Co brát vitamíny pro růst vousů?

Móda pro vousy zaplavila téměř celý svět, většina známých mediálních tváří a hvězd show businessu zdobila jejich tváře štětinami nebo dlouhou vegetací.Ale ne každý člověk se dokáže okamžitě vzdát dostatečné délky vousů, aby vytvořil požadovaný účes a tvar.Důvodem může být mnoho, kromě genetiky a hormonálních poruch, měli byste věnovat pozornost výživě a množství vitamínů v těle.

Farmakologický průmysl nabízí řadu produktů, které stimulují růst štětin, a vitamíny pro růst vousů, speciálně vyvinuté pro muže, jsou dnes v největší poptávce.Chcete-li takové prášky, je třeba zpočátku určit, které vitamíny člověk chybí, aby nedošlo k vyvolání nežádoucích účinků na pozadí jejich nadbytek.

Které vitamíny podporují růst vousů?

Je známo, že většina vitamínů pro plné fungování organismu, kterou člověk dostává z vysoce kvalitních a přírodních potravin, zejména ovoce a zeleniny.Ale vědět, co vitamíny nestačí pro muže pro plný růst vousů a knírek, které potřebujetezjistit, které z nich jsou obecně zodpovědné za vegetaci na těle a hlavě.Lékaři rozlišují následující seznam těchto vitamínů:

 • vitamín B1(thiamin) - díky tomuto vitaminu jsou proteiny a tuky aktivně tráveny a štěpeny, dochází k metabolismu tuků a bílkovin;
 • Vitamin B3(kyselina nikotinová) a B5 (kyselina pantothenová) jsou nepostradatelnými zdroji pro urychlení krevního oběhu a lepší výživu potřebných látek pro vlasové folikuly;
 • vitamin B6(pyridoxin) - bez tohoto vitaminu se vlasy stávají slabými a pomalu rostou, jejich ztráta začíná;
 • Vitamin B7(biotin) - tento vitamín urychluje růst vegetace a přispívá k zahušťování vlasů;
 • vitamin B9(kyselina listová) - zlepšuje pružnost a pružnost vlasů;
 • Vitamin B12(kobalamin) je nepostradatelný pro přenášení kyslíku do kořínků vlasů, vyživuje folikuly.

Pro informaci! Ze všech existujících vitamínů jsou všechny vitamíny B neformálně označovány jako „mužské vitamíny“, protože zlepšují hormony člověka, jeho sexuální aktivitu a zdraví vlasů, nehtů a kůže.

Kromě uvedených vitaminů skupiny B, pro aktivní růst štětin, posílení struktury vlasů a rovnoměrný růst vousů, je nutné kompenzovat nedostatek vitamínů A, E, C, D, PP.Minerály ke zlepšení kvality a růstu vousů jsou zinek, vápník, hořčík a železo.Většina multivitaminů avitamín-minerální komplexy pro samčí vousy obsahují jen takové složení vitamínů a minerálů.

Jaké potraviny mám jíst?

K vykompenzování nedostatku vitamínů v těle člověka pro plný růst vlasových vlasů, můžete jít dvěma způsoby - připravit hotové přípravky s obsahem vitamínů nebo vyrovnat dietu s potravinami, které obsahují správné přísady.Ale lékaři si všimnou, že dokud člověk neupraví svou stravu, nebudou užitečné žádné triky s vitamínovými přípravky.

Důležité! Studie potvrdily, že pokud užíváte vitamínové přípravky, jen 30% z nich se vstřebá do těla.A z přírodních a vysoce kvalitních potravin dostává lidské tělo alespoň 80% vitamínů a dalších hodnotných látek.

Pokud jde o růst vousů, jsou nezbytné takové produkty:

 • mléčné a fermentované mléčné výrobky;
 • 71) slunečnicová semena a ořechy všeho druhu;
 • mořské plody a ryby;
 • 73) libové maso;
 • cibule a česnek;
 • obilná kaše;
 • 76) slepičí vejce;
 • droby;
 • greeny a salát;
 • zelená jablka;
 • 80) veškerá zelenina a ovoce; 81) luštěniny;
 • řepa, rajčata a okurky.

Čerstvé ovoce a zelenina jsou obecně nejlepším a nejcennějším zdrojem vitamínů a minerálů pro plné fungování lidského těla.Tělo nejlépe nasycují vitamíny, protože mohou být konzumovány bez tepelného ošetření.Stojí také za pozornost se zaměřením na proteinové potraviny ataké použít co nejvíce čisté přírodní vody, nejméně 2 litry.

Aby člověk vyloučil ze stravy, potřebuje cukr a sůl, konzervační látky a další přísady, které nepříznivě ovlivňují stravitelnost vitaminů, mikro- a makroelementů. Musíte jíst malá jídla 4-5 krát denně. Přebytek hmotnosti je největším nepřítelem pro růst vousů, protože vede ke snížení hladin testosteronu, takže je třeba dodržovat opatření ve stravě.

Hormonální terapie

Je známo, že hormonální úroveň je zodpovědná za růst vousů u mužů, konkrétně úroveň pohlavního hormonu testosteronu. Je nutné věnovat pozornost hladině tohoto hormonu v případě, že vousy přestaly růst, vlasy jsou příliš volné, zlomené nebo nerovnoměrně rostou. Bude stačit absolvovat krevní test, aby endokrinolog nebo tricholog mohl přesně určit hladinu testosteronu.

Pokud jde o hormonální přípravky, které urychlují růst vousů, jsou tyto léky předepisovány velmi vzácně a pouze podle pokynů lékaře. Nekontrolovaný příjem hormonů může vést k vážným a někdy nenapravitelným následkům. Takové léky se používají zpravidla u pacientů s autoimunitní a dědičnou alopecií v důsledku antiandrogenního účinku. S největší pravděpodobností bude člověk provádět injekce testosteronu.

Přehled komplexů vitaminů

Populární pro dnešní knír a růst vousů jsou vitamíny a minerální doplňky pro muže, mezi něž patří vševýše uvedených složek. Musí být užívány podle pokynů lékaře během období mimo sezónu nebo s nedostatečnou a nedostatečnou výživou.

Fitoval

Tento přípravek obsahuje pouze přírodní složky rostlinného původu, díky kterým jsou vlasové folikuly zesíleny a urychlen růst vlasů. Je nezbytné brát vitamíny 12 týdnů podle instrukcí třikrát denně na tobolku během prvního měsíce a později na tobolku denně. Jako součást vitamínů obsahují aminokyseliny a minerály.

Selentsin

Přípravek přírodního původu, který se liší od mnoha jiných analogů svou nízkou cenou. Užíváte-li tyto vitamíny, můžete se vyhnout ředění a vypadávání vlasů, pokud budete brát instrukce po dobu 4-8 týdnů v řadě. Užívejte 3 tablety denně, ve 4 týdnech léčby, musíte si vzít přestávku po dobu 7 dnů, po které pokračujte v užívání vitamínů.

Biotin

Cenné složení vitamínů pro zdraví mužů naznačuje širokou škálu terapeutických účinků. Chcete-li stimulovat růst vousů, musíte brát Biotin 5 mg tablety 1-2 krát denně po dobu 4 týdnů v řadě. Užívejte vitamíny a pro podporu zdraví, stabilizaci hormonálních hladin a zvýšení imunity. Existují případy, kdy s pomocí Biotinu bylo možné se zbavit plešatosti.

Pantovigar

Cenné výrobky obsahující vitamíny a minerální látky ke stimulaci růstu vousů. Lék je snadno snášen.tělo neznamená kontraindikace a vedlejší účinky, s výjimkou zvýšeného pocení a zrychleného tepu, závratě.1 tableta užívaná 3x denně od 12 týdnů do 6 měsíců.

Nutrikap

Lék na boj proti vypadávání vlasů, jakož i na další stimulaci růstu vlasů na těle a hlavě.Výrobce testoval výrobek a zjistil, že Nutrikap je pětkrát rychlejší než růst vlasů, pokud si člověk zachová zdravý životní styl a bude jíst.Musíte užívat 2 tobolky denně po dobu 2 měsíců.

Perfectil

Celá sbírka minerálů a vitamínů Perfectil pomáhá zvládat vypadávání vlasů, jejich suchost a křehkost.Vitaminový komplex poskytuje hned několik terapeutických účinků - dermatoprotektivní, antioxidační, hojení ran.Lék zvyšuje hladiny hemoglobinu, zlepšuje krevní mikrocirkulaci, zlepšuje buněčný metabolismus a stimuluje zvýšený růst vlasů.

Závěr

Mezi účinnými a přirozenými komplexy vitamínů a minerálních látek pro růst vousů stojí za zmínku také léky jako abeceda, rinfoltil,Aurita, Revalid a Biosil Plus.Vitaminové přípravky by neměly být užívány častěji a bez indikace lékaře, protože nadbytek vitamínů a jiných zdrojů v těle může také nepříznivě ovlivnit stav vousů.Bude bezpečnější jíst přirozené a zdravé potraviny.