Alopecie na bradě u mužů: co to je a jak s ní zacházet?

Ztráta vlasů na hlavě může dokonce začít ve věku 20-25 let.Často se tento jev vyskytuje nejen u vlasů hlavy, alopecie se objevuje na vousech, ale i v intimní oblasti.Vzhledem k tomu, alopecie na vousy u mužů je fenomén, který okamžitě upoutá pozornost, stojí za to to podrobněji zvážit.

Alopecie je slovo, které má stejný význam jako plešatosti, ale používá se mnohem méně často.Tento jev je poměrně běžný, takže otázka, jak zacházet s plešatým vousem a kvůli tomu, co se zdá, se stalo nesmírně důležitým.Abychom pochopili všechny nuance nemoci, je třeba se touto otázkou zabývat o něco podrobněji.

Proč vypadávají vlasy z obličeje?

Holohlavé náplasti se mohou objevit ze zcela odlišných důvodů.Ohnisková ztráta vlasů může získat výrazné projevy z mnoha následujících důvodů:

 • minulé infekční nemoci různého druhu;
 • fyzické nebo psychické přetížení;
 • pravidelná přítomnost stresových situací;
 • opakovaná léčba syfilisu;
 • odlišnékožní onemocnění a mechanické poškození určené oblasti obličeje;
 • vedlejší účinek při užívání různých léků.

Pokud je problém způsoben zdravotními problémy spojenými s fyzickými nebo psychickými faktory, může být vyléčen.

To je důležité!Pokud se vlasová linie na vousu objevila v důsledku toho, že člověk mechanicky poškodil určitou oblast, pak obnovení růstu vlasů v této oblasti je prakticky nereálné.

Druhy alopecie vousů

Alopecia vous je onemocnění, které lze rozdělit do několika typů. Mezi hlavní odrůdy tohoto stavu, lékaři obvykle si všimnou následujících:

 • alopecie vyvolaná léky(projevuje se po hormonální terapii, s pozdním nebo nekontrolovaným lékem);
 • alopecia areata(důsledek plísňového onemocnění, jako je například kožní onemocnění, které lze infikovat kontaktem s nemocnou osobou nebo jejími osobními věcmi);
 • seboroická alopecie(v důsledku kožních problémů, které jsou doprovázeny svěděním a zarudnutím, nadměrným tukem nebo suchou pokožkou).

Ohnisková alopecie je mimořádně nepříjemný jev, protože vlasy vypadávají nerovnoměrně v určité oblasti, která je esteticky mimořádně neatraktivní. Ztráta vlasů by měla být léčena pouze po provedení přesné diagnózy a zjištění příčiny onemocnění.

Hlavní důvodyvýskyty

Příčiny alopecie vousů mohou být fyziologické nebo psychologické. Z fyziologických důvodů stojí za zmínku mechanické poškození, přítomnost infekčních a plísňových onemocnění a závažné kožní problémy. Mezi psychologické faktory je třeba poznamenat pravidelný stres, stejně jako morální vyčerpání. Důvodem může být nesprávně upravená strava nebo použití mužské kosmetiky nízké kvality.

Diagnóza onemocnění

Alopecie vousů nebo vousů se může objevit z různých důvodů. To je důvod, proč před zahájením léčby tohoto problému stojí za správné stanovení diagnózy. Po zjištění příčiny plešatosti můžete zahájit kompetentní léčbu problému. Diagnóza tohoto onemocnění se skládá z následujících:

 • externí vyšetření lékařem;
 • absolvování požadovaných zkoušek;
 • dodatečná návštěva lékařských odborníků různých profilů.
Po stanovení diagnózy lékař předepíše správnou léčbu, která bude v obou případech relevantní.

To je důležité!Není možné určit příčinu nemoci na vlastní pěst, natož se přiřadit k účinným lékům k léčbě. Chcete-li skutečně zjistit příčinu onemocnění a zbavit se úplně, měli byste se poradit s lékařem.

Léčba alopecie vousů

Po vyjasnění příčin a správného výběru léčby je možné přistoupit k samotné terapii. Konečně se zbavit fokální alopecievousy, muž podstoupí následující léčbu:

 • začnou dodržovat zvláštní dietu;
 • se snaží zbavit se stresu a odpočinout si;
 • užívat společně léky a metody tradiční medicíny po konzultaci s lékařem;
 • přidejte k dietním potravinám, které obsahují velké množství železa a bílkovin;
 • provádět léčbu zaměřenou na řešení základních příčin nemoci.

Hlavní věc je přísně dodržovat všechna doporučení lékaře a po chvíli se objeví dobrý výsledek.

Léčba drogami

Léčba alopecie drogami je poměrně běžnou praxí.Mezi léky, které se používají speciálně pro osoby s tímto problémem, stojí za zmínku následující:

 • antifungální léčiva;
 • Griseofulvin, který pomáhá předcházet opakování onemocnění;
 • lék Ketonazol, který se používá před nástupem viditelného účinku terapie.

Užíváním těchto léků se můžete tohoto problému rychle zbavit.

Fyzioterapie

Fyzioterapie pomůže vyrovnat se s problémem, jako je alopecie.Pokud člověk pravidelně chodí k různým regeneračním procedurám, dokáže situaci napravit a znovu vyroste krásnou a zdravou bradku.

Lidové léky

K urychlení růstu vlasů v postižené oblasti je možné aplikovat pepřovou tinkturu, která by měla být ředěna.vodyVitamin a minerální komplexy pomáhají obnovit růst vlasů.

Převlek

Jediný způsob, jak zamaskovat ztrátu vlasů, je rozhodnutí oholit vousy nebo kníry.To je nezbytné nejen pro maskování, ale i pro to, aby vlasy začaly růst rychleji, rovnoměrněji a krásněji.

Prevence nemocí

Abyste se vyhnuli takovému jevu jako alopecie vousů, měli byste pečlivě sledovat své zdraví.Tělo nemůžete vystavit nadměrnému zatížení a namáhání a také nejíst náhodně.Musíte vyrovnat svou stravu dobře, naučit se vybrat správný make-up pro obličej a odmítnout vzít léky bez lékařského předpisu.

Závěr

Alopecia vousů je problém, který byste měli určitě bojovat.Chcete-li se ho zbavit, musíte přesně určit příčinu onemocnění.Po stanovení diagnózy a předepsání průběhu léčby je třeba dodržovat všechna doporučení lékaře.Výsledek nebude okamžitě patrný, ale časem vše zapadne.Kdyby byl brada udeřen, musel by být oholen, ale časem všechno poroste a nebude ani stopa problému.

Pokud vlasy začnou padat na obličej, pak byste neměli šířit paniku, stačí navštívit lékaře.Chcete-li se vypořádat s takovým problémem, jako je alopécie, musíte strávit spoustu času, ale výsledek stojí za to.Mnoho mužů sní o tom, že mají krásné vousy, a měli byste se rozhodně snažit o dosažení tohoto konkrétního cílecílů Alopecie není věta a je možné zlepšit situaci k lepšímu. Stojí za to vynaložit trochu úsilí a skvělý vzhled bude vizitkou muže, který chce mít zdravé a atraktivní vousy.