névusu a jeho procesů kapalným dusíkem;
 • odstranění névusu při vystavení laserovému přístroji;
 • odstranění névusu vystavením rádiovým vlnám nebo elektrickému proudu;
 • odstranění chirurgicky v obzvláště obtížných situacích.

U každého pacienta lékař individuálně určí vhodný způsob, jak odstranit névus, vzhledem k jeho vlastnostem těla, zdraví a genetickým predispozicím. Před provedením takového postupu by však měl být pacient obeznámen s nevýhodami a výhodami každé techniky. Nejčastěji používanou metodou je odstraňování dusíku a laseru.

Závěr

Neopatrná léčba opakovaných poranění a poranění krtků během holení může vést k rozvoji rakoviny, zejména melanomu. Procestvorba nádorových buněk a rozvoj onkologie často zůstává neviditelná, proto je vhodné zabránit preventivním opatřením.Je-li krtka konvexní a trpí depilací štětin, musí být ukázána specialistovi a odstraněna později.Při řezání krtků je třeba ránu dezinfikovat a kontaktovat dermatologa.