Barva pro vousy a kníry: jaké jsou typy a jak si vybrat?

S pomocí vousů může člověk vypadat odvážně, brutálně, ale zároveň k němu přidává šarm a dobrodružství. Ženy si všimnou, že mužské vousy přidávají sexualitu, ale psychologové se domnívají, že pro ženy je mužský vous jako indikátor dobré genetiky a zdraví pro potomky. Módní trendy podporují mnoho forem a typů vousů a knírek, na které lidstvo a historie zapomněly, dokonce i na svět.

Pokud mužský vous roste jen zřídka a je lehčí než vlasy na hlavě, není to zdaleka důvodem k odmítnutí vlasů. Odborníci navrhují použití barvící služby, a správně vybrané barvivo vousů může snadno odpovídat odstíny vlasů na hlavě a tváři muže. Mnohým se dokonce podaří skrýt rudé šedé vlasy vousů pomocí tónovacích kompozic.

Kritéria pro výběr nátěru

Speciálně vytvořené barvivo pro vousy a kníry se podstatně liší svým složením a účelem, spíše než barvivem pro různé techniky barvení ženských vlasů. SPři tvorbě těchto nástrojů, odborníci vzali v úvahu vlastnosti struktury vlasů, jejich reakce na chemické složky, typy a často se vyskytující odstíny vousů a mnoho dalšího.Kromě toho musíte pochopit, že kůže obličeje bude reagovat vyjádřena na nesprávné barvy.

Pro informaci! Použití barviv na vlasy určených pro ženy, ale za účelem tónování nebo barvení vlasů na vousech je přísně zakázáno.Peroxid vodíku a čpavek ve složení takových nátěrových hmot může pokazit vlasy na vousech, a co je nejdůležitější, způsobit vážné poškození pokožky obličeje.

Dočasné barvení

Při výběru prostředků než malování vousů a knírek by měl člověk věnovat pozornost především složení barvy.Nejbezpečnější možnosti jsou tónovací činidla pro dočasné barvení.To může být kůže, gely a šampony ve formě vlasové tonery, které mohou změnit barvu vousů a knírek o několik tónů.Je nutné použít a zpravidla jednou týdně a častěji v závislosti na typu vlasů a jejich odstínu.

Nejoblíbenější prostředky pro dočasné barvení vousů jsou tyto:

 • Pouze pro pánské gelové barvy;
 • 53) DeXe;
 • Wella odstínová pěna;
 • Tonický balzám;
 • Tonikum Delia.

V tomto případě mohou být tonika aktivně používána pro barvení ženských vlasů, protože jejich složení je přibližně stejné a stejně bezpečné.Tonika má další výhodu: jsou mnohem levnější než barvy.Frekvence použití každého člověka prodefinuje se individuálně, protože vlasy reagují odlišně na proces barvení, některé rychle vymývají složky tonika, jiné uchovávají po dlouhou dobu. Další informace o tónování vousů.

Trvalé barvení

Pokud člověk potřebuje trvanlivou barvu pro kníry a vousy, je přísně zakázáno používat ženskou barvu. Alternativně může existovat speciální barva, kterou ženy barví řasy a obočí, protože má měkké a jemné složení bez agresivních složek. Ale moderní trh kosmetiky pro vousy nabízí speciální barvy na vlasy.

Specialisté doporučují následující značky odolných barev:

 • Kapous;
 • Pánská vousová barva Bigen;
 • DeXe;
 • Jen pro muže;

Kromě těchto nátěrových hmot může člověk použít sýr Basma nebo hennu, protože hovoříme o přírodních barvivech získaných použitím výtažků z rostlin. Basma nebo henna pro vousy mohou malovat hnědou, červenou a dokonce i černou. Černá barva je vhodná pro muže východního typu vzhledu, ostatní odstíny byly vytvořeny speciálně pro světlovlasé lidi slovanské národnosti a vzhledu.

Co hledat při výběru barvy?

Důležitou podmínkou správné volby barvy vousů je dobře zvolená barva kosmetického přípravku. Za základ se považuje odstín vlasů na hlavě a po barvení mohou být vlasy na vousu tmavší pouze o 1 tón. Nesnažte se experimentovat s kontrasty,pokud má člověk na hlavě černé vlasy, bude červený vous vypadat komicky a nepřirozeně.

Tip!Černá barva vlasových vlasů je vhodná pouze pro estetické formy vousů (krátké a tenké), ale je nepraktické malovat dlouhé a tlusté vousy s takovou radikální barvou.

Specialisté poskytují podrobná doporučení pro všechny barvy vousových barev, a to:

 1. Černý inkoust . Vhodné pro muže s hrubými rysy a vlasy tmavé kaštany a černé. Také nenanášejte tlusté a dlouhé vousy v tmavé barvě, aby nedocházelo k tomu, že by člověk vypadal neupravený a divoký vzhled.
 2. Přírodní odstíny . Přírodní a odstínová barviva pomáhají mírně ztmavit nebo saturovat stávající barvu vousů a knírek. Vhodné pro všechny typy a formy vousů a pro jakýkoli vzhled člověka, pokud jsou vlasy na obličeji a hlavě co nejblíže.

Probíhají extrémní barvy zbarvení, ale častěji se k nim stávají kreativní lidé, pobuřující a mediální osobnosti, informálové a další přívrženci kultur a trendů. Člověk musí pouze experimentovat s dočasnými barvami, aby nedošlo k oholení neúspěšně oholených vousů a knírek.

Populární firmy - výrobci

Pokud se člověk po aplikaci nátěru rozhodne o odstínu vousů, stojí za to, aby se k výběru kosmetiky přistupovalo zodpovědně, než aby si namaloval vousy a kníry. Moderní trh kosmetických výrobků nabízí velký výběr barviv astínící prostředky pro obličejové vlasy od různých domácích i zahraničních výrobců.Specialisté také nabízejí své špičkové kvalitní a oblíbené barvy pro kníry a vousy.

Gentleman

Krémová konzistence vám umožňuje jemně a hluboce barvit vlasy štětin a dlouhodobě poskytuje dlouhotrvající odstín.Opotřebované nové vousy ve světlé barvě budou minimálně 1 měsíc, a to díky světelné struktuře vzduchu.Barva může být použita pro domácí barvení.Barva navíc neobsahuje agresivní složky.

Po otevření balení by měly být všechny složky smíchány do jedné konzistence, smíchány a ihned aplikovány na chloupky vousů a vousů.Náterová hmota se omyje nejdříve 15 minut po aplikaci teplou vodou a šamponem.Cena balení s Gentleman barvou bude stát muž asi 150 rublů, díky takové rozumné ceně, tato barva je v maximální poptávce.

Godefroy

Barva Godefroy se široce prodává v mnoha částech Ruska.Balení obsahuje antioxidační látku, nádobu pro míchání složek barvy, kapsli s barvivovým pigmentem, míchací nástroj a aplikátor pro distribuci barviva do vlasů vousů.V misce kombinujte kapsle a antioxidant, ihned dávejte kompozici na vousy a kníry.

Po 15 minutách opláchněte teplou vodou a jemným šamponem vousů.Výrobce Godefroy nabízí obrovský výběr odstínů a barev pro muževšechny typy vzhledu a národní identity. Barva může být použita podle potřeby, ale tvůrci dali termín odporu - od 1 měsíce nebo déle. V Rusku pro jeden balíček s barvou a další nástroje budete muset zaplatit asi 500 rublů.

Jen pro muže

Moderní muži již ocenili Jen pro muže barvící přípravky, které jsou obohaceny o další přísady šetrné k vlasy. Konkrétně:

 • stopové prvky pro vyživování vlasů a pokožky;
 • éterické oleje pro zvlhčování;
 • pigmenty pro odolné barvení vlasů.

Složení nátěru je 100% přírodní, v něm nejsou žádné škodlivé agresivní látky, což bylo potvrzeno zkouškami a zkouškami nátěru. Zpočátku byla barva vytvořena pro ztmavnutí šedých vlasů na vousech. Bohatá paleta přirozených hlubokých odstínů umožňuje všem lidem zvolit si vlastní individuální tón. Barva by měla být uchovávána po dobu 5 minut, po které bude vousy monotónní, nasycené a uchová si barvu až 4-6 týdnů. A cena barvy je 550 rublů.

Cameleo muži

Profesionální barvivo pro vousy a vousy, které lze použít pro domácí barvení vlasů. Snadné použití vám umožní použít nátěr na každého muže a složení se vyrovná s maskováním i šedých vlasů, při zachování struktury a integrity štětin.Před zahájením barvení je třeba vousy umýt šamponem nebo mýdlem.

Balení je opatřeno pigmentem pro barvení a vývojkoubarvy, které je třeba dobře promíchat. Naneste kompozici na pouhých 10 minut, poté důkladně omyjte pod tekoucí vodou. Prakticky každý člověk může použít tuto barvu, protože kompozice nemá nepříznivý vliv na vlasy a pokožku obličeje. A průměrná cena za balíček barev je 300 rublů.

Americká posádka

Tento výrobek byl vytvořen tak, aby zakrýval šedivé vlasy vousů. Balení bude nabízeno barvícím pigmentem a aktivátorem, které je třeba před použitím smíchat. Tato barva na štětiny trvá asi 5 minut, poté se promyje vodou.Jedno balení může být dostačující pro 5-7 barviv, proto je cena za jednu jednotku zboží 1300 rublů zcela oprávněná .

DeXe

Ideální barvivo pro ztmavnutí šedých vlasů na vousech, knírech a vousech. Balení obsahuje 2 balíčky barev a 2 páry rukavic, produktovou jednotku můžete použít dvakrát. Bez ohledu na vnější expozici bude odstín trvat až 6 týdnů. Barvivo je prezentováno pouze v hnědém odstínu, takže ho musíte udržet na vlasech, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu. Cena za balení je 300 rublů.

Pánská barva vousů

Ideální barva pro domácí použití, která naznačuje jemnou krémovou texturu. Kromě zbarvených složek obsahuje pánská vousová barva Bigen extrakt z aloe vera a olivový olej, takže vlasy jsou lesklé a pokožka je minimálně vědoma přítomnosti barviva. Náklady na balení jsou 1200rublů, ale zatímco výrobce nabízí malou paletu barev.

Delia

Původně bylo toto barvivo určeno k barvení vlasů na řasách a obočí.Dnes ho však mnoho mužů používá k tónování vousů a knírek a tvar gelu usnadňuje proces barvení.Strukturu je nutné aplikovat po dobu 10 minut a poté pečlivě opláchnout.Tento výrobce předpokládá tmavou paletu barev a kompozice dokonale zapadá do šedých vlasů.Cena balíčku je pouze 150 rublů.

Hodnocení zákazníků

Podle hodnocení mnoha mužů jsou vůdci barev výrobky, které naznačují nízké ceny, protože barvení vousů je dostatečné.častoDrahé dovážené barvy mohou výrazně zasáhnout kapsu, takže poptávka roste pro barvy od Delia, DeXe a Gentleman.Mnoho mužů si všimne, že tonika používaná ženami dokonale ztmaví vousy a udržují jejich stín po dlouhou dobu.

Odborné poradenství

Většina odborníků v této oblasti doporučuje používat přírodní barviva - Basma a henna.Pokud je odstín rychle vymyt a nedává požadovanou hloubku, je lepší použít dočasné barvy, protože poškozují strukturu vlasů a pokožky obličeje méně.

Z uvedených výrobců nátěrů obdrželi Just for man a Gentleman ty nejlepší doporučení od stylistů.Stylisté vousatých mužů s dlouhými vousy na obličeji se doporučuje vyzvednoutpřírodní měkké odstíny vousů. Pro krátké stylové vousy, jako je kozí brada, klín nebo lemování, si můžete vybrat tmavé barvy barvy.

Závěr

Než začnete malovat vousy, je lepší navštívit salon nebo holičství pro konzultaci s odborníkem. Tam bude mužovi sdělen ten správný odstín tak, aby v budoucnu natřené vousy dokonale odpovídaly barvě mužských vlasů na hlavě. Pro experimenty s jasnými pestrými květy vousů je lepší použít tonikum. Ale skrýt šedé vlasy pomáhá malovat více vážně.