Čisté vousy: krásné fotografie a proces pěstování

Móda pro vousy mezi muži všech věkových kategorií je na vrcholu již několik let v řadě.A aby elegantní vousy vypadaly reprezentativně a stylově, člověk musí rozhodnout o vhodném typu zastřihování vousů, dodržovat pravidla jeho modelování a péče v budoucnu.Ne každý vous v očích žen je vnímán jako znamení brutality a mužskosti.

Pouze pečlivě oříznutý vous, který je v budoucnu udržován, dokazuje společnosti odpovědný přístup člověka k jeho obrazu a vzhledu.Pokud by člověk nemohl najít vhodný vous pro sebe, stačí zjistit všechny dostupné možnosti a vyzkoušet si každý na tváři.Barber může říci ve speciálních salonech pro muže.

Popularita vousů

Dlouhou dobu, kdy muži nosili vousy, aby chránili jemnou pokožku kolem úst a krku před povětrnostními vlivy a chladem.Prakticky všechny země ve starověku byly posvátné pro obličejové vlasy.V průběhu času, v Rusku, vousy začal dávat i posvátný význam.Náboženství odsoudilo oholení, takže v historii všichni slavní válečníci a velcí muži ilustrovaní hustým přírodním vousem.

Pro informaci! V Rusku, podle hustoty a tvaru vousů, lidé posuzovali „plemeno“.muži, kteří považují jeho geny za zdravé, a muž sám je dobrým manželem pro zdravé potomky v budoucnosti.

Dnes je vous mezi moderními lidmi vnímán jako projev určité subkultury, zvláštního světového vnímání a stylu. Ženy, vousy mužů jsou vnímány, stejně jako ve starověku, jako znamení vysokého testosteronu v těle, což znamená, že mužská sexualita a brutalita.

K diverzifikaci pánské medvědí módy v městech začala kadeřnictví otevírat salóny, v nichž holiči nabízejí mnoho možností modelování vousů.

Jak růst?

Prvotním úkolem každého člověka je pěstovat vousy, v budoucnu je možné je modelovat z úhledného střihu a tvaru vousů. Ale ne všichni lidé vědí, jak udělat plnovousem, rychle a hustě. A pokud můžete pěstovat strniště vše, pak získat dlouhé a silné vousy budete potřebovat trpělivost a práci. Růst vousů ovlivňuje několik faktorů:

 • zdravý životní styl;
 • hormony a hladiny testosteronu;
 • vyvážená výživa;
 • dostatek vitamínů a živin;
 • genetická predispozice.

Proces růstu vousů lze rozdělit do tří fází, a to:

 1. Vzhled strniště . Odmítá se oholit 1-2 týdny a bude schopen pochopit, zda má šanci pěstovat husté a dlouhé vousy. Když se objeví štětiny, můžete vidět, zda jsou na tvářích a na krku nějaké plešaté skvrny a kde vlasy nejsoukoukat.
 2. Růst v prvních třech měsících .Během této doby je velmi důležité nedotýkat se vousů, což umožňuje zvětšit jeho délku a tloušťku.Výjimkou bude oblast caddy, měla by být malá štětina nebo zcela oholená plocha.Pravidelně musíte stříhat vlasy pod spodním rtem.Pěstovaný vous je důležité pravidelně umýt mýdlem nebo šamponem.Vousy zdobené postupně, ale pouze po stranách.
Důležité! Zpočátku se vlasy budou viset náhodně, může se objevit svědění.Ale takový nepříjemný symptom sám zmizí po 1-2 týdnech.
 1. Růst vousů během půl roku .Je to přesně šest měsíců, než průměrný člověk potřebuje pěstovat plnou, hustou a dlouhou plnovous.Taková vegetace vyžaduje neustálé mytí a péči, aby byla zdrojem pýchy.Vlasy jsou neustále zdobené, s voskem nebo olejem, hřebenem.

Pomoci lze použít k pěstování vousů.Pokud mluvíme o lécích, používají se pouze po jmenování lékaře.A pro domácí péči můžete využít oblíbené recepty a kosmetické výrobky.

Jaké existují druhy?

Aby se vousy jednoho druhu nebo jiného druhu, který by odpovídal mužské tváři a jejímu obecnému obrazu, musely zvážit vizuálně existující verze vousů na fotografii hvězd.Vousy mohou pokrýt celou tvář, nebo ji tvoří, mohou být kombinovány s knírkem, mají geometrický tvar nebo ležérní vzhled.

Tam je několik populárních druhů vousů muže, jmenovitě:

\ t
 1. Plná ruská vousaje nejlepší verzí odvážného a silného vousu pro majestátní a sebevědomé muže. Vous má přirozený a přirozený vzhled a nevyžaduje zvláštní péči.
 2. Hollywoodské vousy- v 30. letech se vousové řezání nazývalo „Bretta“, ale dnes pravý macho dává přednost tomuto tvaru vousů.
 3. Balboje v tomto roce módní vous, který je podobný ruskému vousu, ale oblast vousů je odstraněna. Vous je často doplňován knírkem, vyžaduje zvláštní péči a ne každý člověk je na rameni pro vlastní modelování.
 4. Kozí vousyjsou univerzální vousy, které se hodí pro všechny muže, ale častěji je lze vidět na tváři tvůrčí povahy.
 5. Goatee- vousy populární v 90. letech, což je jistě doplněno módním účesem. Účel takové vousy - zakrýt bradu, dává lidem vzhled intelektuála.
 6. Závěsje ideální vousem, který dává postavám kina barevný vzhled. Silné vousy podél oválu tváře se promění v vousy a kníry. A krk a brada se hladce oholí.
 7. Kanadský- vegetace zůstane jen kolem ústní zóny, obrys samotné štětiny by měl procházet podél obvodu brady.
 8. Vousy ducktailjsou novodobým trendem mezi muži, který se vyznačuje přítomností dlouhých chlupů ve tvaru trojúhelníku vousů. Vousy zahrnují knírek a kotletydává lidem odvahu a přírodní krásu.
 9. Lincoln- vhodné pro muže s oválným podlouhlým nebo trojúhelníkovým obličejem.Vous je plochý pruh podél okraje brady a tváří, tekoucí do bočních břehů.Vůně se neočekává, tváře se také hladce oholí.
 10. Royal Royalje rafinovaný a diskrétní vzhled vousů a knírek pro opravdové znalce minimalismu.
 11. Krátká krabicová vousaje populární styl mezi mladými lidmi, a to elegantní kníry, vousy a vousy samotné, ale střední délky a tloušťky.

Jak vybrat správný tvar v závislosti na typu osoby?

Vous není vlastně ani tak způsob, jak dát člověku brutalitu a mužnost.S pomocí správně vybrané formy a typu vousů můžete upravit tvar obličeje, skrývat některé nedostatky a asymetrii.

Proto je doporučeno, aby si holiči vybrali vousy ve tvaru obličeje.Jmenovitě:

 • pro trojúhelníkový tvar - aby se rozšířila spodní část obličeje, provádí se hollywoodský, klasický vous a balbo;
 • pro kulatý tvar - aby se prodloužil tvar obličeje, brada se vyřízne, vytvoří se kozí brada, vanová hráz nebo kozí brada;
 • pro tenký dlouhý obličej - tvář je upravena s kotlety a kulatým podkovovitým vousem;
 • Lichoběžníkový nebo čtvercový tvar - vousy pokrývají celou tvář, například podbradník a vousy kapitána.

Lze tedy učinit závěr, že vousy nemusí být jen projevem identity nebo konkrétního světonázoru.mužů, jeho genetických vlastností a vysoké úrovně mužskosti. Pomocí vlasových vousů a řádně zvolené formy vousů můžete upravit tvar obličeje a odstranit všechny jeho vady.

Tip!Pokud je vous nesprávně zvolen v závislosti na typu osoby, muž může zkazit vzhled a dokonce způsobit znechucení zástupců opačného pohlaví.

Oříznutí a úprava vousů

Vousy musí být ostříhány téměř denně, aby se udržel správně zvolený vous. Za prvé, musíte si umýt vlasy šamponem a hřebenem, pak začít řezat od krku a tváří. Jemně oholte přebytečné vlasy, upravte úroveň tloušťky a délky vousů. Nakonec, ujistěte se, že řez vousy takovým způsobem, že chlupy nevypadají ven a vyčnívat z celkové tloušťky vousů.

Pak musíte odříznout přebytečnou vegetaci na bočních částech vousů. Je lepší použít speciální nůžky, jejichž konce budou rovné a ostré. Vezmeme-li v úvahu kozí vousy nebo jiný styl, kde je vytvořeno kuželovité vousy, je nutné vousy vyříznout tak, aby jeho špička byla ve středu. Povrchová úprava v oblasti chrámů. Pomocí zastřihovače odstraňte přebytečné chlupy i v nose.

Vousy by měly být po každém použití potravin opláchnuty mýdlem a vodou, aby se vlasům nehromadil charakteristický zápach a aby se kůže neupchala mazovými žlázami. Je také nutné umýt vlasy na obličeji šampony, a čím silnější je vousy, tím častěji se umývají.Po tom, husté vlasy hřeben nutně hřeben. Pokládku lze provést pomocí speciálních kosmetických olejů a vosku.

Závěr

Pánské vousy byly již několik let považovány za skutečný trend mezi muži všech věkových kategorií a stylů. Móda nabízí mnoho typů vousů pro každý typ člověka, pro muže různých stylů a obrázků. Mnoho holičů doporučuje mužům nosit vousy, aby se zlepšil tvar jejich tváří. Ale musíme si uvědomit, že vousy potřebují pravidelné mytí, styling a stříhání. Jinak to jen odcizí zájem žen a jejich sympatie.