Co číst pro sebe-rozvoj člověka: skutečné bestsellery

Kniha je nejlepším a nejspolehlivějším zdrojem informací.I přes rozvoj informačních technologií, pomůcek a éry internetu neztrácejí knihy svůj význam.Mnozí z nich jsou pouční s hlubokým smyslem, po jejich přečtení můžete zcela přehodnotit svůj život.Často proto vyvstává otázka, co by měl člověk číst pro vlastní rozvoj.

Specialisté neustále aktualizují seznamy nejlepších knih, které musí každý člověk číst ve svém životě.Mezi ně patří ty, které jsou pro mužskou polovinu společnosti vhodnější jako motivátor a podnět ke zlepšení kvality života.Je důležité, aby bylo čtení velmi zodpovědné, jinak to bude jen zbytečný volný čas.

Jak začít se zlepšováním?

Od dětství je každý člověk investován do vědomí myšlenky, že za plnohodnotného a utvořeného člověka lze považovat pouze studenta a ctižádostivou osobu.Pravda je tam, ale neměla bys se starat jen o knihy.Vlastní rozvoj mužů po přečtení knih by měl být ve skutečnosti práce na sobě, stanovení cílů a jejich realizace.

Vlastní rozvoj každé osoby musí začínat na 3 základech, a to:

 1. Fyzická aktivita .Není to za nic, že ​​říkají, že ve zdravém těle je zdravá mysl, každáčlověk musí být fyzicky silný a fit.
 2. Zdravé stravování .Zdraví závisí na vyvážené stravě, včetně duševních schopností a stravitelnosti nových informací osobou.
 3. Mentální samoregulace .To může být čtení užitečných knih, vlastní rozvojová školení, účast na seminářích, meditace atd.

Dnes jsou obzvláště populární metody čtení s hlubokým smyslem pro přehodnocení života.Také, často obyčejné knihy jsou nahrazené audio knihami, který zjednoduší proces čtení.Tato metoda osobního rozvoje a nových dovedností je považována za nejpohodlnější, nejpohodlnější a ne drahé.A pokud ho zkombinujete s těmito prvními body, můžete dosáhnout maximálního výsledku.

Znalecký posudek
Victor Brenz
Odborník na psycholog a sebe rozvoj
]
Hlavní zárukou úspěšného rozvoje osobnosti v sobě je touha a touhy člověka.Pokud tomu tak není, žádná kniha nebude uložena v paměti a podvědomí.

Top 10 nejlepších knih o osobním rozvoji pro muže

Pro mnoho mužů je vlastní rozvoj a sebezdokonalování tvrdou fyzickou prací, která odnáší sílu a energii.Ve skutečnosti se psychologové domnívají, že pouze nemilá práce a práce, která nevyhovuje člověku, může odnést životní energii a volný čas.Čtení chytrých knih pomůže určit cíle a stanovit priority v životě.

Top 10 zahrnuje následující knihy pro mužskou polovinuSpolečnost:

 1. Autor Shorter Lawrence, kniha Kniha líného gurua. Průtok. Výsledky. Bez úsilí “. V knize, i žlutý obal uvolňuje a zklidňuje člověka, pomáhá vstřebávat nové informace. Kniha vás naučí odhalit lenost v sobě, stejně jako přeškolení v motoru procesu. To znamená, že po přečtení se člověk učí být líný, ale zároveň zlepšuje kvalitu svého života.
 2. Autor Alex Novak, kniha Otevřená kniha. Změňte svět, začněte u sebe “. Zpočátku není možné tuto knihu otevřít, ale poté, co se stane, že je nemožné ji uzavřít. Celé tajemství je v původním designu a absenci krytu. Člověk je tedy okamžitě motivován, aby si ji přečetl. Kniha je pro muže seberozvojem podle programu, který trvá 60 dní, uvnitř jsou nabízeny úkoly s rostoucí složitostí. A výsledky jsou stanoveny v sociální síti pro kontrolu účastníků nad sebou.
 3. Napsal Ellenberg Jordan, kniha Jak se nedělat chyby. Síla matematického myšlení “. Vzhledem k tomu, že muži mají dobře vyvinuté matematické schopnosti, rozhoduje rychleji a je tak náchylný k podnikání. Autor odhaluje matematiku v nové roli. A hlavním plusem knihy je snadnost psaní a podle toho i čtení.
 4. Napsal Michael Micalco, kniha „Breaking Creative. Jak vidět, co ostatní nevidí “. Odborník na kreativní a kreativní myšlení se svou knihou nabízí několik vzorců, které povzbudí muže, aby přehodnotili svůj přístup k vytváření nápadů. Zde se můžete naučit 9 strategií myšlení, které bylyodvozené ze zkušeností legendárních mužů světa.
 5. Napsal Madhavan Guru, kniha Myslíš jako inženýr. Jak změnit problémy na příležitosti “. Autor je sám úspěšným inženýrem, ale příběh bude mnohem hlubší, než všechny druhy šroubů a matic. Všechny problémy života, které autor navrhuje zvážit systematický přístup.
 6. Autor Chris Bailey, kniha „Můj produktivní rok: jak jsem na sobě testoval nejznámější metody osobní efektivity“ . Autorka nejprve sama na sobě testovala různé metody zlepšování kvality života, po nichž odhalila účinné a neefektivní metody, které vše popsaly v knize. Celkem je prezentováno 25 metod, které mohou být použity ve vašem životě.
 7. Autor Michail Labkovský, kniha „Chci a já: přijmu sebe, miluji život a stanu se šťastným“ . Pokud se člověk zabývá vývojem sebe sama, kde má začít cestu ke zlepšení, je lepší začít s touto knihou slavného psychologa. Díky radám a informacím v knize se člověk naučí vidět dobro ve všem, přijme sebe i svůj život, najde harmonii.
 8. Autoři Douglas Moss, Narbut Alex, kniha „Dale Carnegie. Úplný průběh komunikačních technik “. V jedné knize se hodí 33 nejcennějších rad dobře známého specialisty Dale Carnegie, stejně jako praktická cvičení, která vám umožní objevit nové schopnosti a dovednosti.
 9. Autor Mason Curry, kniha “Genius Mode. Denní rutina velkých lidí “. Pokud si tuto knihu přečtete, můžete odhalit tajemství mnoha geniů, ať už umělců, spisovatelů, chemiků, vědců a dalších.
 10. Napsal John Gray, kniha Muži z Marsu, ženy z Venuše.Jak efektivně přemýšlet.Postupy pro rozvoj mozku ".Pro muže, kteří mají mozek přetížený informacemi, které jim brání dosáhnout cílů v práci i doma.Autor navrhne metody pro zlepšení funkce mozku, paměti, koncentrace, zvýšení efektivity.

Závěr

Ve skutečnosti může seznam užitečných knih, na nichž je založen vlastní rozvoj člověka, pokračovat i nadále.Za prvé, muž by měl udělat plán na zlepšení svého života a činností, a pak jen začít nějaké akce.Čtení knih je nejjednodušší a nejnákladnější metodou sebezdokonalování, která má dnes nebývalou popularitu.