Co dělá vous Slovanů?

Vousy nejen v naší době jsou velmi populární.Sláva získala od Slovanů.V těchto dnech byla tato ozdoba zdůrazněna a téměř všichni muži museli pěstovat své vlasy.

Dnes se učíme význam vousů od Slovanů, proč se nestyděli za rudé vlasy a jejichž symbolem byla tato ozdoba.

Hodnota vousů u mužů

V dnešním světě je snadné pochopit, co vousy znamenají u mužů.Má určité podobnosti se slovanskými koncepty.Silnější sex se například cítí odvážnější, statečnější a sebevědomější.Vlasy na obličeji pomohly člověku cítit se jako skutečný muž.

Nyní ho však kluci nosí, protože je to módní trend.Mnohé filmové hvězdy a slavní lidé pěstují své vlasy a dávají jí kreativní tvar.To je obrovský podnět k transformaci jejich vzhledu podle módy.

Existují i ​​jiné důvody, proč vegetace v moderním světě roste:

 • Chtějí ukázat svou převahu nad ženou.Chcete-li ukázat jasný rozdíl od opačného pohlaví, silnější sex neholí vlasy na obličeji.Protože hranice mezi mužem a ženou je vymazána, je to dobrý způsob, jak dát všechny tečky.
 • Ti, kteří pracují jako bokovky, jenmusí mít takové příslušenství.To ukazuje, jak moc milují svou práci a zda mohou poskytnout dobrou radu pro péči o vousy.
 • Náboženství ovlivňuje také opětovný růst vlasů.Pro ně je to otázka oddanosti Bohu, takže věřící se za žádných okolností neholí vlasům.
 • Původ a státní příslušnost výrazně ovlivňuje vzhled osoby.

Z toho vyplývá, že každá osoba má své vlastní důvody, proč si neholí strniště.Díky novým technologiím a módě si každý zástupce silnějšího pohlaví může vybrat vousy, které se mu líbí, a nezávisle na ni.Odborníci pomáhají vybrat požadovaný tvar a barvu vlasů.

Důležité! Pokud vaše vlasy nejsou tlusté, speciální stimulanty pro růst vlasů vám to pomohou zvládnout.

Proč Slované pěstují vousy?

Slované dávají obrovský smysl ve smyslu mužského vousu.Tato výzdoba byla symbolem mužskosti, zralosti, důstojnosti a cti.

Existuje několik důvodů pro růst vlasů.

 1. Přechod do ráje .Patriarchové povzbuzovali křesťany, aby napodobovali Krista ve všem, dokonce i v jeho vzhledu.Jelikož Ježíš nosil vousy, všichni věřící lidé, kteří se chtějí dostat do nebeského království, by ho měli nosit.
 2. Znak síly .Hustota, délka a tvar vlasových vlasů hovořily o síle a mužnosti muže.Pokud byly vousy silné a objemné, pak to naznačovalo, že zástupce silnéhosex mohl dát dobrý potomek a chránit jejich vlast. Když byl Slovan oholen o vlasy, bylo to rovnocenné ztrátě cti.
 3. Dekorace . Muži mohou díky vlasům na obličej přitahovat pozornost společnosti. Pomohla skrýt její vzrušení.
 4. Symbol svobodného muže . Kněží, obchodníci, bohatí rolníci a akademici nosili tento ornament zdůraznit jejich nezávislost a svobodu.

Jak je vidět, slovanská vousy nejsou jen ozdobou, její přítomnost hodně hovořila o stavu člověka, jeho názorech, charakteru, víře a životní pozici.

Pro informaci!​​Pokud někdo zranil vousy člověka, měl by na to odpovědět. Pokuta mu byla uložena a povinnost zaplatit náhradu škody.

Navzdory dlouholeté tradici jsem provedl určité změny. Zdanil každého muže, který chtěl nosit vlasy. Tyto peněžní prostředky byly rozděleny do čtyř kategorií. Z tohoto důvodu, v průběhu času, význam této symboliky pro muže ztratil svou moc.

Vousy bez knírku mezi Slovany

Někteří historici říkají, že naši předkové měli vousy bez knírku. Tato zvláštnost je spojena se skutečností, že mužskost a odvaha jsou dány vousy. Vousy byly považovány za dekorace, neměly žádný význam.

Vousy svědčily o příslušnosti k čestnému nebo slavnému rodu. Toto příslušenství dovolilo nosit jen velmi slavné a bohaté muže. Zdůrazňovali zvláštnost a stav silnějšího pohlaví.

Kdyby muž měl červený vous, pak byli na tuto barvu vlasů velmi pyšní. To nebylo v žádném případě zesměšňováno. Toto barvení vlasů bylo symbolem:

 • Prosperita,
 • bohatství,
 • Mužské schopnosti podporovat rodinu,
 • Čest,
 • Silná povaha hostitele.

Pro tyto osoby lidé projevovali hluboký respekt.

Význam symboliky našich předků

Při pohledu do historie jsme zjistili, že slovanský vous měl zvláštní význam. Její přítomnost svědčila o zralosti, mužskosti a svobodě silnějšího pohlaví. Nyní se všechno změnilo. Kluci nosí tento doplněk, aby vyčnívali ze společnosti a dávali svému obrazu originalitu. Tato výzdoba přitahuje pozornost mnoha žen.